שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכירים במחנה הציוני: "דברי א-סיסי נראים מתואמים ומכוונים לחיבור בין נתניהו להרצוג"
  גורמים במפלגת האופוזיציה הגדולה טענו כי אמירת הנשיא המצרי לפיה יש הזדמנות לשלום "נועדה להעניק מצג כאילו תיכף יפרוץ פה שלום. זה מגוחך כמובן". יחימוביץ': "די לקומבינות, די לזחילה המבישה לממשלה". לשכת הרצוג: אל תאיימי. סמוטריץ': "נתניהו מקים ממשלת שמאל". הערב דווח כי נתניהו הציע לליברמן את תיק הביטחון של יעלון עוד לפני העימות בין השניים

  נשיא מצרים פנה לישראלים ואמר כי יש הזדמנות לשלום, וגורמים במחנה הציוני סבורים כי דברים אלו הם חלק מהניסיון של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג להוביל לממשלה רחבה. הן הרצוג והן נתניהו הגיבו לדברי הנשיא המצרי עבד אל פתאח א-סיסי דקות אחרי שנאמרו, ובכירים במחנה הציוני אמרו על כך: "דברי א-סיסי נראים מתואמים, מתוזמנים ומכוונים למען חיבור בין הרצוג לנתניהו, על מנת להעניק מצג כאילו תכף יפרוץ פה שלום. יש קשר בין הדברים. זה מגוחך כמובן".

   

  הקריאה של א-סיסי לישראלים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לדברי אותם גורמים במחנה הציוני, "שחקן מרכזי בלחץ על הרצוג להצטרף לקואליציה הוא יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. יש לו שני אינטרסים. הראשון - להכניס את המועמדים הפוטנציאליים נגדו בבחירות להסתדרות בעוד שנה לממשלה כדי למנוע מהם להתמודד. השני - להשיג תקציבים להסתדרות. מבחינת ניסנקורן הכל אינטרסים. המפלגה היא כלי וכך גם הכניסה לקואליציה".
   
  יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מסר בתגובה: "חבל שמופרכות לאוויר האשמות מגוחכות חסרות בסיס ועוד בעילום שם. אבחן את עמדתי בנוגע לממשלת אחדות בהתאם להישגים בתחום המדיני, החקיקה, הגנת שלטון החוק והתחומים כלכליים-חברתיים, ובהתאם אביע את עמדתי אם יהיה הסכם. אין שום קשר בעניין זה להסתדרות".

   

  הערב (ג') דווח בערוץ 10 כי נתניהו פנה ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן והציע לו את תיק הביטחון לפני כמה ימים, עוד לפני נאומו של שר הביטחון יעלון, שהוביל לעימות תקשורתי בין השניים.

  ליברמן. "התדרוך מלשכת רה"מ - ניסיון להלבנת כניסת המחנה הציוני" (צילום: גיל יוחנן)
  ליברמן. "התדרוך מלשכת רה"מ - ניסיון להלבנת כניסת המחנה הציוני"(צילום: גיל יוחנן)

  בליכוד האשימו הערב את ליברמן בסיכול הרחבת הממשלה. "ראש הממשלה נתניהו פנה בימים האחרונים לליברמן וקרא לו להצטרף לממשלה", אמר בכיר בליכוד. "ראש הממשלה סבור שממשלה רחבה תוכל להתמודד טוב יותר מול האתגרים הביטחוניים המדיניים והכלכליים. עד לרגע זה ליברמן לא ענה להצעה ובכך ממשיך למנוע את הרחבת הממשלה הלאומית בראשות הליכוד".

   

  גורמים בסביבת ליברמן הגיבו בחריפות להודעה זו: "התדרוכים היוצאים מלשכת ראש הממשלה הם ספין נוסף, אחד מני רבים שראינו בימים האחרונים. זהו ניסיון להלבין את הכנסת המחנה הציוני לממשלה, בניגוד להבטחות שניתנו לבוחרים ערב הבחירות. מאז הבחירות ישראל ביתנו תובעת הקמת ממשלה לאומית אמיתית שתמגר את שלטון חמאס בעזה, שתבנה באריאל ובמעלה אדומים ותמנע באמת מאיימן עודה וחנין זועבי מלהתמודד לכנסת. מי שמנע זאת עד היום זו הממשלה הנוכחית".

   

  ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי אמר הערב: "תרגיל שקוף של נתניהו שמוכר את הערכים וההבטחות של טרום הבחירות, מקים ממשלת שמאל ומוכיח שוב למה אסור לסמוך על הליכוד. נראה שנתניהו במכירת חיסול של האידיאלים וההבטחות הברורות שלו ערב הבחירות. זו שחיתות ציבורית שאיכשהו התרגלנו לקבל בהבנה. אז זהו שלא!".

  יחימוביץ': "די לקומבינות". לשכת הרצוג: היא לא מכירה את הפרטים (צילום: גיל יוחנן, מוטי קמחי)
  יחימוביץ': "די לקומבינות". לשכת הרצוג: היא לא מכירה את הפרטים(צילום: גיל יוחנן, מוטי קמחי)

  בינתיים, שני יושבי הראש האחרונים של סיעת האופוזיציה הגדולה ביותר ממשיכים במאבק ראש בראש בנוגע להצטרפות לממשלת נתניהו. לאחר שיו"ר המחנה הציוני הרצוג הודה בקיום מגעים והסביר את הצורך בהצטרפות לממשלה בקיום "הזדמנות מדינית נדירה", תקפה אותו על כך ח"כ שלי יחימוביץ', לשעבר יו"ר מפלגת העבודה.

   

  "זה אנחנו או הוא? או שזה אנחנו וגם הוא וגם איילת שקד וגם סמוטריץ'? די לקומבינות, די למעילה באמון הבוחרים, די לזחילה המבישה לממשלה", כתבה היום ח"כ יחימוביץ' בפייסבוק. "חברות וחברים, זו קריאה למאבק על צלמנו ודמותנו, על צדק ונקיון כפיים, על אידיאולוגיה, וכן, גם על כבודנו. יש משמעות וערך למילה. להבטחה. להתחייבות. בלי אלה הפוליטיקה בכלל ומפלגת העבודה בפרט תהיה ראוי לכל בוז שרוחשים לה. עשיתי הכול כדי שההצעות המגונות האלה ייקברו קבורת חמור".

  ח"כ מיכאלי. הודיעה כי לא תצטרף לממשלת נתניהו (צילום: ירון ברנר)
  ח"כ מיכאלי. הודיעה כי לא תצטרף לממשלת נתניהו(צילום: ירון ברנר)

  לדברי ח"כ יחימוביץ', "כל תו וכל פסיק בהצעה הזאת נועדו שלא להרגיז את הבית היהודי. מפלגה של שמונה מנדטים. כל תו וכל פסיק נועדו לייתר ולהשפיל אותנו. לגרום לנו לשבת בממשלת שקד-סמוטריץ'-בנט בעודם ממשיכים לעשות שמות בכל מה שיקר לנו. אני מתכוונת לעשות את כל מה שביכולתי: ציבורית, פוליטית, פרלמנטרית, משפטית - כדי למנוע את התרסקותה של המפלגה שלנו. יש לנו יחד כוח גדול מאוד. בואו נגייס אותו עד הקצה בשביל מטרה ערכית ודרמטית".

   

  בתגובה לאמירותיה של יחימוביץ' נמסר מלשכת הרצוג: "יחימוביץ אינה מכירה את מלוא הפרטים ומטיפה להתנגדות ללא הכרת הפרטים ממניעים פוליטיים בלבד. אנו מציעים לה להמתין עד לתוצאה סופית של השיחות ומצופה ממנה להמתין וללמוד את העובדות אם וכאשר תגיע הצעה ועד אז להימנע מאיומים, שימוש במושגים אלימים כמו 'חתונת דמים' והשוואות בזויות לבעלי חיים".

   

  ח"כ מרב מיכאלי, שנטען כי תצטרף להרצוג ותיכנס לממשלה, הודיעה בציוץ בטוויטר במילה אחת: "לא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בכירים במחנה הציוני: "דברי א-סיסי נראים מתואמים ומכוונים לחיבור בין נתניהו להרצוג""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים