שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טרור עולמי ותיקון פנסיות היסטורי. נתניהו במוסקבה
  ראש הממשלה יגיע היום לבירה הרוסית וייוועד עם הנשיא הרוסי פוטין. השניים צפויים לדון על הסוגיות במזרח התיכון ולחתום על הסכם היסטורי שבמסגרתו רוסיה תשלם פנסיה לעולים מברית המועצות לפני 1992

   

   

  בני הזוג נתניהו ממריאים לרוסיה    (צילום: לע"מ)

  בני הזוג נתניהו ממריאים לרוסיה    (צילום: לע"מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו יגיעו היום (ב') לביקור רשמי ברוסיה לציון 25 שנה לחידוש היחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות. נתניהו צפוי להיפגש עם הנשיא הרוסי, ולדימיר פוטין, וידון עמו ביישום ההבנות שהושגו במהלך ביקורו של נתניהו במוסקבה לפני כחודשיים, וכן ייחתמו בין המדינות הסכמים נוספים, בהם תיקון היסטורי שיעניק לעולי ברית המועצות פנסיה רוסית. עוד ידונו השניים במאבק בטרור העולמי, המצב בסוריה ובסביבתה ואופק התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים.

   

  פוטין ונתניהו במהלך פגישתם הקודמת

  פוטין ונתניהו במהלך פגישתם הקודמת

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נתניהו ופוטין צפויים לדון בין היתר גם בשיתוף הפעולה בין המדינות בתחום הכלכלה והמסחר וחיזוק הקשרים התרבותיים וההומניטריים. במהלך הביקור ייחתם הסכם פנסיות בין שתי המדינות שיזכה את היהודים שעלו לארץ מברית המועצות לשעבר לפני 1992 בפנסיה רוסית. ההסכם נועד לתקן עוול היסטורי שלפיו כל היהודים שעלו עד שנה זו נאלצו לוותר על האזרחות הסובייטית שלהם ובשל כך גם לא קיבלו פנסיות.

   

  על הסכם הפנסיות יחתמו השר זאב אלקין ושר התעסוקה והרווחה של רוסיה, מקסים טופילין. ההסכם ייכנס לתוקפו רק לאחר אשרור בערכאות רוסיות. השאיפה של שתי הממשלות היא שהתשלומים יחלו כבר בשנת 2017. כמו כן ייחתם במוסקבה גם מזכר הבנות לשיתוף פעולה בתחומי החקלאות, משק החלב וטכנולוגיית רפתות מתקדמת. על ההסכם יחתמו שר החקלאות אורי אריאל ושר החקלאות הרוסי אלכסנדר טקאצ'וב.

  הטנק מקרב "סולטן יעקוב" במוזיאון במוסקבה ()
  הטנק מקרב "סולטן יעקוב" במוזיאון במוסקבה
   

  במהלך הביקור יחנוך ראש הממשלה נתניהו מיצג הסברה ישראלי של משרד החוץ והמשרד לנושאים אסטרטגיים, הנקרא "פתח דלת לישראל". מדובר במיצג אינטראקטיבי וחווייתי שפותח תשע דלתות, שמאחוריהן נחשפת ישראל יחד עם הישגים טכנולוגיים, הישגים בחינוך, ועוד. כמו כן ייפגשו ראש הממשלה ורעייתו עם עשרות מחברי הקהילה היהודית ברוסיה, בהם הרב הראשי של רוסיה ברל לזר, הרב הראשי של מוסקבה פנחס גולדשמידט, ונשיא הקונגרס היהודי הרוסי יורי קנר.

   

  בהמשך יבקרו במוזיאון השריון במוסקבה שבו נמצא הטנק הישראלי מקרב "סולטן יעקוב". הטנק יוחזר לישראל בעקבות בקשתו של נתניהו במהלך ביקורו האחרון במוסקבה, ופוטין חתם לפני כשבוע על צו נשיאותי להשבת הטנק לישראל. טנק המג"ח הוא העדות והזיכרון היחידים למשפחות הנעדרים מהקרב. עד היום למשפחות לא היה זכר מהבנים או חלקת קבר לעלות אליה. בתמורה התחייבה ישראל בפני הרוסים להעביר למוזיאון הצבאי הרוסי טנק מג"ח צה"לי אחר שיחליף את הטנק מקרב סולטן יעקוב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים