שתף קטע נבחר

בגרות מלאה בוויקיפדיה

ילדי דור ה-Z ניגשים לבגרויות בימים אלו ואת השמיניסטים של היום לא תמצאו יושבים שעות מול אנציקלופדיות בספריה, בשביל זה יש את האינטרנט. פחחח. משכנתא? ביטוח לאומי? לא, הם עדיין לומדים תושב"ע לקראת החיים שבחוץ. הי"בניק הממוצע מתכונן לבגרויות - בעזרת הרשת

 

 

3 יחידות הרחבה:

לאלו ביניכם שסיימו את הבגרות לפני עשר שנים, הספרייה בתקופת הבגרות כנראה הייתה ביתם השני. מאוד קל ליפול לקלישאה שפעם היה יותר טוב, ישבנו וקראנו ספרים ולמדנו יחד למבחנים והיה יותר חברותי, אבל לכל תקופה יש את היתרונות והחסרונות שלה. לדור הנוכחי שגדל על ברכי האינטרנט, הפייסבוק והסמארטפונים - יש את היכולת להפיק יותר ידע בפחות זמן ועל הדרך גם להנות מעולם שלם של תכנים חינוכיים - יותר או פחות. אז איך האינטרנט משנה את פני עולם החינוך? לא ברור עדיין, אבל ברשת לא חסרות פארודיות, ביקורות וסרטונים על התקופה, כנראה, הכי יפה בחיינו - הבגרויות.

 

אפרופו ביקורת - הסרטון #SomewhereInAmerica, בו מופיעות שלוש תלמידות תיכון שבו הן מביעות את כל הכשלים של מערכת החינוך האמריקנית, הפך לויראלי ושותף על-ידי מיליון אנשים. אמנם מדובר שם בביקורת מקומית על גזענות, הפלייה, התעלמות מבעיות כמו הטרדות מיניות ואונס בקרב בני נוער ועוד - אבל מומלץ לצפות - מדובר בסופו של דבר באותן בעיות שגם ילדינו, או חבריהם, מתמודדים מולם.

 

האם ההורים היום יכולים להתמודד מול מבחנים שעוברים ילדיהם? אולי כן, אולי לא - עברו שנים מאז בית ספר, מי זוכר? בבאזפיד יצאו לבחון מספר הורים ואת היכולת שלהם לעמוד מול מבחן פסיכומטרי ממוצע של ילדיהם. איך הלך להם? התשובה, כמו שניסח אחד ההורים: "אל תתנו לי לעבור את זה שוב". צפו בהם מתענים.

 

לקטעים המלאים:

מה קורה כשילדים פוגשים אנציקלופדיות

אל תשארו בבית ספר

י"בניק ממוצע - גרסת הקאבר התיכוניסטית "לעור ברווז"

מי זוכר איך לפתור תרגילים במתמטיקה?

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מסך: מתוך יוטיוב
י"בניק ממוצע
צילום מסך: מתוך יוטיוב
מומלצים