שתף קטע נבחר

השקר וההסתרה: הותר לפרסום - שופט חשוד בפלילים

גילויים חדשים בפרשה שהוסתרה מהציבור ונחשפה ב-ynet: בית המשפט התיר לפרסום כי חקירה פלילית נפתחה נגד שופט בגין חשדות חמורים. במסמך רשמי של המדינה נומק בכזב כי החשוד נעדר מדיון משום שהוא "חולה"

חשיפת ynet הבוקר (יום ג') על ההסתרה מצד מערכת המשפט בנוגע לבכיר החשוד - מאלצת את המשטרה להתיר היום חלק מהפרטים לפרסום: בית המשפט התיר אחר הצהריים לפרסם כי במרכז הפרשה עומדת חקירה פלילית שנפתחה נגד שופט, בגין חשדות חמורים.

 

החשדות הוסתרו מעין הציבור עד חשיפת ynet הבוקר. התרת הפרסום אושרה בעקבות בקשה של המשטרה לצמצם את צו איסור הפרסום הגורף החל על הפרשה.

המסמך הרשמי: הדיון נדחה עקב מחלה ()
המסמך הרשמי: הדיון נדחה עקב מחלה
 

על פי המידע שהגיע לידי ynet, נגד השופט נפתחה חקירה במשטרה. החקירה הוסתרה מהציבור ובמשך שבועות ארוכים לא דווח עליה. בתום החקירה הועבר התיק לפרקליטות, ועדיין לא נמסרה החלטה לגביו.

 

בעקבות הבדיקה אולץ השופט לצאת לחופשה כפויה. אלא שגם חבריו לעבודה לא זכו לשמוע את הסיבה האמיתית לכך. גם חקירת המשטרה התנהלה תחת איפול כבד ורק מעטים מאוד ידעו עליה.

 

"יש פה אווירה של טיוח הפרשה, וניסיון עיקש לסגור את התיק מהר ובשקט. אם היה מדובר באזרח רגיל - שאינו חלק ממערכת המשפט - הוא היה מזמן במעצר", אמר בכיר באחד מגופי אכיפת החוק.  

 

ממסמכים שהגיעו לידי ynet (ואחד מהם מופיע כאן למעלה) עולה כי המערכת דאגה להסתיר מהציבור את הסיבה האמיתית להיעדרות - ואף באמצעות שקר. בדיון שאמור היה להתקיים ובגלל היעדרות של האישיות הבכירה בוטל, הונפק מסמך רשמי ובו נכתב כי הדיון נדחה בגלל "מחלה" של השופט.

ח"כ סלומיאנסקי: "מזעזע לחשוב שהעניין הוסתר מהציבור" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ סלומיאנסקי: "מזעזע לחשוב שהעניין הוסתר מהציבור"(צילום: גיל יוחנן)

יו״ר ועדת חוקה ומשפט ניסן סלומיאנסקי תקף את הניסיון להסתרה: "לא יעלה על הדעת שיהיו

אנשים שיזכו לפריבילגיה כזאת. דווקא אישיות כמו שופט שנחקרת - היה ראוי שהמערכת תפרסם ולא תחביא מעין הציבור. פשוט מזעזע לחשוב שהעניין הזה הוסתר מהציבור ולא משנה מה הסיבה. ראוי שהציבור יידע ששופט נחקר והוצא לחופשה. אני מתכוון להעלות את הנושא הזה בוועדה אצלנו ולקבל תשובות על כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
גם העמיתים לעבודה לא ידעו מדוע נעלם השופט
צילום: shutterstock
מומלצים