שתף קטע נבחר

המשטרה: יש ראיות להעמיד לדין את משה איבגי

במשטרה הודיעו על סיום החקירה בעניינו של השחקן שחשוד שביצע עבירות מין בנשים שעבדו עמו. המשטרה מציינת כי ישנה תשתית ראייתית נגד איבגי בשלושה מקרים בגין עבירות של מעשה מגונה והטרדה מינית. כעת הפרקליטות תצטרך להכריע אם להגיש כתב אישום

 

יועמד לדין? משה איבגי (צילום: מוטי לבטון) (צילום: מוטי לבטון)
יועמד לדין? משה איבגי(צילום: מוטי לבטון)

ההמלצה - העמדה לדין: המשטרה הודיעה הבוקר (ה') על סיום החקירה בעניינו של השחקן משה איבגי והעבירה המלצה לפרקליטות מחוז חיפה להעמיד לדין את איבגי בגין עבירות של מעשה מגונה והטרדה מינית בשלוש נשים בעת שעבדו ביחד ותוך ניצול מעמדו של השחקן.

 

המשטרה העבירה את כל חומרי החקירה לפרקליטות מחוז חיפה, שתצטרך כעת להחליט אם להגיש כתב אישום נגד השחקן. עורך הדין ציון אמיר, המייצג את איבגי, מסר: "כפי שנהגנו עד היום, אנו נמתין לסיום הליך הבדיקה והחלטת הפרקליטות. את עמדתו של איבגי נשמיע באופן מסודר בהליך השימוע ככל שיידרש בפני הגורמים המוסמכים". 

 

החקירה החלה בפברואר 2016 בעקבות פרסומים ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת, שבהם נטען על אודות הטרדות מיניות לכאורה שביצע איבגי. במסגרת החקירה נגבו עדויות רבות ובכללן מנשים, לאחר שבוסס חשד כי בוצעו כלפיהן לכאורה העבירות האמורות, וחלקן הגישו תלונה בעניינו במסגרת החקירה. כמו כן נחקר באזהרה משה איבגי בגין החשדות המיוחסים לו. במשטרה ציינו כי על חלק מהמקרים שנבדקו חלה התיישנות.

 

גל העדויות החל לאחר שעובדת תיאטרון חיפה שלחה להנהלת המקום מכתב ובו טענה כי איבגי הטריד אותה לפני כשנתיים, אך לדבריה טענותיה לא נבדקו כראוי. חוקרי המשטרה הגיעו לעובדת, והיא הסכימה למסור נגד השחקן עדות שהפכה לתלונה.

 

איבגי נחקר באזהרה ונשלח בסוף חודש מרס למעצר בית בן כמה ימים. החוקרים הגיעו לאישה נוספת שהסכימה להתלונן ולמסור נגד השחקן עדות על הטרדה מינית. לאור כך, אומרים במשטרה, הפכה הבדיקה לחקירה של ממש.

 

לפני חודש וחצי נערך עימות בין איבגי לשתיים מהמתלוננות נגדו, שתי עובדות לשעבר בתיאטרון חיפה. אחת המתלוננות הטיחה בפני השחקן כי הוא פגע בה במעשיו, אולם הוא מצדו דבק בגרסתו שלפיה לא ניסה לפגוע בה או בכל אישה אחרת.

  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי לבטון
משה איבגי
צילום: מוטי לבטון
מומלצים