שתף קטע נבחר

אנרגיה ירוקה: בית ספר בעוטף עזה מייצר חשמל בעצמו

השבוע החלה לפעול מערכת לייצור חשמל מאנרגיית השמש בבית הספר "ניצני אשכול" במועצה האזורית אשכול. מזכיר המועצה: "במהלך יש מסר חינוכי"

לא עוד חשמל מתחנת כוח מזהמת: השבוע החלה לפעול בבית הספר "ניצני אשכול" שבמועצה האזורית אשכול מערכת ייצור חשמל מאנרגיה סולארית - האמורה לספק את כל צריכת החשמל למוסד החינוכי שבעוטף עזה.

 

 

אחרי חודשים ארוכים של תכנון והתקנת פאנלים סולארים, הסתיימו העבודות והשבוע בוצע החיבור שעבר בהצלחה. בבית-הספר הסביבתי ההתרגשות בשיאה והתלמידים, מכיתות א'-ו' ,היו עדים למהלך ולמדו על יתרונותיו הסביבתיים של שימוש באנרגיה סולארית לייצור חשמל.

 

מדובר בפרויקט של המועצה האזורית אשכול, שמטרתו לחסוך באנרגיה וגם לצמצם את העלויות של בית הספר, שמוגדר כבית ספר ירוק. בהמשך ישולבו בבית הספר פעילות לימודית סביב הנושא.

 


 

מורדי ביטון. מזכיר המועצה האזורית אשכול שהיה שותף לקידום הפרויקט, סיפר: "זה בית ספר ראשון בארץ שהקימו מערכת סולארי במסגרת חשמל נטו. המשמעות היא שבמערכת הזו אנחנו מייצרים לעצמנו וגם מעבירים חשמל לחברת החשמל ומתקזזים מולם. למעשה אנחנו מייצרים את החשמל לחברת חשמל ומקבלים אותו בחזרה.,זה חסכוני הרבה יותר וכמובן ירוק יותר. אנחנו מונעים פליטת גזי חממה. ביום שני עשינו את תהליך המסירה, המיזם החל לפעול והכל עובד כמתוכנן. במהלך הזה ישנו מסר חינוכי. מדובר בבית ספר שהוא בית ספר ירוק שעוסק באקולוגיה, שמירה על איכות סביבה, מחזור ועוד".

 

מדובר במערכת שהוקמה על-ידי "שחר אנרגיה" והיא אמורה להיות בהספק של 230 קוט"ש.

 

מנכ"לי החברה, זאביק פרץ ולייזר רוטשטיין, אמרו: "המיזם יעודד מועצות אזוריות נוספות לייצר חשמל עצמי במקום לרכוש את החשמל מחברת חשמל, לסייע לסביבה ולהרוויח כספים רבים. מועצה אזורית אשכול בנתה מתקנים בסך 8.5 מיליון שקלים . בית ספר נוסף במועצה, 'נופי הבשור' שבו תותקן מערכת עם הספק של 630 קילוואט, תוקם בחודשי הקיץ הקרובים. העבודה נעשת בליווי מנהלי בתי הספר והגנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפאנלים הסולארים על גג בית הספר
מומלצים