שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "הישראלים צינים מדי בשביל 'הרווק'"
  היא שונאת ריאליטי אבל כתבה על זה סדרת להיט, כמעט פסלה את הכוכבת שלה כי לא הייתה מכוערת, ומבינה בהחלט למה "הרווק" לא הצליחה בישראל. שרה גרטרוד שפירו, מי שיצרה את "Unreal" על סמך חוויותיה האישיות, מספרת בראיון איך ממשיכים לעונה שנייה אחרי התאבדות וסינדרלה שבורה

  במדינה שבה תיאוריות קונספירציה על אחורי הקלעים של סדרות ריאליטי הן חלק בלתי נפרד מהריטואל של סדרות ריאליטי, סדרה כמו "Unreal" היא קתרזיס מטורף. כל מה שחלמנו, ייחלנו, היגגנו והשמצנו על התערבות של הפקה בסדרות כמו "הישרדות", "המירוץ למיליון" ו"האח הגדול" הופך למציאות – ובכן, סוג של מציאות – בסדרה שבמרכזה עומד הריאליטי "הרווק". מה עוד נשאר לנו להגיד חוץ מ"ידעתי!!!"?

   

  Unreal. "תענוג לכתוב אותה"    (באדיבות סלקום TV)

  Unreal. "תענוג לכתוב אותה"    (באדיבות סלקום TV)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אם נרשה לעצמנו רגע של פרובינציאליות, גם שרה גרטרוד שפירו, היוצרת של "Unreal" שביססה אותה על הניסיון שלה כמפיקה ב"רווק", מאמינה שנועדנו אלה לזו. כשהיא שומעת ש"הרווק", מוותיקות הריאליטי שעדיין מצליחות להביא צופים בארה"ב זכתה בישראל לעונה וחצי (כי באמת, עונת דודו אהרון לא נחשבת) ונעלמה, היא לא מופתעת. "אני חושבת שהישראלים קצת ציניים מדי בשביל תוכנית כמו 'הרווק'", היא אומרת בראיון ל-ynet. "אני חושבת שהבית האמיתי של 'Unreal' עשוי להיות ישראל".

   

  את בטח אומרת את זה לכולם.

   

  "לא לא, באמת. אני חושבת ש'Unreal' היא מושלמת בשביל הישראלים".

   

  שרה גרטרוד שפירו. לא צופה בריאליטי (צילום: AP) (צילום: AP)
  שרה גרטרוד שפירו. לא צופה בריאליטי(צילום: AP)
   

  אם אהבתם את העונה הראשונה של "Unreal", מצפה לכם טיול מענג לא פחות לאורך העונה השנייה (שתעלה ביום שלישי הקרוב בסלקום טיוי וב-yes), לפחות על פי שפירו. אחרי שרייצ'ל (שירי אפלבי) נזנחה בסוף העונה הקודמת על ידי אדם, המחזר הבריטי שכיכב בעונה של"Everlasting", היא וקווין, הקולגה-בוס-יריבה לפרקים שלה, עולות יחד על אותה הסירה ועומדות להוביל בצמד את העונה הבאה של הריאליטי הרומנטי לכאורה. אליבא דה שפירו זאת הולכת להיות עונה שלידה העונה הראשונה על תלאותיה תיראה כמו שיט על הירקון.

   

  "לא פשוט להמשיך לכתוב אחרי השיאים של העונה הקודמת", היא מתוודה. "היתה לנו מתמודדת שהתאבדה וכולנו אמרנו 'הולי שיט, מה נעשה עכשיו?'. אבל הבטן שלי אמרה שצריך ללכת חזק יותר ולא להתאפק. ואם עולה לנו רעיון טוב, אפילו אם זה מוקדם יחסית בעונה, פרק שני נניח, אבל הוא הרעיון הנכון, נעשה אותו ונפתור את השאר מאוחר יותר. אני חושבת שזה משהו שבהרבה חדרי כותבים אחרים לא עושים. בדרך כלל חושבים מה יצטרכו לנקות אחר כך".

   

  היה לך צורך להקצין את הסיטואציות כדי להעלות את הרף של העונה הראשונה?

  "לא, ככותבת הפילוסופיה שלי היא תמיד להישאר בתוך הדמויות ולהבין מה הן באמת רוצות. במקרה זה יצא שהעונה השנייה היא גדולה יותר, אבל זאת לא היתה המטרה שלנו בהתחלה".

   

  כשנשיא שחור יושב בבית הלבן זה אולי נשמע מוזר, אבל עד עכשיו, ב- 21 עונותיה, לא לוהק ל"רווק" גבר שחור. שפירו מעניקה לרעיון הזה קיום ומשתמשת בו כדי להעלות את העונה הילוך אחד למעלה. "הוא שחור!" זועק אחד המפיקים על קווין. "ואת רוצה שהוא ילך עם אשה לבנה?", "וגם יעשה איתה אהבה שחורה ועמוקה בשידור", מתריסה קווין. "זה מרגיש כמו הדבר הנכון לעשות", מוסיפה שפירו. "יש הרבה אלימות כלפי שחורים כרגע. וחשוב שיהיו לנו דמויות חיוביות של שחורים בסדרות אמריקניות".

   

  החידוש: רווק שחור (צילום: באדיבות yes) (צילום: באדיבות yes)
  החידוש: רווק שחור(צילום: באדיבות yes)
   

  איך קרה שלא לוהק רווק שחור עד עכשיו?

  "אני חושבת שזה מפחיד מדי, כי הקהל שלהם די שמרני. יש עדיין הרבה מאוד גזענות באמריקה, תסתכלי על טראמפ. אנשים עדיין לא מקבלים את הרעיון של זוגות מעורבים, גברים שחורים שיוצאים עם נשים לבנות גורמים לאנשים להתחרפן. ול'רווק' יש רייטינג גבוה, עדיין. אז כולם מפחדים לעורר איזה שד".

   

  הבחירה שלך ב"רווק" כמקום התרחשות הסדרה, מעבר לעובדה שעבדת שם בעצמך, קשורה גם לרצון לחשוף את אחורי הקלעים של סדרות ריאליטי?

  "האמת היא שבחרתי ב'רווק' כי הכרתי את הסביבה הזאת טוב ובגלל שזה אפשר לי להביא את הסיפור האמיתי של 'Unreal', שהיא לשפוך אור על הנזק שאנחנו עושים לעצמנו כשאנחנו מתייחסים לאנשים אחרים כמו אשפה, במיוחד נשים כלפי נשים, כמו שרייצ'ל וקווין גורמות לעצמן. ואני לא חושבת שהן בכלל מודעות לזה, אבל ככל שהן מענות יותר, הן הופכות לבודדות וקשות יותר. האירועים שקרו בסדרה הם פיקציה, העולם הוא מאוד אמיתי והניסיון שלי כרייצ'ל הוא מאוד אמיתי, אבל שום דבר ממה שקרה בתוכנית באמת קרה".

   

  אחת הסיבות שבגללן רייצ'ל אהובה הוא האיזון בין היותה כלבה ובין הצד המוסרי שלה. עכשיו כשהיא תהיה הבוס, היא תצליח לשמור על האיזון הזה?

  "לא כל כך..", צוחקת שפירו. "הרעיון היה שבעונה הראשונה יתנהל קרב בנשמה שלה ובעצם בסוף העונה הראשונה היא הפסידה, ועכשיו היא בחשכה. אני חושבת שאחרי שאדם זרק אותה ושבר את ליבה, זה היה הסוף. הוא היה הסינדרלה שלה, הוא נתן לה את נעל הזכוכית אבל אז הוא לקח אותה בחזרה. זה משתנה, אבל עקרונית היא וקווין הולכות להיות באותו צד בעצם".

   

  מתוך העונה השנייה. "שופכת אור על הנזק שאנחנו עושים" (צילום: באדיבות yes) (צילום: באדיבות yes)
  מתוך העונה השנייה. "שופכת אור על הנזק שאנחנו עושים"(צילום: באדיבות yes)
   

  מה שמשדרג את "Unreal" – שנהנית מעלילה טלנובלית מובהקת – לסדרה כל כך מענגת ומעניינת הוא בין היתר המשחק המצוין של שתי הכוכבות הנשיות, קונסטנס זימר (קווין) ואפלבי, והעומק שהעניקו למערכת היחסים המורכבת ביניהן. הליהוק לתפקיד של רייצ'ל, מספרת שפירו, היה המאתגר מכולם. "כשהיא הגיעה פשוט התאהבתי בה", היא נזכרת, "אבל אמרתי מייד בחדר עם כולם 'אני אוהבת אותך אבל את יפה מדי'. אף פעם לא חשבתי שרייצ'ל נראית טוב, חשבתי שהיא מכוערת, מין טרול, היא היתה אמורה להיות סוג של מפלצת. ושירי כל כך יפה.

   

  "אז היא אמרה מיד 'אבל אני שונאת את עצמי'. ואני אמרתי, "אוקי. אם את שונאת את עצמך כנראה שזה הופך אותך לבנאדם הנכון לג'וב. אם את יכולה לשחק את זה, אפשר ללהק אותך'. ובאמת עבדנו מאוד קשה על לכער אותה. בלי איפור, לא שיער, באמת גרמנו לה להיראות כמו שיט, והיא התהלכה עם הכבדות הזאת בלב לאורך כל הצילומים. כי הדמות צריכה להרגיש ממש רע כלפי עצמה".

   

  מתוך העונה הראשונה

  מתוך העונה הראשונה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  את בכלל אוהבת ריאליטי?

  "אלוהים אדירים, לא!" היא נזעקת. "אני שונאת את זה. אני לעולם לא צופה בזה. כבר כשעבדתי בעבודה של רייצ'ל שנאתי את זה. גם לפני שעבדתי ב'רווק' שנאתי ריאליטי. בכלל, מעולם לא הסכמתי לעבוד ב'רווק', הייתי לכודה בחוזה. עבדתי בתוכנית אחרת וההפקה העבירה אותי בניגוד לרצוני לתוכנית".

   

  שירי אפלבי וקונסטנס זימר. "יפה מדי לתפקיד" (צילום: באדיבות yes) (צילום: באדיבות yes)
  שירי אפלבי וקונסטנס זימר. "יפה מדי לתפקיד"(צילום: באדיבות yes)
   

  אבל לא הכל נורא בעולם המציאות. הנה, פרדי סטרומה וג'והנה בריידי, שגילמו בהתאמה את הרווק ואחת הנשים בעונה הראשונה, התאהבו על הסט והודיעו לאחרונה שהם מתחתנים. אם לא הייתי ישראלית צינית הייתי אומרת שהיקום מנסה לומר לנו שאפשר למצוא אהבה בתוכניות ריאליטי למרות הכל.

   

  "ראיתי את ההתאהבות שלהם על הסט, זה היה מצחיק", אומרת שפירו. "הייתי איתם בקנדה כשהוא הציע לה, אבל עד הרגע האחרון היא הסתירה את זה. אחר כך שאלתי אותה אם הוא הציע לה נישואים כשהם עמדו מול טירה... זה מאוד מתוק לחשוב על הסצנה הזאת עכשיו, בידיעה שהם התאהבו".

   

  יש משפט אחד בטיזר לעונה השניה שדי מסכם את העניין. המשפט שרייצ'ל אומרת, "אנחנו לא פותרים בעיות, אלא מכוונים אליהן את המצלמה". אני רוצה לנשק את הבנאדם שאמר אותו.

  "את יכולה לנשק אותי!" צוהלת שפירו, "זה היה תענוג לכתוב את העונה הזאת. בראשונה עוד היינו צריכים להסביר את העולם ואיך הוא עובד, אבל הפעם פשוט רצנו עם זה, ואני מבטיחה שיהיה לא פחות כיף".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים