שתף קטע נבחר

המעקב, התמונה וההתנגשות ברכב: כך חוסל רוצח בני הזוג

השוטרים היו קרובים ללכוד את יאן גבריאלוב באזור עמק יזרעאל ובנגב, אך לא צלחו. לאחר שקיבלו תמונה שלו באזור השפלה, הוחלט לצאת לפעולה. מפקד המחוז מוטי כהן התנגש ברכבו של הרוצח וכשהחשוד שלף אקדח, כהן ירה בו מטווח קצר ושם קץ למצוד

 

חיסולו של יאן גבריאלוב, רוצחם של אנסטסיה רוסנוב ואליעזר קנדינוב ז"ל הסתיים אמנם במטח יריות ברחוב חיים חורי פינת זיגלבוים בלוד, אבל היה זה אקורד הסיום במרדף של ארבעה ימים, שבו פעלו בלשי ימ"ר מרכז סביב השעון במטרה לאתרו.

 

אנחת רווחה של משפחות הנרצחים: "הקלה גדולה"

 

כעת אפשר לומר שגבריאלוב, בן זוגה לשעבר של רוסנוב, נמלט על נפשו ברחבי הארץ מצפון עד דרום, עד שאותר ונורה למוות בלוד. לפחות בשני מקרים, פעם אחת באזור הנגב ופעם אחת בעמק יזרעאל, היו במשטרה קרובים אליו, אבל לא הצליחו לשים את ידיהם עליו.

 

המפכ"ל ומפקד המחוז מוטי כהן שירה בגבריאלוב (משטרת ישראל) (משטרת ישראל)
המפכ"ל ומפקד המחוז מוטי כהן שירה בגבריאלוב(משטרת ישראל)

האקדח שכנראה שימש לרצח הכפול (משטרת ישראל) (משטרת ישראל)
האקדח שכנראה שימש לרצח הכפול(משטרת ישראל)
חיסולו של הרוצח המסוכן סימן את תום המצוד לאחר שעתיים מורטות עצבים: בין האינדיקציה הכמעט ודאית שהוא נמצא באזור השפלה עד שזוהה פיזית על ידי המשטרה ועד להוראה שניתנה לסכל אותו. מי שירה בו היה לא אחר מאשר מפקד מחוז מרכז, ניצב מוטי כהן, שהיה ברכב שהשתתף במרדף.

 

סמוך לשעות אחר הצהריים המוקדמות אתמול התקבלה אינדיקציה על כך שגבריאלוב עושה את דרכו ברכב קיה שכור מצפון לכיוון המרכז. בסביבות 16:30 הצליח צוות בילוש להדביק את הרכב המדובר באזור בן שמן, וממש באותן דקות הוחלט במחוז מרכז להביא את כל הכוחות לאזור בן שמן ולוד מתוך ידיעה ותקווה שייתקלו בו בזמן הקרוב. דבר אחד היה חסר למשטרה: זיהוי ודאי שמדובר בגבריאלוב החשוד ברצח.

 

במהלך המעקב ביצעו הבלשים ויחידת העיקוב של המשטרה כמה תרגילים, עד שבאחד מהם הצליחו להביא אינדיקציה - ככל הנראה תמונה שלו - שזיהתה אותו כרוצח. כשהיה ברור לכל הכוחות כי מדובר ברוצח ויש לעצרו, במשטרה חיכו לרגע מתאים לבצע את הסיכול. היה ברור שגבריאלוב חמוש ולא יהסס לירות.

 (משטרת ישראל) (משטרת ישראל)
(משטרת ישראל)


כשהגיעו לאזור לוד, גבריאלוב, עבריין מנוסה עם עבר פלילי עשיר, הבחין שעוקבים אחריו והחל בנסיעה פרועה במטרה להתחמק. הוא נכנס לאזור וילות בלוד ונסע בפראות ברחוב זיגלבוים, כשכל הכוחות סוגרים על השכונה. השוטרים היו בבעיה לאחר שבשכונה נצפו ילדים משוטטים ברחוב והיה חשש להתעמת עמו בזירה כזו.

 

בסופו של דבר, כשפנה ימינה לרחוב חיים חורי התקבלה החלטה לחתור למגע. ניידת בילוש שבה היה מפקד המחוז נתקעה ברכבו מאחור, סובבה אותו ונצמדה לדלת שלו על מנת שלא לתת לו להימלט. אבל לגבריאלוב היו תוכניות אחרות, הוא שלף את האקדח וניסה לירות. ניצב מוטי כהן היה זה שהתעשת ראשון, שלף את אקדחו וירה בו מטווח קצר, על פי העדויות, 4-3 יריות.

 

לגבריאלוב לא היה סיכוי והוא נהרג סמוך למקום שבו נמצא האקדח. במשטרה בודקים אם הספיק לירות לפני שהיה לו מעצור נוסף. כך הסתיימו להם ארבעה ימי מרדף שהעסיק את כל המחוז ואת כל המשטרה כולה.


פורסם לראשונה 28/05/2016 22:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משטרת ישראל
אלשיך וכהן בזירה
משטרת ישראל
מומלצים