שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הסטודנט לרפואה נפטר - אשתו וילדיו קיבלו התואר במקומו
  סאקאל קיב (34) מארצות הברית חלם להיות רופא בקמבודיה בעתיד, הוא בא ללמוד באוניברסיטת בן גוריון ובשנה האחרונה ללימודיו חלה במחלת הסרטן ונסע לקבל טיפולים בארה"ב. לפני שהספיק לשוב לארץ לקבל את התואר- נפטר. בשבוע שעבר, אשתו וילדיו קיבלו בשמו את הדיפלומה, כאשר אשתו עטתה את הגלימה

  סאקאל קיב (34) מארצות הברית חלם להיות רופא בקמבודיה בעתיד. הוא הגיע לישראל לפני כמה שנים ללמוד רפואה באוניברסיטת בן גוריון במסגרת תוכנית MSIH- Medical school of international health ושב לטפל בחולים דלי אמצעים בארצות הברית. בשנה האחרונה ללימודיו חלה במחלת הסרטן ולפני שהספיק לשוב לארץ לקבל את התואר - נפטר. בחודש שעבר, אשתו וילדיו קיבלו בשמו את הדיפלומה.

   

  בני משפחתו של קיב. לא הספיק להגשים חלום (צילום: דני מכליס) (צילום: דני מכליס)
  בני משפחתו של קיב. לא הספיק להגשים חלום(צילום: דני מכליס)

   

  קיב נולד וגדל בטקסס. הוא התחיל לפני ארבע שנים החל ללמוד בתכנית הבין לאומית לבריאות ולרפואה במדינות מתפתחות באוניברסיטת בן- גוריון שבנגב. התוכנית התמקדה באופן משמעותי בחזונו המקצועי של להציל נפשות ברחבי העולם, שידן אינה משגת לרכישת טיפולים רפואיים.

   

  כבחור נוצרי אדוק, נשוי ואב לחמישה ילדים, החל הקשר של  קיב עם מדינת ישראל בזכות התנ"ך. הוא החליט לחיות בארץ ולחוות את מקום היוולדו של ישו והמקום שבו כל המאורעות עליהם דובר בתנ"ך התרחשו.

   

  "גרנו פה בשלוש השנים הראשונות ללימודיו של קיב. מצאנו כאן קהילה מדהימה וחברים אמתיים, גם בפקולטה וגם מחוצה לה. במשך השנים שהיינו כאן, באר שבע הפכה להיות המקום הבטוח שלנו, והחברים של סאקאל מהפקולטה בבן- גוריון הפכו למשפחה שלנו", מספרת אשתו פייט'.

   

  לפני שנרשם לתכנית הרפואה הארבע – שנתית באוניברסיטת בן- גוריון, הוא למד בתכנית תלת שנתית ארה"ב ובסיומה, החליט להמשיך מסלול אקדמי לקבלת תואר דוקטור לרפואה.

   

  לא הספיק להגשים את חלומו

  לפני כמה חודשים הוא החליט לעצור הכול ולנסוע לקולומביה. שם עבד בקליניקה לטיפול בחולים דלי משאבים. הוא גם טיפל בחולים בכפרים נידחים, וארגן קבוצות מטפלים שיסיירו בכפרים אלה ויטפלו בחולים המקומיים.

   

  קיב גם הקנה סיוע למשפחות מהגרים, וחשף אותם לטיפולים מערביים שלא הכירו לפני. "אני זוכרת סיפור אחד ממש טוב", מדגישה אשתו פייט'. "הגיע אליו תינוק עם בעיה מינורית בעין שדרשה ניתוח. ללא ניתוח, התופעה הייתה הופכת לכדי עיוורון.

   

  הורי התינוק, סירבו בכל תוקף לניתוח ילדם, כי חששו מאוד מההשלכות ומהסיכונים. כל הרופאים אמרו נואש, כי לא רצו להתמודד עם ההורים. כשהם הגיעו למקלרוי, הוא הבין את פחדם ודיבר ללבם, תוך שהוא מדגיש כי במידה והילד יהפוך עיוור, הם יסבלו כל ימי חייהם, והוא לא יוכל לעזור להם כשיזדקנו. ההורים, כמובן, השתכנעו והתינוק בריא ושלם".

   

  קיב, חלה בשנה האחרונה ללימודיו בסרטן הכבד, תוך שהשלים קורסים שונים בניו - יורק, מרילנד ופלורידה. אך לפני שלושה חודשים נפטר מהמחלה בטרם הספיק להגשים את חלומו.

   

  כשנודע על מותו מסרטן, חבריו הטובים מהפקולטה לא נשארו אדישים. יחד, הם התרימו כספים וגייסו סכום שבאמצעותו – הגיעו לארץ ישראל אשתו וחמשת ילדיו. בשבוע שעבר קיבלה אשתו בשמו את התואר ד"ר לרפואה ועטתה את הגלימה שלצדה חמשת ילדיה.

   

  "זה היה מאוד מרגש. אני מצטערת שסאקאל לא יכול להגיע לרגע הזה אבל זה היה החלום שלו ואני מודה לחברים שעזרו לנו להגשים אותו ולקבל בשמו את התואר דוקטור לרפואה", סיפרה אשתו בהתרגשות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דני מכליס
  בני משפחתו של סקאל מקלרוי מקבלים את התעודה בשמו
  צילום: דני מכליס
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים