שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אבוקסיס: "אין סיכוי שיהיה עוד משחק שרוכים"
  מאמן סכנין יודע שהוא והקבוצה שלו יהיו תחת זכוכית מגדלת במשחק בבאר־שבע בשבת ומבטיח: "שאף אחד לא ידאג, אנחנו נבוא בהרכב החזק ביותר שלנו. אני דמות ווינרית, שהקבוצה שלי תגיע עם כפכפים ומגבות?"

  "ברור לי שכל השבוע יפמפמו את הסיפור של אבוקסיס וסכנין, אז אני מודיע לכולם: אני בן אדם שלא יכול כמאמן או כשחקן לעלות ולהפסיד משחק, אני ווינר אמיתי. למרות שאין מבחינתנו חשיבות למשחק מול באר־שבע, יש דבר שקוראים לו ספורטיביות – ואיתו נעלה".

   

  בני סכנין תפתח את הרגליים בשבת?

   

  מאמן בני-סכנין, יוסי אבוקסיס, שמע ביממה האחרונה הרבה ספקות לגבי היכולת שתפגין קבוצתו במשחק בשבת נגד הפועל באר־שבע, והוא מצהיר בראיון ל"ידיעות אחרונות": "המילה הפסד היא מילה שאני לא יכול לשמוע אותה, היא גורמת לי למשהו לא טוב. אני אחד שלא יכול להפסיד אפילו במשחק אימון, אז לבוא ולשמוע אנשים שאומרים הוא ייתן להם את המשחק וכאלה, זה שטויות".

   

  "לא יכול להפסיד אפילו באימון". יוסי אבוקסיס (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  "לא יכול להפסיד אפילו באימון". יוסי אבוקסיס(צילום: עוז מועלם)

   

  אבל בכל זאת, יש לך דם רע וטרי עם מכבי ת"א אחרי אירועי הגביע והדחיפה של ראיקוביץ'.

  "מה שהיה עם מכבי ת"א, ואני לא מתכוון לחזור לשם, עבר מבחינתי. אני עומד מאחורי כל מילה שאמרתי על מכבי. אני חושב שכל מה שאמרתי כלפי המועדון הזה ועל ההתנהלות שלו כלפינו בגביע ובמשחק הליגה שלאחריו, נכון במאה אחוז".

   

  אז איך מגיעים למשחק כזה?

  "אני לא מתכוון לשחק בשירות מכבי ת"א או באר־שבע, אלא בשביל הכבוד שלנו – שלי כמאמן, של השחקנים שלנו ושל המועדון והעיר. זה צריך להיות מפגן של ספורטיביות. אני אחד שמחנך את השחקנים שלי תמיד לווינריות, למחויבות, להתמדה, אז נראה לך שתהיה איזו הוראה להוריד הילוך? אני מודיע לך ששחקנים יכולים לעשות קריירה דרך משחקים מהסוג הזה. שחקני סכנין לא ירצו שקבוצה כלשהי תחגוג על חשבונם אליפות".

   

  איך אתה מתכוון לעלות למשחק הזה?

  "שאף אחד לא ידאג, אנחנו נבוא בהרכב החזק ביותר שלנו. אספר לך סוד, הייתה לי תוכנית להעלות שלושה־ארבעה שחקנים צעירים כדי שישתתפו במשחק האחרון של העונה, אבל עכשיו בטח שלא אעשה את זה. אני מודע לחשיבות המשחק, לגודל המעמד, להבנה מה משחק כזה יכול לעשות לקבוצה כמו סכנין".

   

  בצפו במהומה בסיום המשחק בסכנין

  בצפו במהומה בסיום המשחק בסכנין

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אז לא תגיעו עם כפכפים ומגבות.

  "אנחנו נגיע בשביל הספורט. עזוב אותך מפרשנים שצריכים למלא שעות של שידורים או אוהדים מהרחוב. איך אפשר להגיד עליי, שכולם יודעים כמה אני דמות ווינרית, שהקבוצה שלי תגיע עם כפכפים ומגבות? הרי אם הייתי חושב בכיוון של כפכפים כמו שאנשים ממציאים, הייתי עולה עם הצעירים שלי וממש לא עם ההרכב הכי חזק, כמו שאעשה בשבת".

   

  בינינו, היית מעדיף שבאר-שבע תזכה בתואר ולא מכבי.

  "עזוב, לא נכנס לזה. יודע מה, אפילו לא מעניין אותי. אני משחק רק בשם הכבוד והספורטיביות. ממש לא משנה לי אם אנשים אומרים שאבוקסיס היה רוצה שבאר־שבע תיקח אליפות ולא מכבי. מה שהיה בינינו לבין מכבי כבר לא מעניין אותי. אני מבטיח בצורה הכי ברורה שנהיה ספורטיביים וניתן את המקסימום. תגיד לי, מה רוצים? אולי שלא אופיע למשחק כי אומרים שאני אדום? בהרכב שאעלה, והוא יהיה הכי חזק והכי קשה לבאר־שבע, אתן את ההצהרה שלי".

   

  ולא בטוח שזה יספיק.

  "ברור שיכול להיות שהמקסימום שלנו לא יספיק מול באר־שבע. היא קבוצה טובה מאיתנו בכל עמדה. אנחנו נתאמן רגיל, אין צורך בשיחות, כל שחקן בסכנין מודע למשמעות הרגע".

   

  אבוקסיס מתעמת עם ראיקוביץ' (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  אבוקסיס מתעמת עם ראיקוביץ'(צילום: עוז מועלם)

   

  אז איך באמת מתכוננים למשחק כזה, שבו תהיו תחת זכוכית מגדלת?

  "עצם זה שההרכב החזק ביותר שלנו יעלה, זה יסביר הכל. למרות שנסיים במקום החמישי ואין לנו אירופה, נתנהל כמו לקראת כל משחק אחר. יותר מזה, אמרתי להנהלה שבניגוד לתוכניות המוקדמות שלא לצאת לבית מלון לקראת המשחק, בחרתי לצאת אליו, וזה מה שנעשה. חשוב לי להגיע הכי מוכן שנוכל".

   

  אתה תהיה בפוקוס עד שבת, אבל מה אתה יכול לעשות, אתה הרי לא עולה לשחק?

  "אני לא עולה לשחק, ולכן ההשפעה שלי היא רק בהצבת ההרכב. למה אנשים צריכים לדבר ולהשתגע? חכו לשבת ותראו הכל. הייתי יכול לתת לצעירים שלנו לשחק, אבל אני לא אעשה זאת. אני באופי שלי ווינר, ואף אחד בסכנין לא רוצה להפסיד או לפגוע בעצמו".

   

  השתתפת כשחקן במשחק השרוכים של בית"ר ירושלים נגד בית־שאן. אתה חושב שיכול להיות משחק שרוכים 2?

   "ההד התקשורתי עשה כבר את העבודה שלי כמאמן לקראת המשחק. כל שחקן מבין שזה משחק שיכול להיות מנוף לקריירה שלו, אנחנו כאן בשביל עצמנו. יכול להיות שזה לא יספיק, אבל לא ניתן לפגוע בכבוד של העיר ושלנו".

   

  בני סכנין. "השחקנים שלי אוהבים את המשחק, אוהבים לנצח" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  בני סכנין. "השחקנים שלי אוהבים את המשחק, אוהבים לנצח"(צילום: אורן אהרוני)

   

  יש מצב ששחקנים לא יירדו לגליץ' כמו שצריך, יהיו רכים בהגנה, יכשילו בחוסר אחריות?

  "אין שום סיכוי שיקרה דבר כזה. הם מבינים שזה העתיד שלהם, שכל שנייה יסתכלו עליהם מיליוני אנשים. כל אחד אצלי מקצוען. אין שום סיכוי שיהיה פה עוד משחק שרוכים, השחקנים

   שלי אוהבים את המשחק, בסכנין אוהבים לנצח. שלא ישכחו במכבי מה קרה לפני שש שנים במשחק שלהם נגד מכבי חיפה (הצהובים הפסידו 3:0, נ.צ) והשמחה בתיקו נגדנו, אבל אנחנו (הפועל ת"א) זכינו בתואר. אני כמאמן לא אתיר שתהיה התנהלות מקצועית כזו".

   

  ואם תרגיש שיש התנהלות כזאת?

  "אז כמו בכל משחק, אחליף שחקנים פחות טובים".

   

  אז מה יהיה?

  "נעשה את הכי טוב שלנו. אנשים שוכחים וחושבים שזה תלוי בנו, אבל אנחנו קבוצה פחות טובה ולהם יש את הקהל שלהם. הם לא הפסידו העונה בבית, וכבר עשינו מולם תיקו בטרנר. אני מבטיח לכל מי שאוהב ספורט בארץ, שתעלה קבוצה נחושה, ווינרית, כזו שרוצה לנצח, ובהרכב הכי חזק — אבל אני לא יודע איך זה ייגמר".

   


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים