שתף קטע נבחר

אושר: 13 מיליארד שקל למשרד הביטחון

ועדת הכספים אישרה העברתם של 13 מיליארד שקל לתקציב הביטחון. הפירוט לגבי סעיפי ההוצאה יינתן לוועדה מיוחדת לתקציב הביטחון, המשותפת לוועדת הכספים וחוץ וביטחון, אשר דיוניה חסויים

ועדת הכספים החליטה להעביר למערכת הביטחון כ-13.2 מיליארד שקל שמורכבים ממספר גורמים. הפירוט לגבי סעיפי ההוצאה יינתן לוועדה מיוחדת לתקציב הביטחון, המשותפת לוועדת הכספים וחוץ וביטחון, אשר דיוניה חסויים.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

מחיר הדלק יעלה ב-16 אג' ל-6.01 שקל לליטר

"פיקוח לקוי על שלוחות הבנקים בחו"ל"

מוד'יס: הצמיחה הנמוכה עלולה לפגוע בדירוג של ישראל

 

סכום העברה מורכב מ-2.6 מיליארד שקל עודפי תקציב הביטחון מ-2015, המבוססים על כספי הסיוע הביטחוני מארה"ב, ו-10 מיליארד שקל ממקורות וסעיפים אחרים בתקציב, שמבוססים על כ-7.5 מיליארד שקל מסעיפי הרזרבה הכללית.

 

נציין כי 3 מיליארד שקל מתוך הסכום מוגדרים כהרשאה על חשבון תקציב השנים הבאות. כמו כן, 173 מיליון שקל נוספים מוגדרים כהוצאה שמותנית בקבלת הכנסה על אותו הסכום.  

 

חברים בוועדת הכספים הצהירו כי "אינם חותמת גומי" ודרשו שלא לאשר את הבקשות התקציביות כל עוד אינם מקבלים הסברים לאן הולכים הכספים. בוועדה דרשו לשנות את הנוהל, כך שתחילה יתקיים דיון בוועדה המשותפת, ואם זו תחליט לאשר את הפרטים, היא תמליץ על-כך לוועדת הכספים.

 

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אמר: "אין לי כל אינטרס בהעברה הנוכחית, אני רק יודע שמדובר בפיקוח נפש של ממש ויש לאשר אותה".

 

למרות אישור ההעברות, חברי האופוזיציה הגישו בקשה להצבעה חוזרת, וזו תתקיים מחר (ג') בצהריים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים