שתף קטע נבחר

לקראת 12 אלף דירות: עסקת ענק בפי גלילות

קבוצת עזריאלי מוכרת לקבוצת טריגו השקעות את מניותיה בחברת פי גלילות וקרקע במתחם תמורת 130 מיליון שקל. מדובר בשטח של 164 דונם מתוך 2,000 דונם ברמת השרון, אשר על פי התוכניות יופשר לטובת 12 אלף דירות

עסקת ענק בשוק הנדל"ן: קבוצת עזריאלי, בהובלת דנה עזריאלי, הודיעה היום (ג') כי חתמה על הסכם עם קבוצת טריגו השקעות למכירת מניות חברת פי גלילות וקרקע במתחם פי גלילות שבבעלותה, זאת בתמורה ל-130 מיליון שקל. חברת פי גלילות מחזיקה בשטח של לא פחות מ-2,000 דונם במתחם ברמת השרון, אשר על פי התוכניות של ועדות התכנון בעשור האחרון אמור להיות מופשר לטובת הקמה של כ-12 אלף יחידות דיור חדשות.

 

במסגרת ההסכם, מכרה עזריאלי את חלקה בחברה שמחזיקה בשטח זה (מניות בשיעור של כ-13.2% הנחשבים כ-164 דונם) וכן כ-6.4 דונם מקרקעין שהיו בבעלותה במתחם. עסקת המכירה נעשתה מול קבוצת טריגו שבבעלות היזמים טל פרץ, גל פאר ורון נובוטני, הפועלים במתחם מזה מספר שנים ומחזיקים בעשרות דונמים נוספים. התוכניות המאושרות החלות כיום על המתחם כוללות לצד אלפי הדירות גם כ-700 אלף מ"ר לשטחי מסחר ותעסוקה.

 

לדברי אירית סקלר-פילוסוף, סמנכ"לית הכספים בקבוצת עזריאלי, "מכירת נכסי פי גלילות, בנוסף לעסקת מכירת סונול שבוצעה לאחרונה, מהווה צעד נוסף במימוש אסטרטגיית הקבוצה להתמקדות בפעילות הליבה בתחומי הנדל"ן המניב".

 

מקבוצת טריגו נמסר כי "מתחם גלילות מהווה את אחת העתודות הגדולות המצויות באזור תל-אביב ורמת השרון. לאור המחסור בעתודות קרקע באזורים אלו, אנו פועלים כבר כיום לרכוש קרקעות לטובת בנייה עתידית. הערכתנו כי אזור זה ייסחר בערכים של האזורים הסמוכים, שם עלות עתודת קרקע זמינה אינה פוחתת משני מיליון שקל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי גזית
מתחם פי גלילות
צילום: רועי גזית
מומלצים