שתף קטע נבחר

סערת סדן ו"אני שונא את ש"ס": קרב גרסאות

מנכ"ל חדשות 10 יוכפז הבהיר כי היו"ר החדש סדן, מקורבו של נתניהו, אכן אמר "אני שונא את ש"ס ודרעי". סדן ל"ידיעות אחרונות": "צר לי שלוקחים חצאי דברים. אם מישהו נפגע אני מתנצל". הרשות השנייה: "נציגי הציבור בדירקטוריון לא אישרו שהביטויים נאמרו, אך הביעו אי נחת מדבריו". ש"ס: מאמינים ליוכפז

סערת סדן והבדלי הגרסאות: היו"ר החדש של ערוץ 10, יועצו לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מכחיש שאמר "אני שונא את ש"ס ואת דרעי". מנכ"ל חדשות 10 גולן יוכפז הבהיר מנגד כי היו"ר החדש רמי סדן אכן אמר את הדברים. הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, שפתחה אמש (יום ג') בבדיקה בנוגע לאותן אמירות, מסרה כי נציגי הציבור שמכהנים בדירקטוריון "לא אישרו שביטויים אלה נאמרו, אך כמה מהם הביעו אי נחת והסתייגות מדברים אחרים שאמר סדן".

 

בשיחה עם "ידיעות אחרונות" אמר סדן: "צר לי אם מסלפים דברים ולוקחים חצאי דברים שכאילו נאמרו בישיבה לפני שבוע ולא דיברו עליהם עד לבחירתי. ואם מישהו בש"ס נפגע מהדברים הללו אני מתנצל".

 

כחלק מתהליך הבדיקה בעקבות חשיפת האמירות שהובילו לסערה, פנתה הרשות לשלושת נציגי הציבור האחרים המכהנים מטעמה בדירקטוריון החברה - ד"ר זהר קדמון ‏סלע, ד"ר אורנה לביא שטיינר ואיתן זינגר - וביקשה לדעת אם נאמרו על ידי סדן בישיבת הדירקטוריון האמירות "שונא את ש"ס" או "דרעי גנב", כפי שצוטטו מפי גורמים בחברת החדשות של ערוץ 10.

דרעי וסדן. בש"ס דורשים את פיטוריו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
דרעי וסדן. בש"ס דורשים את פיטוריו(צילום: גיל יוחנן)

ברשות השנייה אמרו כי "מתשובותיהם עולה, כל אחד בנפרד, כי איש מהם אינו מאשר שביטויים אלה נאמרו. חלקם הביע אי נחת והסתייגות מדברים אחרים שאמר סדן אגב בהתייחסו ‏לדירקטוריון כ'אליטיסט', תוך אזכור מצביעי ש"ס. נציגי הציבור בדירקטוריון אף הביעו ביקורת על החלטת הדירקטוריון שלא לתעד את הישיבה ‏בפרוטוקול מסודר ‎‏כנדרש.‏ לאור ההבהרות האמורות, מועצת הרשות השנייה תוסיף ותבחן מהם הצעדים הנוספים הנדרשים בעניין זה, ואף תקיים דיון בנושא בישיבתה הקרובה, בשיתוף כלל הדירקטורים בחדשות 10".

 

בש"ס, שם איימו כי לא יצביעו לצד הקואליציה אם סדן לא יפוטר מתפקידו על ידי שר התקשורת נתניהו, צידדו עם דברי יוכפז - ולא עם הודעת הרשות השנייה. "בדיקת הרשות השנייה לא אמינה בעיני ש"ס", אמר בכיר במפלגה. "אנחנו מאמינים לדברים שאמר גולן יוכפז, מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10, כי סדן אמר את הדברים הגזעניים לחברי הדירקטוריון".

  

הבוקר ייפגשו בנושא יו"ר הקואליציה דוד ביטן ויו"ר ש״ס אריה דרעי. "המשבר עם ש"ס אמיתי, אולם על פי ממצאי הבדיקה של משרד התקשורת - וכן בדיקת הרשות השניה - הדברים שנטען שנאמרו על ידי סדן על תנועת ש|ס והעומד בראשה לא נאמרו", אמר ביטן. "בכוונתי להציג את הממצאים ליו"ר ש"ס הבוקר ובכך אני מאמין שנפתור את המשבר".

 

בתגובה ראשונה בקולו לפרשה, אמר ראש הממשלה נתניהו במוסקבה, במסיבת עיתונאים לאחר פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, כי "סדן מכחיש שהוא אמר את הדברים וצריך קודם כל לברר מה נאמר ומה לא נאמר. אם אכן הדברים נאמרו הם חמורים מאוד והוא יצטרך להתנער מהם ולהתנצל. אבל קודם כל בואו נברר את הדברים".

   

סדן מסר בתגובה כי "לא היו דברים מעולם. מודאגים מהמינוי מנסים לסכסך בתוך הציבור הדתי. אני חי באהבה גדולה של הציבור הספרדי וסבור שיש לתת לו יותר מקום גם בשדה התקשורת. , בושה לחשוב ככה. ציבור שאני חי בתוכו שנים באהבה גדולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
דרעי וסדן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים