שתף קטע נבחר

בן עמי: לא רוצה להתמודד מול ברק

יום לאחר ההתקפות הקשות מצד חברי ישראל אחת על ראש הממשלה, הולכת ודועכת סערת הרוחות. בורג שותק, בן עמי בכלל רוצה להיות שר החוץ. בינתיים, הקים ראש הממשלה צוות, שיגבש את הקואליציה החדשה

ביום שאחרי ההתקפות על ראש הממשלה, אהוד ברק, מצד חברי סיעתו, הצדדים נסוגים אחורה. באויר עדיין מהדהדים דבריו של יו"ר הכנסת אברהם בורג, שתקף אמש (יום ד') את ברק ואמר כי הוא לא מבין איך הכל כה ורוד ומדוע ברק מציג את הדברים כך. בורג הבהיר כי ללא הסכם שלום - ישקול להתמודד על ראשות העבודה מול ברק. הבוקר נמנע בורג מלהתראיין בעניין ל-ynet.
השר לביטחון פנים, שלמה בן עמי, שגם שמו הוזכר אמש כמתמודד מול ברק, אומר היום, כי הוא עובד עם ברק בשיתוף פעולה מלא ואינו מעוניין להתמודד מולו. עם זאת, לא פסל בן עמי את האפשרות להתמנות לשר חוץ במקום שר החוץ הפורש, דוד לוי. יצויין, שבחודשים האחרונים, פעל בן עמי למעשה כשר חוץ, כשניהל את המגעים השונים בערוץ שטוקהולם עם הפלסטינים. ראש הממשלה טרם התבטא בנושא מינוי שר החוץ.
אמש, לאחר ישיבת הסיעה הסוערת, נפגש פורום שרינו עם ראש הממשלה, אהוד ברק. הפורום קיים דיון מעמיק על שיקום הסיעה המתפוררת. לדברי הנוכחים, הדיון היה נוקב ורציני. בפגישה הוחלט על הקמת צוות ביום ראשון, שיהיה אחראי על גיבוש הקואליציה החדשה. כמו כן, דובר בישיבה על אפשרות של בחירות חדשות, אם הערוץ המדיני לא יניב תוצאות. בפגישה מתח שר התקשורת, בנימין בן אליעזר, ביקורת קשה על ש"ס, במיוחד לאור הבחירות לנשיאות ואמר, שצריך לחשוב על האפשרות שלא לצרף את ש"ס לממשלה חדשה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
בורג. יתמודד?
אתר הכנסת
צילום: אביגיל עוזי
בן עמי. רוצה למשרד החוץ
צילום: אביגיל עוזי
צילום: אתר הכנסת
בן אליעזר. רק לא ש"ס?
צילום: אתר הכנסת
מומלצים