שתף קטע נבחר

הליכוד נגד אורן חזן: הצבעה חוזרת על המשך כהונתו כסגן יו"ר הכנסת

מפלגתו של חזן הגישה בקשה להצבעה חוזרת שתבטל את הארכת כהונתו כסגן יו"ר הכנסת שאושרה לפני שבוע

ח"כ אורן חזן (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
ח"כ אורן חזן(צילום: אלכס קולומויסקי)

שבוע לאחר שחברי ועדת הכנסת אישרו את הארכת כהונתו של ח"כ אורן חזן (ליכוד) כסגן יו"ר הכנסת, תיערך היום (ג') בשעה 15:00 הצבעה חוזרת (רביזיה) בעניין לבקשת הליכוד.

 

ועדת הכנסת אישרה בשבוע שעבר לחזן לכהן שנה נוספת בתפקיד, וזאת ללא ידיעת לשכת ראש הממשלה וללא ידיעת יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, המתנגד למהלך.

 

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קיש מהליכוד, הסביר בשבוע שעבר כי כהונת חזן הוארכה בשל העובדה שמראש הוא אמור היה להתמנות לשנתיים ובגלל הודעה שגויה שנמסרה למליאה, אושר המינוי רק לשנה.

 

הדוברת של ח"כ חזן מסרה בתגובה: "תמוה שבעוד שהוא נמצא ברגעים אלו ממש בטיסה ולא זמין, כחלק מסיבוב הסברה למען המדינה בארצות הברית בפגישות עם סנטורים וחברי קונגרס, החליט דוד ביטן לנצל את הרגע ולעשות תרגיל מסריח ומחטף. ח"כ חזן ימסור הודעה כשיהיה זמין".

 

 

אדלשטיין ידע על רצונו של חזן להתמנות לשנה נוספת, אולם לא נתן את הסכמתו לכך. בשל התנהלות בעייתית לכאורה של חזן, כפי שעלתה מתחקיר ערוץ 2, הודיע אדלשטיין כי הוא משעה את חזן מניהול ישיבות המליאה.

 

בשבוע שעבר העריכו גורמים פוליטיים כי אדלשטיין יפעל לעיכוב המינוי ולא יאפשר את אישורו במליאה, ואכן הבוקר הודיע ח"כ קיש כי תתקיים הצבעה חוזרת ונימק את המהלך בכך שישנה מחויבות חדשה לישראל ביתנו שהובטח לה את תפקיד סגן יו"ר כנסת ולכן אין ברירה, אלא לוותר על נציג מהליכוד. אולם, בכירים במערכת הפוליטית אומרים כי ההבטחה לישראל ביתנו היא לא היחידה שהובילה לביטול הכהונה.

 

בתוך כך, יו"ר הקואליציה דוד ביטן מנסה לקדם בימים האחרונים מהלך שלפיו יתווספו בכנסת ארבע ועדות נוספות. אפשרות שעלתה היא שחזן יקבל ראשות ועדה במקום תפקיד סגן היושב ראש. גם למהלך זה מתנגד אדלשטיין, שהבהיר כי לא יאפשר הקמת ועדות נוספות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ח"כ אורן חזן
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים