שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בשבע מאיות: לנסקי החמיצה את הקריטריון
  האצנית הישראלית הייתה קרובה להשגת הקריטריון לריו בריצת 200 מטרים כשקבעה 23.27 שניות בגביע אוקראינה וניצחה במקצה שלה. הישג מרשים לילדה בת 13 מבאר שבע שעברה 1.75 מ' בקפיצה לגובה
  אולגה לנסקי החמיצה הבוקר ה-7 מאיות בלבד את הקריטוריון לאולימפיאדת ריו בריצת 200 מ', כאשר קבעה 23.27 ש' בגביע אוקראינה בעיר קירובוגרד. התוצאה מהווה את שיאה האישי, שיפור של 12 מאיות לקודם, וההישג השני בכל הזמנים אחרי... אמה, אירנה, 23.15 ש' ב-2002.

   

  לנסקי ניצחה במקצה הרביעי בתחרות, כמעט ללא רוח גבית (0.1 מ' לשניה), כשהקדימה יריבה אוקראינית ב-17 מאיות השנייה. בסיכום המקצים דורגה שלישית, אחרי שבמקצה החמישי קבעו שתי אוקראיניות תוצאות של 23.04 ו-23.23 ש'. לרוע מזלה, דווקא במקצה הזה הייתה רוח גבית משמעותית, 1.6 מ' לשנייה, שאילו נשבה בריצה שלה הייתה יכולה לסייע לה לקבוע את תוצאת הקריטוריון.

   

  שיפרה את השיא האישי. לנסקי (צילום: AP) (צילום: AP)
  שיפרה את השיא האישי. לנסקי(צילום: AP)

  גם התנאים המקדימים היו קשים. לנסקי המריאה מהארץ ב-5 בבוקר, שעות לא רבות אחרי התחרות שלה במסגרת "ישראל ג'אמפ" בראשל"צ ועשתה את רוב היום בדרכים. אתמול היא השתתפה בתחרות בשעה בלתי שגרתית, 10.30 בבוקר. תחרות גביע אוקראינה אושרה כתחרות קריטוריון ע"י היחידה לספורט הישגי בוועד האולימפי. כזכור, אשתקד השיגה בתחרות ברוסיה זמן טוב מהקריטוריון, 23.18, אך הוא לא אושר בגלל היעדר מדידת רוח.

   

  בשבת ישתתף מועדונה מכבי ראשל"צ, בגביע אירופה למועדונים בעיר לייריה שבפורטוגל. מדובר באצטדיון המוכר לאתלטי הצמרת הישראליים ובו השיג אשתקד דימה קרויטר את הקריטוריון לאליפות העולם בבייג'ינג, בקפיצה ל-2.28.

   

  הישג נדיר לא ייחשב?

  ורוניקה צ'יינוב בת ה-13.5 ממכבי "כיוונים" באר-שבע, קבעה היום תוצאה מדהימה לבנות גילה בקפיצה לגובה כשעברה 1.75 מ'(!). הישגה של צ'יינוב טוב ב-2 ס"מ מהשיא הישראלי לבנות עד גיל 15, 1.73 מ', המוחזק במשותף בידי עדה נואדיקה ממכבי חיפה לפני 23 שנה, ובידי צ'יינוב. יחד עם זאת, התוצאה לא תוכר בינתיים כשיא ישראלי לבנות 15 מפני שאיגוד האתלטיקה לא שלח שופטים רשמיים, בטענה כי לא הכל משתתפים רשומים באיגוד. לא מעט מהנוכחים במכון ויינגייט כעסו מאוד על ההחלטה.

   

  היה זה במסגרת תחרות "אולימפיאדת הילדים" של התאחדות בתי-הספר ומנהל הספורט במכון וינגייט ובתחרות שפטו שופטים בעלי הסמכה שחתמו על הטפסים.

  יש לציין שהמארגנים מחזיקים בסרט וידאו של קפיצותיה. יתר על כן, צ'יינוב, תלמידת כתה ח', ניסתה ללא הצלחה לעבור גם 1.80 מ' ולשבור את שיא הקדטיות (עד 19), המוחזק כבר 42 שנה בידי אורית אברמוביץ', 1.78 מ', שנקבע בטהרן במשחקי טהרן 1974.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לוח תחרויות
  מדליות כחול לבן
  י"א חללי מינכן
  גיבורים אולימפיים
  צילום: getty images
  מפת הפארק
  המשחקים הפראלימפיים
  מומלצים