שתף קטע נבחר

מרתון הערביות הראשון בוטל עקב איומים: "אקים חדר כושר לנשים"

גם היריות שנורו לעבר חנין ראדי לא עצרו אותה. האיומים אמנם הובילו אותה לביטול המרתון שיזמה, אבל כעת היא מתכוונת להקים חדר כושר לנשים: "יש פחות התנגדות מבעבר"

 

חנין ראדי. האיומים לא יעצרו אותה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
חנין ראדי. האיומים לא יעצרו אותה(צילום: AFP)

מאמנת הכושר חנין ראדי מטירה ממשיכה לקדם ספורט נשים במגזר הערבי למרות החששות: לאחר שארגנה מרוץ וביטלה ויריות נורו לעבר מכוניתה וביתה, ראדי מקימה כעת חדר כושר לנשים בעירה בהשקעה של כחצי מיליון שקלים.

 

בשנה שעברה ארגנה ראדי מרוץ לנשים בעיר, אבל החליטה לבטל אותו כי חלק מתושבי המקום לא הסכימו להשתתפות נשים במרוץ ב"לבוש לא צנוע". חודש חלף ויריות נורו לעבר ביתה ורכבה. היא לא נרתעה והתכוונה לארגן מרתון נשים ערביות ראשון, אך בסופו של דבר ביטלה אותו עקב איומים שקיבלה.

מקווה שלא ישברו אותה. ראדי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מקווה שלא ישברו אותה. ראדי(צילום: AFP)
 

 

היא סיפרה לסוכנות הצרפתית על מה שאירע לה בשנה שעברה: "אני והבנות נתקלנו בגברים מזוקנים שהעליבו אותנו ואחד מהם החל להתסיס את חבריו נגדנו. באותו ערב קיבלתי איומים על חיי ואז ירו על מכוניתי".

 

בעוד כמה ימים יתחיל לפעול מכון הכושר שהוקם לנשים בלבד. "היום יש יותר מודעות לספורט וריצה לנשים במגזר. לכן אני משתדלת לקדם את התהליך לאט-לאט, למרות ההתנגדויות, שהן פחות סוערות ממה שהיו בהתחלת דרכי", אמרה ראדי ל-ynet. "תמיד אני חושבת איך למצוא מסגרת מקובלת במגזר הערבי לנשים כדי לעסוק בספורט ללא הפרעת המתנגדים".

על המכון סיפרה: "מדובר במכון מיוחד ומוכשר. אני אישית החלטתי ללכת בדרך הזו מתוך רצון לעודד שילוב נשים לספורט. במכון יש לי הרבה תוכניות ומסגרות מיוחדות שיכולות להוביל את המטרות. גם לנשים עם כיסוי ראש הכנתי תוכנית מיוחדת".

 

השנה האחרונה הייתה קשה עבור ראדי. "האיומים האלו גרמו לי לא לארגן מרוץ נוסף לאחר זה שבוטל כי אחרת אני משלמת את המחיר, אבל מצד שני אני ממשיכה להשתתף במרוצים אחרים מחוץ לטירה שמארגנים גופים שונים".

 

לסיכום אמרה ראדי: "אני הולכת להזמין אנשים מוכרים לטקס הפתיחה של המכון כי חשוב לי מאוד לדעת איך הם מקבלים אותי עם הפרויקט החדש. אני מקווה לשמוע מהם מילים שיעודדו אותי ולא לשבור אותי שוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים