שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תרומה ללימודים באקדמיה לצעיר שהותקף בידי שוטרים
  מיוסם אבו אל-קיעאן, הצעיר הבדואי שהוכה בתל אביב על ידי שוטרים, התפרנס משתי עבודות כדי לחסוך כסף ללימודי פסיכולוגיה. אחרי פרסום תקיפתו נתרמו עבור לימודיו האקדמיים 40 אלף שקלים: "אני מודה מהלב לתורמים"
  התגייסות המונית למען מימון הלימודים האקדמיים של הצעיר הבדואי שהוכה על ידי שוטרים: תוך פחות מיממה נתרמו כ-40 אלף שקלים באמצעות מימון המונים ללימודי פסיכולוגיה עבור מיוסם אבו אל-קיעאן, תושב חורה שהותקף בתחילת השבוע על ידי שוטרים סמויים במרכול "סופר יודה" ברחוב אבן גבירול בתל אביב. "זאת פעם ראשונה שאנשים שאני לא מכיר עוזרים לי", אמר הערב (יום ג') אבו אל-קיעאן לאחר שנבדק בעיניו בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

   

  הצעיר, תושב חורה בן 19, התגורר בחודשים האחרונים ברחוב ארלוזורוב בתל אביב ועבד בשתי עבודות על מנת לחסוך כסף ללימודי פסיכולוגיה. לצורך כך הוא עבד 20 שעות ביממה במשך כמה חודשים במרכול שפתחו הוכה וגם בסניף של "ברגר קינג".

   

  תיעוד התקרית

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אני מודה לכל התורמים מהלב", אמר אבו אל-קיעאן, "עכשיו אני יודע מה זה עזרה. אני מחכה למצות את הזכויות שלי ולהחזיר את הכבוד שלי. אני מקווה שמה שקרה לי יגרום לשינוי החוק, כדי שאפשר יהיה לאסור על שוטרים לתת מכות לאזרחים. אני כבר רוצה להירשם ללימודים, אבל גם מחכה שאוכל לצאת כי אני במעצר".

   

  האב אחמד אמר בעת שהמתין עם בנו לבדיקה בבית החולים כי הוא "מודה לכל מי שתרם וביקש לעזור לו. לא היה לו אפילו זמן להתגלח כי הוא עבד כל כך הרבה אני מודה לכל מי ששם שקל למענו ללימודים. אנחנו חיים בדו-קיום ורוצים רק דו-קיום. כל מי ששמע על מה שקרה לבן שלי הזדעזע. אני מקווה שהמשטרה תלמד לשים את האנשים הנכונים במקום הנכון".

  "עכשיו אני יודע מה זאת עזרה". אבו אל-קיעאן
  "עכשיו אני יודע מה זאת עזרה". אבו אל-קיעאן

  מיכל רותם מפורום דו-קיום בנגב שיזם את ההתרמה סיפרה כי "אחרי שפגשנו את מיוסם הבנו שהוא עבד כל כך קשה כדי לחסוך כסף ללימודי פסיכולוגיה. יש כל כך הרבה אנשים שחיפשו איך לתמוך ולעזור לו,

  אז חשבנו שהם יוכלו לעזור לו במימון הלימודים וההגנה המשפטית. האמת היא שפתחנו את הקמפיין אחרי השעה 11:00 בבוקר, וכבר הגענו ליותר מ- 80% מימון".

   

  רותם אמרה עוד כי "זה הפתיע אותנו מאוד, חששתי בתחילה, אבל המספרים לא הפסיקו לעלות. הרבה פעמים הדברים האלה לא קורים בלב תל אביב, ופתאום כשזה קרה מול העיניים של כל כך הרבה אנשים שצילמו וסיפרו מה קרה, זה עזר. המשטרה לא שק חבטות אבל בנסיבות שונות היא עולה לכותרות בהקשר של אלימות. הפעם זה זכה ליותר חשיפה. כמות השוטרים והפגיעות הקשות שמיוסם ספג גררו חשיפה גדולה".

   

  תקיפתו של מיוסם על-ידי שוטרים בלבוש אזרחי תועדה במצלמות אבטחה. במחלקה לחקירות שוטרים בודקים את נסיבות המקרה, אולם השוטרים המעורבים טרם נחקרו. כרגע מדובר בהליך בדיקה ולא בחקירה פלילית של מח"ש. לאחר שייגבו עדויות מעדים ומשוטרים, יוחלט אם לפתוח בחקירה פלילית נגד המעורבים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תרומה ללימודים באקדמיה לצעיר שהותקף בידי שוטרים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים