שתף קטע נבחר

נבו: הסתכלתי בתמונות של הבת כדי להירגע

סגן אלוף אירופה מספר כיצד התכונן לגמר ב-200 מ' מעורב אישי ושומר רגליים על הקרקע: "זה ממש לא מספיק לגמר אולימפי"

גל נבו רשם הערב (ד') את הישג השיא שלו באליפויות אירופה כשסיים שני בגמר 200 מ' מעורב אישי בבריכה האולימפית בלונדון. זוהי המדליה השנייה של נבו באליפות בבריכות ארוכות אחרי שזכה בארד לפני שש שנים במרחק הכפול.

 

ריו 2016 - העמוד האולימפי המיוחד של ynet ספורט

 

 "אני מאוד שמח על המדליה", סיפר נבו ל-ynet ספורט, "היה משחה טוב ומהפתיחה הרגשתי טוב על המים. כבר בחצי הגמר, ידעתי שאני יכול לעשות את זה, רק הייתי צריך לקצץ מהזמנים בגמר".

 

גל נבו עם המדליה. "אצטרך להוריד כמה עשיריות באולימפיאדה" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
גל נבו עם המדליה. "אצטרך להוריד כמה עשיריות באולימפיאדה"(צילום: רויטרס)

 

העובדה שלאסלו צ'ה שנחשב לפייבוריט פרש מהגמר השפיעה עליך?

"זה נתן לי עוד קצת ביטחון וגם הייתי קצת שמח על כך, אבל צריך לזכור שלא היו חסרים מתחרים טובים בגמר. חמישה מהם היו בזמני כניסה של מתחת ל-1:58 דקות, אז ככה או ככה היה קשה גם בלעדיו. פעם ראשונה אחרי תשע מדליות שאני לא מפסיד להונגרי בגמר".

 

אתה חושב שביכולת הזו, תוכל להגיע לגמר אולימפי?  

בתוצאה הספציפית הזו ממש לא. לא הגעתי בכושר של אולימפיאדה, אצטרך להוריד שם כמה עשיריות. ההכנה עכשיו תהיה הרבה יותר מדוקדקת. מה שכן, אני מרוצה מהכושר שלי בסיום המשחה, אני הרבה יותר חד בזה".

 

איך אתה חושב המדליה הזו יכולה להשפיע על יתר המשלחת עכשיו?

"זה ייתן רוח גבית וזה תמיד משהו שעוזר ששחיין אחר במשלחת זוכה במדליה. כל תוצאה חיובית נותנת דחיפה ומרימה את המורל של החברים. מקווה לראות את זה בבריכה בימים הקרובים ושזה לא יגמר במדליה אחת שלי".

 

לאסלו צ'ה. נבו: "קצת שמחתי שהוא פרש מהגמר" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
לאסלו צ'ה. נבו: "קצת שמחתי שהוא פרש מהגמר"(צילום: עוז מועלם)

 

יש מישהו שאתה רוצה להקדיש את המדליה?

"ברור, לפני ואחרי חשבתי על לירון אשתי וגוני הבת שלי. אני מקדיש להן את המדליה. כדי להירגע לפני הגמר הסתכלתי על תמונות של הבת שלי. אני מודה לכולם על התמיכה, וגם לחברי המשלחת שנשארו לעודד אותי בחלוקת המדליה".

 

מאמנו של נבו, אהוד סגל, היה נרגש: "היה משחה מאוד מרגש. עבדנו קשה כדי להגיע לרגע הזה. אבל זו רק עוד תחנה בדרך לריו. ההישג מאוד מכובד ונמשיך לעבוד קשה כדי להצליח גם באולימפיאדה".

 

על זכייתו במדליית הכסף, יקבל נבו, מענק מיוחד בסך 28 אלף שקל מהקרן המשותפת של הוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוח תחרויות
מדליות כחול לבן
י"א חללי מינכן
גיבורים אולימפיים
צילום: getty images
מפת הפארק
המשחקים הפראלימפיים
מומלצים