שתף קטע נבחר

שקד: "אחרי נתניהו, בנט יהיה ראש הממשלה"

"בנט יכול להיות שר חוץ מעולה, שר ביטחון מעולה וגם ראש ממשלה מעולה", אמרה שרת המשפטים, והעריכה שיו"ר מפלגתה יהיה ראש הממשלה, אולי כבר ב-2019

הממשלה של בנימין נתניהו תפסיק בקרוב להיות צרה - אבל דווקא מתוך הקואליציה שלו מסמנים את ראש הממשלה הבא. בראיון לרשת ב' העריכה שרת המשפטים שלו איילת שקד כי יו"ר מפלגתה נפתלי בנט יהיה ראש הממשלה אחרי בנימין נתניהו. "אני יכולה להגיד שאחרי עידן נתניהו,  בנט יהיה ראש הממשלה". היא לא שללה אפשרות שהדבר יקרה כבר ב-2019, אז אמורה הממשלה הנוכחית לסיים את כהונתה.

 

"בנט יכול להיות שר חוץ מעולה, שר ביטחון מעולה וגם בעתיד ראש ממשלה מעולה", הוסיפה שקד וטענה כי הענקת תיק הביטחון לסיעה הקטנה יותר של ישראל ביתנו "זה דבר לא שוויוני". עם זאת הוסיפה כי "בנט כרגע מחולל מהפכה בחינוך, 5 יחידות מתמטיקה. זה מאוד משמעותי למדינה. הוא עשה את רפורמת הסייעת השנייה והקטנת הכיתות, מה ששרים לפניו רק דיברו, כך שאנחנו באמת ממשיכים בעבודה שלנו".

 

שקד ובנט. ראש הממשלה כבר ב-2019? (צילום: יונתן זינדל, פלאש90) (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)
שקד ובנט. ראש הממשלה כבר ב-2019?(צילום: יונתן זינדל, פלאש90)

 

שקד התייחסה לאפשרות שכחלק מכניסת ישראל ביתנו ואביגדור ליברמן לממשלה, היא תיאלץ להיפרד מתיק המשפטים שלה לטובת השר יריב לוין מהליכוד. "אני ולוין חברים טובים, אני בהחלט מתכוונת להמשיך לעבוד שם", הבהירה השרה שקד. "אנחנו משקיעים המון במשרדים שלנו ועושים רפורמות משמעותיות, עבודה יסודית, ואנחנו מתכוונים להמשיך בה".

 

לדברי שרת המשפטים, היא לא הייתה מעורבת במשא ומתן עם ישראל ביתנו: "עם ליברמן, נודה על האמת, לא היה מו"מ

ממושך. ליברמן החליט לוותר על חלק מהדרישות שלו ודרש דרישות מסוימות. ראש הממשלה קיבל החלטה שהוא מוכן לתת לו את תיק הביטחון ובזה הסיפור הסתיים".

 

היא העריכה כי "ממשלה של 67, ממשלת ימין מובהקת, יכולה לעשות הרבה דברים טובים למען מדינת ישראל לפי קווי היסוד והעקרונות שלה. אנחנו ממשלה מגובשת שעובדת ביחד". לגבי הבנייה בהתנחלויות והאפשרות שתורחב עם חילופי הגברי במשרד הביטחון ענתה: "אנחנו מבחינתנו חושבים שצריך להרחיב את הבנייה, שאין בנייה מספקת, אבל זה תלוי בראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
השרים שקד ובנט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים