שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  התיכון הוותיק ייסגר: "מפעל החיים נהרס"

  אחרי יותר מ-40 שנה ייסגר תיכון אורט ידין ללימודי מקצועות הרכב בצריפין. חלק מהתלמידים במוסד, שמאפשר "הזדמנות שנייה" לנושרים ומסתבכים בפלילים, טוענים כי לא נמצא עבורם פתרון: "דפקו אותנו באמצע החיים". רשת אורט: "הסגירה - חלק ממעבר הבסיס לעיר הבה"דים"

   

   

  התיכון הוותיק נסגר: "מפעל החיים נהרס"

  התיכון הוותיק נסגר: "מפעל החיים נהרס"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  תמרור עצור לבית הספר הוותיק ללימודי מקצועות הרכב: ל-ynet נודע כי תיכון אורט ידין, שפועל זה יותר מ-40 שנה בתחומי מחנה צריפין, יסגור את שעריו לתמיד ב-20 ביוני. מנהל בית הספר לשעבר מנחם ויינבוים אמר בעקבות ההחלטה לסגור את המוסד: "הורסים לי את מפעל החיים".

   

  את ההודעה על סגירת בית הספר קיבלו תלמידי בית הספר כמה ימים לפני חג הפסח. עבור 170 התלמידים, ובכללם כאלה שהסתבכו בפלילים וכאלה שנשרו ממסגרות חינוכיות אחרות, מדובר במכה אנושה. אותם תלמידים עלולים להידרדר שוב לקשיים שעמם התמודדו טרם הגעתם לתיכון.

  תיכון אורט ידין. התלמידים קיבלו את ההודעה בהפתעה ()
  תיכון אורט ידין. התלמידים קיבלו את ההודעה בהפתעה

  מקצועות הרכב בבית הספר נלמדים מכיתה ט' ועד לכיתה י"ג. כחלק משאיפות המוסד החינוכי, שמוגדר "הזדמנות שנייה", רוכשים התלמידים השכלה ומקצוע ואף יכולים להשתלב באזרחות ובצה"ל בתפקידי מכונאות רכב. בגלל אופי המוסד וקשיי התלמידים, פועלים במקביל לצוותי המורים גם יועצים ופסיכולוגים.

   

  ההודעה על סגירת בית הספר, שהתקבלה בהפתעה גמורה, הוסברה לתלמידים ולהוריהם בכך שמחנה צריפין כולו אמור להתפנות ולעבור לעיר הבה"דים בנגב. "פשוט דפקו אותנו ככה באמצע החיים", אמר תלמיד כיתה י"א בתיכון. "חלק יעברו ללמוד בפלמחים, אבל אני ועוד חברים עדיין לא נרשמנו. לאף אחד לא אכפת מאיתנו.

  "כולנו במצב של ייאוש עמוק" ()
  "כולנו במצב של ייאוש עמוק"

  בשיחה עם ynet האשימו גורמים בבית הספר את הנהלת אורט באדישות כלפי התלמידים, וציינו כי שיקולים כלכליים הם אלה שהכריעו. "כולנו נמצאים במצב של ייאוש עמוק", אמר גורם בתיכון. "זה קרה בהפתעה מוחלטת אחרי שנים רבות של דחיות, רק בגלל הדאגה לתלמידים. הפעם כנראה מישהו חשב שעדיף פשוט לסגור, לפטר מורים, להחזיר את המבנים ולחסוך כסף".

   

  בבית הספר טוענים כי סגירת בית הספר לא הייתה יכולה לעבור בשקט במשמרתו של המנהל הקודם ויינבוים, שיצא לגמלאות בתחילת שנת הלימודים. "זה ברור שהוא היה הופך עולמות, שולח מכתבים ויוצא לרחובות", אמרה אחת המורות.

   

  "אני לא יכול לעשות כלום"

  ויינבוים עצמו אמר כי פינוי בית הספר בסוף שנת הלימודים מקומם ומרגיז. לדבריו, "זאת אדישות של כל המערכות ואני חושב שפשוט לא אכפת להם. יש כרגע יותר מ-60 תלמידים ללא פתרון.

   מבחינתי כל הגורמים ובהם רשת אורט, משרד הכלכלה ומשרד הביטחון, היו צריכים לפנות לראש העיר ראשון לציון דב צור שייתן ארכה להמשיך להישאר על הקרקע, ואני בטוח שהוא היה מסכים - אף אחד לא פנה אליו אפילו".

   

  ויינבוים ציין כי לפני שנתיים עמד כבר בית הספר בסכנת סגירה, אך לאחר שעירב גורמים בצה"ל הגזירה נדחתה. "הצבא זקוק למכונאי רכב וכשהסברתי את זה לקצין בכיר מיד קיבלנו עוד זמן. אני לא פעיל בבית הספר כבר חצי שנה, ולא יודע אם חיכו שאעזוב. אני כבר לא יכול לעשות כלום כי אני לא במערכת, אני רק פנסיונר".

   

  מרשת אורט נמסר בתגובה כי "סגירת בית הספר בצריפין היא חלק ממהלך גדול יותר של סגירת הבסיס כולו והעברתו לעיר הבה"דים. רוב התלמידים הועברו לבתי ספר תעשייתיים של עמל ועתיד, וחלקם נמצאים בתהליכי רישום למקומות נוספים. הרשת מאחלת להם קליטה מהירה והצלחה רבה בהמשך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים