שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  למי מגיעה תוספת? השינויים הצפויים בתלוש המשכורת
  שינויים בהפרשות לפנסיה, תוספות שכר ועוד יום חופש - למי צפויים שינויים בתלוש השכר ומתי נוכל לראות את השינוי? שי בירן, מנכ"ל האגף לכלכלה בהסתדרות, הגיע לאולפן ynet להשיב לכל השאלות

  בשיתוף ההסתדרות

   

  השנה האחרונה הייתה שנה רצופת הישגים למען ציבור העובדים בישראל ולא מעט מהלכים שהובילה ההסתדרות, צפויים להיכנס לתוקף בחודשיים הקרובים.

   

  מה אתם יודעים על הזכויות שלכם כעובדים?

   

  שכר המינימום יועלה שוב, ההפרשות לפנסיית החובה יוגדלו ועובדים עם ותק של עד 4 שנים, יקבלו יום חופש נוסף. מאות אלפי משפחות יתחילו להרגיש בשינוי. אך לפני הכול, עובדי השמירה והניקיון במגזר הציבורי צפויים לקבל מענק חד פעמי של עד 1,000 שקל למשכורת הנוכחית. מתי זה צפוי לקרות, איך זה יתבצע ומי יהיה זכאי ליהנות מהשינויים. שי בירן, מנכ"ל האגף לכלכלה בהסתדרות, עושה סדר בדברים. צפו:

    

  צילם : אלי סגל וניצן דרור

  צילם : אלי סגל וניצן דרור

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עד 1,000 שקלים מענק חד פעמי לעובדי השמירה והניקיון במגזר הציבורי

  מתי? יוני 2016

   

  מה יקרה? עובדי השמירה והניקיון המועסקים על ידי קבלנים במגזר הציבורי ייראו עד אלף שקל יותר בתלוש השכר שלהם. המענק החד-פעמי ניתן לאוכלוסיית עובדים זו בפעם הראשונה, וזאת כחלק מהסכם המסגרת החדש שנחתם במגזר הציבורי.

   

  נזכיר כי החלטה זו התקבלה השנה באופן תקדימי, בעקבות הבקשה שהעלה במו"מ יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן והסכמתו של שר האוצר משה כחלון להירתם לסוגיה. על פי ההסכמות בין השניים, מעתה ואילך בכל הסכם מסגרת שייחתם בין ההסתדרות לבין המדינה ומעסיקים נוספים מהשירות הציבורי, עובדי הניקיון והשמירה במגזר הציבורי, יהיו זכאים למענקים חד פעמיים כמו יתר העובדים המועסקים בהעסקה ישירה.

   

  איך זה יתבצע? במשכורת על חודש מאי, שמועברת לעובדים בתחילת חודש יוני, העובדים יקבלו את המנה הראשונה של המענק החד פעמי בגובה של עד 1,000 שקלים. המנה השנייה של המענק בגובה זהה, צפויה להינתן לעובדים במהלך שנת 2017.

   

  מי יהיה זכאי למענק? עובדי השמירה והניקיון המועסקים על ידי קבלנים במגזר הציבורי. ההסתדרות כבר התריעה בפני כ-800 גופים ציבוריים, בהם רשויות מקומיות, חברות עירוניות ומועצות דתיות, כי בכל מקרה שתהיה הפרה של הנחיה זו, ההסתדרות תפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותה על מנת שהעובדים יקבלו את מה שמגיע להם.

   

  עובד שייראה כי הוא לא מקבל את המענק החד-פעמי כמו שמגיע לו, יוכל ליצור קשר עם חדר המצב בהסתדרות, בטלפון כוכבית שתיים שלוש שמונה שלוש (*2383).

   

   

  הפעימה השנייה להעלאת שכר המינימום

  מתי? 1.7.2016

   

  מה יקרה? הפעימה השנייה של העלאת שכר המינימום.

   

  איך זה יתבצע? אחרי שבחודש אפריל 2015 נכנסה לתוקף הפעימה הראשונה להעלאת שכר המינימום, והשכר הועלה מ-4,300 ל-4,625, במסגרת הפעימה השנייה שכר המינימום בישראל צפוי להעלות ל-4,825 שקל לחודש עבור משרה מלאה.

   

  כל עובד שמשתכר משכר המינימום יוכל לראות את העלייה במשכורת של חודש יולי, המועברת לעובדים בתחילת אוגוסט. יצוין כי הסכום המעודכן גבוה ב-525 שקל משכר המינימום שהיה נהוג בישראל לפני פחות משנה וחצי. בהתאם למתווה שהוסכם בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לבין נשיאות הארגונים העסקיים, עד סוף 2017 צפויות שתי פעימות נוספות שבסופן יעמוד שכר המינימום על סך 5,300 שקל.

   

  מי יהיה זכאי להעלאת שכר המינימום? כשליש מהעובדים במשק אשר מתפרנסים משכר המינימום. מדובר בבשורה אמיתית לכ-700 אלף משפחות שחייהן יושפעו מכך באופן ישיר.

   

  החוק להוספת יום חופשה

  מתי? 1.7.2016

   

  מה יקרה? העלאת מינימום ימי החופשה מ-10 ימים ל-11 יום.

   

  איך זה יתבצע? לפי החוק ובהמשך להסכם קיבוצי שהוביל יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מול המעסיקים ובשיתוף עם חה"כ אריה דרעי, לשעבר שר הכלכלה, מינימום ימי החופשה במשק בקרב עובדים בעלי ותק עד 4 שנים יגדל ביום נוסף. מינואר 2017, מכסת ימי החופשה המינימלית של העובדים תגדל שוב ל-12 יום.

   

  מי זכאי לתוספת יום חופשה? כמיליון וחצי עובדים במשק עובדים בעלי ותק של עד 4 שנים במקום עבודתם.

   

  פנסיית החובה בישראל תעלה ותעמוד על 18% משכר העובד

  מתי? ב-1 ביולי

   

  מה צפוי לקרות? בזכות הסכם דרמטי שחתם לפני מספר חודשים יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מול נשיאות הארגונים העסקיים, נקבע כי פנסיית החובה בישראל תגדל באחוז נוסף.

   

  ב-1 ביולי תיכנס לתוקף הפעימה הראשונה להגדלת פנסיית החובה בישראל, שבמסגרתה ההפקדות לפנסיה יגדלו בחצי אחוז. משמעות המהלך היא הגדלת החיסכון הפנסיוני שנצבר לעובדים עד הפרישה באלפי שקלים.

   

  איך זה יתבצע? ממשכורת יולי, תשלום המעסיק לרכיב התגמולים יגדל מ-6% ל-6.25% משכר העובד, והניכוי מהעובד לרכיב התגמולים יגדל גם הוא מ-5.5% ל-5.75%. ב-1.1.2017 הפעימה הבאה נקבעה ל-1.1.2017 – אז הפנסיה תועלה בשיעור דומה (רבע אחוז מתשלום המעסיק ורבע אחוז ניכוי מהעובד), כך שתוך שמונה חודשים מהיום, פנסיית החובה תעמוד כבר על 18.5% משכר העובד.

   

  מי זכאי ליהנות מהגדלת פנסיית החובה? כלל העובדים השכירים במשק, ללא קשר לחלקיות משרתם, כל מי שזכאים להפקדות לפנסיה מכוח הסכם פנסיית חובה וכל מי שזכאים להפקדות לפנסיה מכוח הסכמים אחרים. מעורכי דין ורואי חשבון במשרדים פרטיים ועד מלצרים בבתי קפה, פועלים בתעשייה, עובדי מלונות, ופועלי בניין. מאוגדים ולא מאוגדים כאחד.

   

  חשוב לציין כי ההגדלה אינה רלוונטית למי שכבר זכאי על פי ההסכמים החלים במקום עבודתו להפקדות בשיעור גבוה מ- 18.5% שהתשלומים עבורו עולים על השיעורים המפורטים למעלה.

   

  יש לכם שאלות נוספות ובירורים לגבי התלוש? אתם מוזמנים לפנות לקו החם של ההסתדרות: *2383

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים