שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  ירידה חדה ברווחי בנק הפועלים ודיסקונט
  רווחי הפועלים ברבעון הראשון עמדו על 674 מיליון שקל, מול 808 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - ירידה של 16%. התשואה להון ירידה ל-8.4%, מול 10.7% בתקופה המקבילה. בנק דיסקונט סיים את הרבעון עם ירידה של 29% ברווח הנקי
  בנק הפועלים מסכם את הרבעון הראשון של 2016: הרווח הנקי עמד על 674 מיליון שקל, מול 808 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2015 - ירידה של 16.5%. תשואת הרווח הנקי להון ברבעון הראשון עמדה על 8.4%, מול תשואה להון של 10.7% ברבעון המקביל אשתקד.

   

  הבנק הגדול במדינה דיווח כי הכנסות הריבית הסתכמו ב- 1.9 מיליארד שקל. האשראי לציבור עמד בסוף הרבעון על 279.9 מיליארד שקל, בהשוואה ל-278.5 מיליארד שקל בסוף שנת 2015, סכום פיקדונות הציבור ליום 31 במרץ הסתכם ב-321.6 מיליארד שקל, בדומה לסוף שנת 2015.

   

  הכנסות שרשם הבנק ממימון שלא מפעילות הליבה ירדו משמעותית בהשוואה לרבעון המקביל ועמדו על 278 מיליון שקל לעומת 571 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2015. גם גביית העמלות של הבנק הצטמצמה בין הרבעונים והסתכמה במעט ועמדה על 1.3 מיליארד שקל. עוד סעיף שמשך כלפי מטה את השורה התחתונה זו העלייה בסעיף ההוצאות האחרות.

   

  פועלים יחלק דיבידנד של כ-135 מיליון שקל בגין רווחי הרבעון הראשון השנה.

   

  זהו אחד הדוחות האחרונים שמוציא הבנק תחת הנהגת המנכ"ל הנוכחי ציון קינן, שהודיע בסוף חודש מרץ על פרישתו. על פי הודעת הפרישה שפורסמה בשעתו, קינן ימשיך בתפקיד המנכ"ל חצי שנה נוספת, בהתאם לכללי ההודעה המוקדמת.

   

  ירידה חדה גם בדיסקונט

  הבנק בניהולה של לילך אשר טופילסקי סיים את הרבעון הראשון של השנה עם רווח של 179 מיליון שקל, מול 252 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - ירידה של 29%.

   

  התשואה להון עמדה ברבעון הראשון על 5.5% - ירידה מהותית מול הרבעון הראשון בשנה שעברה, אז עמדה התשואה להון על 8.1%.

   

  ההכנסות מריבית נטו עמדו בתום הרבעון על 1.057 מיליארד שקל, מול 1.020 מיליארד שקל ברבעון המקביל - עלייה של 3.6%.

   

  ההכנסות שאינן מריבית ירדו ל-782 מיליון שקל, מול 864 מיליון שקל ברבעון הראשון בשנה שעברה - ירידה של 9.5%. ההוצאות בגין הפסדי אשראי עלו ל-46 מיליון שקל, בהשוואה ל-32 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

   

  במקביל לפרסום הדוחות המודיע הבנק על הקמתו של אגף חדש דיגיטל - בדומה למהלכים דומים שביצעו בשנים קודמות בנק הפועלים ובנק לאומי. בראש האגף יעמוד אריק פרישמן. הבנק גם החליט על שינוי מבני במסגרתו יצומצמו מספר החטיבות בבנק. החטיבה לנכסי לקוחות, אותה ניהל אבי לוי, תפוצל, ויחידותיה יוכפפו לחטיבות הבנק השונות.

   

  השינוי המבני עליו מודיע הבנק הוא בהמשך למגמה במערכת הבנקאית בשנים האחרונות ובייחוד בשנה האחרונה, שעניינה מהלכי צמצום והתייעלות בכדי לשפר את יחס היעלות הבעייתי בהשוואה למדינות ה-OECD.

   

  דיסקונט הציג יחס בעייתי גם ביחס לענף המקומי, אך בשנה שעברה נרשמה בבנק מגמת שיפור מתמשכת. זו נמשכה ברבעון הראשון של השנה, שבו נרשם יחס של 77%, לעומת יחס של 78.7% לסוף 2015 ((ירידה ביחס משמעותה שיפור ביעילות שכן היחס מייצג הוצאות לעומת הכנסות). 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ירידה חדה ברווחי בנק הפועלים ודיסקונט"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יריב כץ
  ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים הפורש
  צילום: יריב כץ
  צילום: רמי זרניגר
  מנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי
  צילום: רמי זרניגר
  מוגש מטעם: מוצר השנה
  מומלצים