שתף קטע נבחר

חדרה: 6,000 דירות בשכונת בית אליעזר

עיריית חדרה סיכמה עם קבינט הדיור על בניית אלפי דירות בדרום-מזרח העיר, לצד מתחמי מסחר ותעסוקה. בנוסף יסללו יציאות נוספות לכבישים 6 ו-65

6,000 יחידות דיור חדשות ייבנו בקרקעות הממוקמות דרום-מזרחית לשכונת בית אליעזר בחדרה, לצד מתחמי מסחר ותעסוקה. כך עולה היום (ד') מסיכום של עיריית חדרה עם קבינט הדיור במשרד האוצר.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן

 

התוכנית סוכמה במסגרת פגישות בין ראש העיר חדרה, צביקה גנדלמן, ויו"ר מטה הדיור, אביגדור יצחקי, בהשתתפות צוותים מקצועיים ונציגי הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ורשות מקרקעי ישראל. בפגישות הציגו נציגי העירייה את תוכניות המתאר של העיר, כולל פיתוח תשתיות דיור, תעשייה ותעסוקה, וכן הוצגה מצוקת הבינוי בעיר לנוכח העובדה שרוב שטחה של חדרה מורכב מקרקעות פרטיות.

 

לפיכך סוכם כי העירייה תעבוד בשיתוף עם רשות מקרקעי ישראל לפיתוח השטח, ובמקביל יקדם יצחקי את הנושא בותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור), שמטרתה אישור תוכניות למגורים בהליך מזורז.

 

לדברי מהנדס העיר, אינג' נועם גרייף, "העירייה תומכת בקידום המיזם במסגרת הותמ"ל, תוך העצמת שטחי התעסוקה והמסחר המוצעים והבטחת פיתוחם בקורלציה לקצב פיתוח המגורים. בנוסף יושם דגש על הקמת כבישי גישה, יציאה נוספת לכביש 6, יציאה נוספת לכביש 65 והקמת רכבת קלה מבית אליעזר ועד חוף הים".

 

ראש העיר גנדלמן הוסיף כי "המיזם יסייע לצעירי העיר לרכוש דירה ראשונה. בעוד הפרויקטים בקרבת החוף מיועדים בעיקר לבעלי יכולת ומשפרי דיור, הפרויקט בבית אליעזר ירחיב את היצע הדיור בעיר ויקל על צעירים מחדרה שהם חסרי דירה, לקנות נכס ראשון בתנאים מועדפים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסבורג
חדרה. בנייה חדשה בדרום-מזרח העיר
צילום: ג'ורג' גינסבורג
מומלצים