שתף קטע נבחר

קופיקס מתרחבת: תקים סניפים ברוסיה

החברה הודיעה לבורסה כי במסגרת הסכם חדש תפתח 1,000 סניפים ברוסיה, בהם יימכרו מוצרים במחיר אחיד. במסגרת התכנית יוקמו 300 סניפים במוסקבה - ו-700 סניפים נוספים ברחבי רוסיה. סמנכ"לית קופיקס: "מכירות של 500 פריטים ייחשבו לכישלון". מחיר המוצרים ברוסיה יעמוד על 50 רובל - 2 וחצי שקלים

קופיקס מתרחבת - ותפתח סניפים גם ברוסיה, כך הודיעה החברה היום לבורסה. במסגרת ההסכם יוקמו 1,000 סניפים שימכרו מוצרים במחיר אחיד של 50 רובל (2.50 שקלים).

 

כתבות נוספות בערוץ הצרכנות

 

סניף קופיקס בתל אביב. בקרוב גם במוסקבה ()
סניף קופיקס בתל אביב. בקרוב גם במוסקבה

בהודעה לבורסה נכתב כי החברה הגיעה להסכם עם קבוצת משקיעים להקמת רשת של בתי קפה ברוסיה, בתכנית בת 3 שלבים - בשלב א' יוקמו 3 בתי קפה בהפעלה עצמית; בשלב ב' תופעל זכיינות והגעה ל-300 סניפים של בתי קפה בעיר מוסקבה; ובשלב ג' יוקמו 700 סניפים נוספים של בתי קפה ברחבי רוסיה עד להגעה ל-1,000 סניפים של בתי קפה. על פי ההסכם יימכרו בסניפים קפה, משקאות, מאפים, כריכים וכדומה במחיר אחיד למוצר.

 

בהודעה נכתב, כי חברת הבת אורבן קופיקס, אשר מרכזת את פעילות מגזר בתי הקפה של החברה, חתמה היום על הסכם עם חברה פרטית שהתאגדה ברוסיה - המוחזקת בידי קבוצת משקיעים בהובלת - סטאש מלווני, מיכאיל פצ'רסקי וגריגורי פצ'רסקי. לפי ההסכם, תוקם "רשת של בתי קפה תחת השם Cofix, לשם מכירת קפה, משקאות, מאפים, כריכים וכדומה, במחיר אחיד למוצר - ברוסיה".

 

אורבן קופיקס והמשקיע יקימו חברה פרטית שתאוגד ותירשם בקפריסין. המשקיע יחזיק ב-61.56% מהון המניות של החברה הקפריסאית, אורבן קופיקס תחזיק ב-36.44%, ואילו 2% נוספים יוחזקו בידי גורם נוסף. על פי התכנית תרכז החברה הקפריסאית את פעילות בתי הקפה ברוסיה "בפורמט דומה לפעילות בתי הקפה של אורבן קופיקס בישראל".

 

"על פי ההסכם, המשקיע ואורבן קופיקס התחייבו להעמיד לחברה הקפריסאית מימון לשם פיתוח פעילות בתי הקפה ברוסיה עד לסכום כולל של מיליון דולר, כאשר המשקיע יעמיד 85% מהסכום הראשון ואורבן קופיקס תעמיד 15%". במקרה בו ידרש מימון נוסף , עד ל-1.5 מיליון דולר, יועמד הסכום הנוסף על ידי המשקיע ואורבן קופיקס, ביחס זהה (85% ו-15% בהתאמה).

 

"רמת המחירים ברוסיה אחרת"

קופיקס ברוסיה תהיה זולה יותר מאשר בישראל. מנכ"ל הקבוצה חיים אהרון, אמר ל-ynet שזה כיוון ש"רמת המחירים שם אחרת. הפער הסוציו-אקונומי שם מאוד גבוה. הרבה יותר מאשר בישראל".

 

יש מיקומים?

"הסניפים ייפתחו במרכזים מסחריים ובתחנות רכבת, אבל אין עדיין מיקומים ספציפיים. נקים 3 סניפי פיילוט, נכשיר את הצוות נראה איך זה עובד ואחר כך נרוץ על זה. שלושתם יהיו בבעלות ואחר כך נפעל במודל של זכיינות".

 

מה צפי המכירות שלכם?

"2,000, 2,500 פריטים לחנות. זאת הציפייה שלנו. זה הבסיס".

 

אתם פניתם אליהם או הם אליכם?

"מישהו תיווך. הם ראו את הקונספט בארץ ואהבו. יש אלינו הרבה פניות מכל העולם. לא לכולן אנחנו מגיעים".

 

הם יכלו להעתיק את המודל.

"רשמנו את קופיקס כסימן מסחרי בכמה וכמה מדינות, אבל הם יכלו להעתיק את הקונספט. ליצחר ואריאציה שבבתי משפט לא תחשב העתקה, אבל אנשים רציניים רוצים לדעת איך זה עובד, מה המערכת, מהי חבילת המידע מאחורי הקונספט. צברנו פה ידע. להקים רשת בלי להסתייע בנו זה יהיה קשה".

 

סמנכ"לית קופיקס: "מכירות של 500 פריטים ייחשבו לכישלון"

חגית שינובר, בתו של המייסד אבי כץ, שמשמשת כסמנכ"לית הסחר והרכש של קופיקס ומחזיקה ב-17% מהחברה, לא יודעת לחזות את צפי המחזור שהחברה מתכוונת לגלגל ברוסיה, אבל אמרה ל-ynet: "אנחנו מצפים לביצועים דומים לאלה שבארץ. מכירות של פחות מ-600-500 פריטים ביום ייחשבו לכישלון".

 

הסניפים יופעלו על-ידי זכיינים?

"בהתחלה הסניפים לא יופעלו על-ידי זכיינים, אלא על-ידי השותפות שהקמנו עם החברה המקומית, אבל מאוחר יותר - כן. הם יפעלו בזכיינות. בהתחלה נפעיל שם רק את הקונספט המקורי של קופיקס, לא את קופיקס בר ואת סופר קופיקס".

 

הודעתם שתפתחו 300 סניפים. באיזה קצב?

"נתחיל כמו בארץ עם 3 סניפים כפיילוט ואם זה יצלח, אז נמשיך עם 150-120 סניפים במוסקבה ואחר כך נראה".

 

התפריט יהיה שונה.

"הוא יהיה מותאם למזג האוויר ולטעם המקומי".

 

אתם דתיים. לא תמכרו שם כשר.

"ודאי שזה לא יהיה כשר".

 

יש כוונה להתרחב לעוד מדינות? למשל למדינות השכנות?

"כן. יש לנו כוונה להתרחב, אבל לא דווקא למדינות באזור של רוסיה. גם זה מבחינתנו סוג של פיילוט - לצאת החוצה ולראות מה קורה.

 

"בארץ, המצב שלנו, ברוך השם, טפו טפו טפו. יש לנו כרגע 125 סניפים של קופיקס ו-17 של סופר קופיקס, שאת האחרון פתחנו ביום א' בקריית שמונה. אנחנו ממשיכים לגדול, לצמוח ולהתפתח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים