שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התינוקת שוחררה תוך 22 דקות מבית החולים - ומתה

  בני הזוג מיקי ואביבה בוזגלו, טוענים כי למרות שהתלוננו כי בתם, יהלי, אז בת חודשיים וחצי, התקשתה לנשום, הגורמים המטפלים שלחו אותם הביתה, ורק יומיים אחר כך, התינוקת הובהלה לטיפול נמרץ בברזילי, משם הועברה לשיבא ושם נקבע מותה. עו"ד גלית קרנר: "מותה היה בגלל החלטות שגויות". ברזילי: בודקים המקרה. משיבא לא נמסרה תגובה

  בכתב תביעה שהוגש לבית־משפט השלום בהרצליה טוענים מיקי ואביבה בוזגלו מאשקלון, כי רשלנות רפואית של בית־החולים ברזילי, של בית־החולים תל־השומר ושל קופת חולים מאוחדת הובילה למותה של בתם — יהלי בת החודשיים וחצי.

   

  התינוקת ואמה הגיעו לקופת חולים בנובמבר 2014 לאחר שיהלי התקשתה לנשום. "הרופאה נתנה לנו אינהלציה, אבל המצב לא השתפר", משחזרת אביבה בוזגלו. "למחרת ניגשנו שוב לקופה, ונתנו לה סטרואידים, אבל גם הם לא עזרו. בפעם השלישית שהגענו הוחלט לשלוח אותנו לחדר המיון".

   

  שלחו את התינוקת הביתה  אחרי 22 דקות

  ההורים המודאגים נסעו עם התינוקת לבית־החולים ברזילי כשהיא סובלת מהפסקות נשימה, מהתקפי שיעול טורדניים ומקצף שיוצא לה מהפה. בבית־החולים בדק את הילדה רופא שאינו מומחה ברפואת ילדים. על פי כתב התביעה, הוא קבע שהילדה נמצאת לקראת "סוף מחלת ברונכיטיס".

   

  22 דקות לאחר שהגיעו ההורים לבית־החולים — שיחרר אותם הרופא הביתה בלי לבצע בדיקות מקיפות.

   

  בני הזוג עם בתם התינוקת. "הילדה הזו הייתה מתנה" (צילום: גדי קבלו) (צילום: גדי קבלו)
  בני הזוג עם בתם התינוקת. "הילדה הזו הייתה מתנה"(צילום: גדי קבלו)

   

  מכשיר ההנשמה לא חובר נכון

  למחרת בבוקר הידרדר מצבה של הילדה: השיעולים לא פסקו, והפסקות הנשימה הפכו ממושכות. ההורים פנו שוב לקופת חולים, ושם הוחלט לפנות את התינוקת באמצעות ניידת טיפול נמרץ לברזילי.

   

  בבית־החולים קיבל אותה רופא אחר, וגם הוא טען שהילדה בריאה. ההורים התעקשו שהיא חולה, היא עברה כמה בדיקות, ואז התברר שמצבה גרוע. יהלי הועברה לאשפוז בטיפול נמרץ, ולאחר שמצבה המשיך להידרדר הוחלט להעביר אותה לבית־החולים תל־השומר תוך שהיא מונשמת ומורדמת.

   

  בתל־השומר המשיכו בפעולות ההנשמה. על פי כתב התביעה, לאחר שעה וחצי הבחין האח במחלקה שבה אושפזה התינוקות שבית החזה שלה כמעט אינו עולה. בבדיקה התברר שמכשיר ההנשמה לא הותקן כראוי. מצבה של יהלי הלך והידרדר לאורך הלילה, ולפנות בוקר, לאחר מאמצעי החייאה ממושכים, נקבע מותה.

   

  עו"ד גלית קרנר. "אחד המקרים הקשים שניתן היה למנוע" (צילום: אילן ספירא) (צילום: אילן ספירא)
  עו"ד גלית קרנר. "אחד המקרים הקשים שניתן היה למנוע"(צילום: אילן ספירא)

   

  "מות התינוקת נגרם בגלל החלטות שגויות"

  ההורים, באמצעות עו"ד גלית קרנר, המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית, תובעים את בתי־החולים ואת קופת חולים מאוחדת על הטיפול הלקוי שהוביל לטענתם למותה של בתם.

   

  בחוות הדעת שהוגשה לבית־המשפט על ידי ד"ר דוד גוזל, מומחה ברפואת ילדים מבית־החולים הדסה, נכתב: "אין לי ספק שמותה נגרם כתוצאה של החלטות והתנהלות שגויות".

   

  ההורים האבלים מתקשים למצוא נחמה. "הילדה הקטנה הזו הייתה מתנה", אומר מיקי. "אני שבור מזה ועד היום אני רואה אותה מול העיניים שלי". אביבה מוסיפה: "כל פעם שאנחנו רואים תינוקת בת גילה הלב שלנו נחמץ. זה קורע לנו את הנשמה".

   

  עו"ד גלית קרנר אמרה בכתב התביעה: "מדובר באחד המקרים הקשים שניתן בוודאות מוחלטת למנוע את המוות המיותר בהענקת תשומת לב בסיסית כנדרש".

   

  מבית־החולים ברזילי נמסר: “אנו מנועים מלהגיב על עניין שנדון בבית־המשפט. בית־החולים יטען את טיעוניו בדיון המשפטי”.

   

  מבית־החולים תל־השומר לא נמסרה תגובה. מקופת חולים מאוחדת נמסר: "כשתגיע התביעה נגיב בבית־המשפט".

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גדי קבלו
  התינוקת יהלי. מתה בגיל חודשיים וחצי
  צילום: גדי קבלו
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים