שתף קטע נבחר

איטליה מזועזעת: הצית למוות את החברה שנפרדה ממנו

בארץ המגף לא ראו זמן רב פשע מחריד כזה: מאבטח נקם באקסית שהחלה לצאת עם בן זוג חדש וסירבה לחזור אליו - הוא עקב אחריה, התנגש במכוניתה ואז שפך עליה אלכוהול והצית אותה. נהגים שעברו ליד הצעירה שזעקה לעזרה לא עצרו לעזור. לפני הרצח כתבה SMS לאמהּ: "אני בדרך הביתה"

מערכת יחסים "חולנית". פדואנו ודי פייטראנטוניו ()
מערכת יחסים "חולנית". פדואנו ודי פייטראנטוניו

 

הסיפור שמזעזע את ארץ המגף: משטרת איטליה מסרה היום (יום ב') שסטודנטית באוניברסיטת רומא הוצתה בחיים על ידי חברה לשעבר. לואיג'י סיליפו ממשטרת רומא אמר לעיתונאים כי במשך 25 שנות עבודתו במשטרה הוא "לא ראה פשע מחריד כזה" כמו הרצח של שרה די פייטראנטוניו.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

חוקרי המשטרה מסרו כי החשוד ברצח, וינצ'נזו פדואנו בן ה-27, נעצר לחקירה. אחרי ליל חקירות אינטנסיבי, הצעיר נשבר והודה ברצח. לדבריהם הוא סיפר שאתמול, לפני עלות השחר, הוא שפך בתחילה אלכוהול על המכונית של האקסית שלו ולאחר מכן על די פייטראנטוניו עצמה, שנפרדה ממנו רק לפני כמה ימים.

 

בתקשורת האיטלקית דווח כי פדואנו עקב אחרי חברתו לשעבר מאז שנפרדה ממנו וגילה שהיא החלה לצאת עם בן זוג חדש. כמה שעות לפני הרצח הנורא של הצעירה, הוא הספיק להגיע לביתה וניסה לדבר איתה בנוכחות אימא שלה, אך ללא הועיל. לאחר מכן הוא הלך לעבודתו, אך נטש את המקום והחל לעקוב אחרי האקסית שלו. הוא התנגח ברכב שלה באחד מרחובות רומא ואילץ אותה כאמור לעצור - ואז העלה אותה באש בעודה בחיים באמצעות מצית.

 

די פייטראנטוניו עוד ניסתה להימלט מחברה לשעבר, ואילו הוא כנראה ניסה לחנוק אותה באותה עת המשיך להצית את גופה עד שעלתה כולה באש.

 

פרשת הרצח של הסטודנטית הצעיר מעוררת חלחלה באיטליה כולה, והסיפור פותח את כל מהדורות החדשות במדינה. התובעת מריה מונטלאונה מסרה שכמה נהגים עברו ליד הצעירה בת ה-22 שזעקה לעזרה, אך לא עצרו או קראו למשטרה, ובציבור האיטלקי הזדעזעו מהעובדה שאיש לא סייע לצעירה שהייתה במצוקה. "אפשר היה להציל אותה", זעקה אתמול התובעת מונטלאונה.

 

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

"אפשר היה להציל אותה". התובעת מריה מונטלאונה  (צילום: EPA) (צילום: EPA)
"אפשר היה להציל אותה". התובעת מריה מונטלאונה (צילום: EPA)

באיטליה כבר החלו בזיהוי כלי הרכב והנהגים שעברו במקום ולא עצרו כדי להושיט עזרה ל די פייטראנטוניו. נהג אחד כבר נעצר וייתכן שיואשם באי מניעת פשע. לפי החוקרים, אחרי ביצוע הרצח, פדואנו חזר למקום עבודתו כאילו לא קרה כלום. לחוקרי המשטרה הוא סיפר כי סירב לקבל את הפרידה משרה ואז הגה במוחו את התוכנית לרצוח אותה והוציא אותה לפועל.

 

בעיתון "קוריירה דלה סרה" האיטלקי ציטטו את החוקרים שסיפרו כי מערכת היחסים בין שרה לבין ויצ'נזו הייתה "חולנית" ושהוא התייחס אליה כרכוש בלבד. שרה עזבה אותו כבר שלוש פעמים אחרי שנתיים של מערכת יחסים שבה סבלה ממנו מאוד. הפעם האחרונה שבה נפרדה ממנו היית לפני 20 יום, ונראה היה כי זו הפרידה האחרונה - גם בשל העובדה שהיא החלה לצאת עם בחור חדש. אלא שהחבר לשעבר המשיך כל הזמן להתקשר ולעקוב אחריה.

 

זמן קצר לאחר הרצח נודע כי מצלמות אבטחה של מפעל הממוקם ממש בזירת הרצח תיעדו את רוב רגעי הזוועה. בסרטון הקשה רואים את הצעיר גורם לשרה לעצור את רכבה, ואז הוא נכנס לתוך הרכב והכול מתחיל לעלות בלהבות. הרצח של הסטודנטית מאוניברסיטת רומא אירע בשעה ארבע לפנות בוקר. רק שעה קודם לכן שלחה שרה הודעת טקסט לאמה, שבה כתבה: "אימא, אני בדרך הביתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפרדו כמה פעמים בשנתיים שיצאו ביחד. פדואנו ודי פייטראנטוניו
מומלצים