שתף קטע נבחר

ליברמן נגד בנט: שירגיע

יו"ר ישראל ביתנו התייחס לעימות בין יו"ר הבית היהודי לראש הממשלה נתניהו: "חובתנו לייצב את הקואליציה החדשה ואני קורא לידידי הטוב בנט להרגיע". על תפקידו החדש: "לומד את הנושאים לעומק"

 

 

המצטרף החדש לממשלה קורא ליו"ר הבית היהודי להירגע: על רקע המתקפות ההדדיות בין נפתלי בנט לבין בנימין נתניהו, יו"ר ישראל ביתנו ושר הביטחון, אביגדור ליברמן, פנה בצהריים (ב') לבנט והציע לו "להרגיע". ליברמן הזכיר את דבריו בנאום שנשא לאחר שחתם על ההסכם הקואליציוני עם הליכוד: "אני גם ממליץ לו ללכת לאותו רופא לעבור את הניתוח להארכת הפתיל הקצר".

 

ליברמן אמר כי "הדבר השני הוא חובתנו של כל הקואליציה החדשה לייצב אותה. אני מנצל את ההזדמנות לקרוא לכל חבריי וקודם כל לידידי הטוב, השר נפתלי בנט - להרגיע. אנחנו כרגע פחות זקוקים להצהרות, אנחנו זקוקים לעבודה משותפת, מתואמת ושקטה. מי שאגב לא יכול להתאפק אני גם ממליץ לו אצל אותו רופא לעבור את הניתוח להארכת הפתיל הקצר, זה מועיל מאוד".

 

 

על אפשרות שהקואליציה החדשה לא תחזיק מעמד אמר שר הביטחון: "אין שום כוונה להקדים את הבחירות ואין שום כוונה לעשות איזשהו מהלך של ריסוק הקואליציה. יש כרגע קצת התלהבות יתר והתלהטות. אני מקווה שמהשבוע הזה נירגע ונתפנה לעבודה מסודרת, מתואמת ומשותפת. אני חושב שלנוכח האתגרים והאירועים באזורנו, כדאי מאוד שתהיה קואליציה רחבה ככל שאפשר. אני לא צריך לפרש את ראש הממשלה. הוא דיבר בעצמו. אני חושב שלנוכח האתגרים והאירועים באזורנו ומסביבנו כדאי מאוד שתהיה קואליציה רחבה ככל האפשר. זו לא הפעם הראשונה. אנחנו זוכרים את כל ממשלות האחדות לאומית, של חירום לאומי מאז 67', מאז בגין ועד לפרס ויצחק שמיר וכך הלאה ואני חושב שהנסיבות היום מצדיקות קואליציה רחבה מקיר לקיר".

 

ליברמן התייחס גם לכניסתו לתפקיד שר הביטחון ואמר: "כרגע צריך להתמקד בעבודת המשרד, ללמוד את הנושאים לעומק וזה בדיוק מה שאני מתכוון לעשות".

 

שר הביטחון הטרי נשאל בנוגע לטיפול בסוגיית הגדלת הסיוע הביטחוני מארצות הברית: "אנחנו מטפלים בכל הנושאים על סדר היום ואני חושב שמטפלים טוב. אני חושב שלשכת ראש הממשלה והמועצה לביטחון לאומי עושים גם עבודה מצוינת. בסופו של דבר, ההערכה שלי היא שנגיע להבנות ולהסכמות גם בנושא של הסיוע כפי שראינו את זה בחודשים האחרונים, אני מקווה שאנחנו נסיים את זה על הצד הטוב ביותר".

 

לגבי האמירות והפרשנויות על תזוזתו למרכז, אמר ליברמן שכבר לפני 12 שנה דיבר על הסדר אזורי, "ישראל ביתנו תמיד נוקטת ומאמצת מדיניות חוץ פרגמטית ועוצמה ביטחונית. זאת הגישה שלנו. בנושא של הסדר אזורי, אתם יודעים, בעידן הגוגל והאינטרנט קל מאוד לבחון את הדברים. האדם הראשון במדינת ישראל בכל הקשת הפוליטית שדיבר על ההסדר אזורי לא כסיסמה, אלא כמודל מפורט ומגובש, היה אביגדור ליברמן ב-2 ביוני 2014 בכנס הרצליה בפני סטודנטים. אם תנסו לראות האם היה מישהו אחד בכל מערכת פוליטית שאי פעם השתמש במושג הזה 'הסדר אזורי' לפני התאריך הזה תראו שפשוט לא היה". בהקשר זה ציין ליברמן את הרעיון של חילופי שטחים ואוכלוסיות. 

 

בנט תקף אתמול את נתניהו מבלי להזכיר את שמו. "אי-אפשר להיות בעד ארץ ישראל בעברית ולהקים את פלסטין באנגלית". גורם בכיר בליכוד הגיב על הדברים, ואמר: "מדובר במצב אבסורדי שבו הגורם המאיים ביותר על ממשלת הימין הרחבה בראשות הליכוד הוא יו"ר הבית היהודי".

 

בכיר הליכוד שהגיב אמר עוד כי "קמפיין הצביעות של בנט לא יודע גבולות: מי שישב עם ציפי לבני בממשלה שקיימה משא ומתן ישיר מול הפלסטינים פתאום גילה את האור ובאורח פלא ממש במקביל למינוי ליברמן לשר הביטחון. אם בנט מתעקש להוציא את הבית היהודי מהממשלה ממניעים אישיים, האחריות לתוצאות תהיה כולה שלו, רק שלא ינסה למכור לציבור שהוא עושה זאת ממניעים אידיאולוגיים כי אף אחד לא קונה את זה".

 

על כך הגיבו בבית היהודי: "אנו מכבדים את ראש הממשלה ואת מנהיגותו, אולם לא נאפשר לו לאמץ את היוזמה הערבית הכוללת חזרה לקווי 67', חלוקת ירושלים והכנסת פליטים". 

 

בישיבת סיעת ישראל ביתנו היום התייחס השר ליברמן לפצוע צוק איתן יהודה הישראלי, שמשרד הביטחון הקשה על הנגשת ביתו הנמצא בהתנחלות עופרה: "משרד הביטחון מוכן לשאת בכל הוצאות השהות הקשורות לחייל ולממן את השהות עבורו ועבור אביו בזמנים שבהם הוא שוהה מחוץ לבית החולים, שהות שעלותה מסתכמת בכ-570 אלף שקל בשנה. גם לגבי בניית היחידה בביתו דיברתי עם המתפ"ש וביקשתי מוועדת החריגים לדון פעם נוספת בבקשה לבנות יחידה עם נגישות מתאימה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים