שתף קטע נבחר

מבנים לשימור בשרונה נמכרו ב-45 מיליון שקל

חברת מינהל מגורים ישראל, שזכתה במכרז על מתחם שרונה בת"א שנחשב למגרש היקר בארץ, מכרה 3 מבני טמפלרים היסטוריים השייכים לפרויקט לצורך עבודות שימור. את המבנים רכשה חברת בנייני העיר הלבנה תמורת כ-45 מיליון שקל, והיא תשכיר אותם לבתי עסק תמורת כ-600 שקל למ"ר

המכרז על השכונה היקרה ביותר בישראל ממשיך לייצר כותרות: הפעם הודיעה קבוצת הרכישה יונייטד שרונה, שגובשה על ידי חברת מינהל מגורים ישראל - הזוכה במכרז שרונה (מתחם רשות השידור), כי מכרה 3 מבני טמפלרים לשימור בפרויקט תמורת 45 מיליון שקל לידי חברת בנייני העיר הלבנה.

 

מכרז שרונה - כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן :

המכרז ייפסל? קרב על השכונה היקרה בארץ

סכום שיא במכרז רשות השידור בקריה

נדחה מכרז מתחם רשות השידור בשרונה

 

מבנים אלה משמשים על פי התב"ע העירונית כיחידות מסחר, והחברה תשמר אותן לפי תיק התיעוד והוראות השימור. מדובר ב-3 מבנים ייחודיים מהתקופה הטמפלרית, בני 2-3 קומות ומרתפים שכוללים בסך הכל כ-1,000 מ"ר בנוי. המבנים ישתלבו בשדרה מסחרית שתיקרא שדרות שרונה, אשר תיבנה בקומת הקרקע של הפרויקט וצפויה לכלול כ-40 חנויות מותגים ומסעדות. מחירי השכירות במבנים צפויים לעמוד על 400-600 שקלים למ"ר.

הדמיית המבנים הטמפלרים בפרויקט יונייטד שרונה (צילום: מינהל מגורים ישראל) (צילום: מינהל מגורים ישראל)
הדמיית המבנים הטמפלרים בפרויקט יונייטד שרונה(צילום: מינהל מגורים ישראל)

נזכיר כי לפני קרוב לחודשיים זכתה החברה במכרז, לאחר שהתחייבה לשלם לרשות מקרקעי ישראל עבור המגרש כ-1.06 מיליארד שקל - המחיר הגבוה ביותר עבור קרקע מדינה. המחיר משקף עלות קרקע ליחידת דיור של יותר מ-3 מיליון שקל. מדובר באחד המגרשים האחרונים והיקרים בדרום הקריה, על חורבות מתחם רשות השידור, בשטח של כ-9 דונם.

 

על שטח זה ניתן לבנות 324 יחידות דיור לצד שטחי משרדים בהיקף של 8,010 מ"ר ושטחי מסחר בהיקף של 2,300 מ"ר. כמו כן, ייבנו 1,200 מ"ר נוספים עבור שטחי ציבור על ידי היזם. בנוסף, כפי שנקבע בתנאי המכרז, היזם ישפץ את 3 המבנים הטמפלריים וכאמור היום הודיע כי מכר אותם לידי חברת בנייני העיר הלבנה, העוסקת בפרויקטים לחידוש ושימור והתחדשות עירונית.

 

את הפרויקט מתכננת חברת האדריכלים סי טי בי בראשות ערן לשם וערן שקד ועל עיצוב מבני הטמפלרים הופקד אדריכל גידי בר אוריין. יצוין כי כחודש לאחר שהושלם המכרז, הוגשה עתירה המבקשת לפסול אותו בטענה כי קבוצת הרכישה לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה. מנגד, בקבוצת יונייטד שרונה מציינים כי עד כה למעלה מ-93% מיחידות הדיור בפרויקט נמכרו לפני המכרז, וכעת נותרו יחידות ספורות של דירות ושטחי מסחר.

 

לדברי מוטי פלד, מנכ"ל משותף במינהל מגורים ישראל, "בדומה לשדרות ממילא בירושלים, השדרה בפרויקט יונייטד שרונה תעוצב בסגנון אותנטי, תעניק חוויה קמעונאית ייחודית ותאפשר למבקרי המתחם ליהנות ממגוון עסקים, מסעדות ומותגי על הסמוכים זה לזה. בהשוואה לעסקאות קודמות של מבנים לשימור במתחם שרונה, מדובר ברמות מחיר מרשימות לאזור ובהישג חסר תקדים לקבוצת הרכישה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
מתחם שרונה בתל-אביב
צילום: יח"צ
מומלצים