שתף קטע נבחר

חבר דירקטוריון ערוץ 10: "למיטב ידיעתי המילים לא נאמרו"; ש"ס לא מוותרת: "לא נשתתף בהצבעות בכנסת"

חברי ש"ס קיימו ישיבה שבסופה הודיעו כי הם דוחים את הבדיקה שערכה הרשות השנייה בעניין יו"ר חדשות 10 הנכנס רמי סדן. מנכ"ל חדשות 10 אישר אמש שהדברים נאמרו, אבל חברי הדירקטוריון שנכחו בישיבה טוענים שלא שמעו אותם. סדן: "גולן יוכפז חושש למקומו"

יו"ר ש"ס דרעי ורמי סדן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
יו"ר ש"ס דרעי ורמי סדן(צילום: גיל יוחנן)
 

סיעת ש"ס הודיעה היום (ד') בתום ישיבה מיוחדת שקיימה כי היא דורשת שהיו"ר הנכנס של חדשות 10, רמי סדן, יתפטר מתפקידו בשל הדברים שאמר לכאורה נגד ש"ס ויו"ר התנועה אריה דרעי. כמו כן, בהודעה נכתב כי אם סדן יישאר בתפקידו, חברי הסיעה לא ישתתפו בישיבות הכנסת ובהצבעות בה. סדן מנגד הבהיר: "אני לא מתכוון להתפטר". 

 

בהודעה שפרסמה הסיעה נכתב כי "סיעת ש"ס דוחה בכל תוקף את ה'בדיקה' המגמתית שערכה אתמול הרשות השנייה". כמו כן נכתב כי "על פי כל הבדיקות שנערכו, רמי סדן אמר בישיבת הדירקטוריון את הדברים הגזעניים נגד תנועת ש"ס ונגד יו"ר התנועה אריה דרעי. הדברים הגזעניים והחמורים נאמרו בעת שהציג את מועמדותו ליו"ר הדירקטוריון של חדשות 10".

 

אמש אישר מנכ"ל חדשות 10 גולן יוכפז כי הדברים אכן נאמרו בישיבה, אולם חברי דירקטוריון אחרים שנכחו בישיבה לא אישרו זאת. חבר הדירקטוריון איתן זינגר טען בבדיקה של הרשות השנייה: "אני לא שמעתי מפי מר רמי סדן את האמירה המצוטטת, ולמיטב ידיעתי מילים אלו לא נאמרו". עם זאת הוא הסתייג מדברים אחרים שנאמרו.  

 

חברה אחרת בדירקטוריון, אורנה לביא שטיינר, אמרה: "שמתי לב כי עלה הנושא של ש"ס, לאו דווקא באור חיובי, אני לא יכולה להתחייב על ציטוט מדויק, בהקשר של פנייה לקהלים נוספים דוגמתם. אני לא זוכרת אם הוזכר שמו של דרעי". לביא שטיינר התייחסה דווקא לביקורת שהשמיע סדן כלפי חברי הדירקטוריון: "הקפיצה אותי האמירה של רמי 'כולנו מי שיושב כאן אליטיסטים וסנובים'".

 

חברת הדירקטוריון זהר קדמון סלע אמרה: "אני זוכרת היטב שמר סדן התייחס כמה פעמים לכך שהדירקטוריון, אנחנו, כולל הוא עצמו, הוא פורום של אליטות מתל אביב. למיטב זיכרוני, במסגרת ניסיונו לתאר את האוכלוסייה שהדירקטוריון אינו משתייך אליה, מר סדן התייחס לאוכלוסיית מצביעי ש"ס באופן שלתחושתי באותו זמן נשמע פטרוני, אך המילים המדויקות אינן זכורות לי".

 

דוד ביטן. נפגש הבוקר עם דרעי (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
דוד ביטן. נפגש הבוקר עם דרעי(צילום: דוברות הכנסת)

סדן עצמו תקף היום בשיחה עם ynet את יוכפז: "תמוה מאוד מדוע יש מי שמעדיף גרסת אדם בודד, על פני דברים של כל חברי הדירקטוריון שאישרו שהדברים לא נאמרו. יכול להיות שגולן יוכפז חושש למקומו".

 

בהודעה של סיעת ש"ס נכתב: "חמור מאוד שלאחר דבריו החמורים של סדן, בחר אותו הדירקטוריון ליו"ר חברת החדשות. תנועת ש"ס דורשת את פיטוריו המיידיים של רמי סדן בשל דבריו

החמורים נגד הציבור המזרחי במדינת ישראל.

 

"כפי שהודענו אמש, חברי סיעת ש"ס לא ישתתפו היום בישיבות הכנסת ובהצבעות. חברי סיעת ש"ס יופיעו היום בפני חברי מועצת חכמי התורה ויקבלו הנחיות לגבי ההמשך". הבוקר נפגש דרעי עם יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן מהליכוד, ושוחח עמו על המצב.

 

מוקדם יותר היום, יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, ח"כ אלי אלאלוף מכולנו, ביטל את הישיבה הראשונה של הוועדה הבוקר גם כן במחאה על הדברים שאותם הגדיר גזעניים. "אני מתנצל בפני הנוכחים שטרחו ובאו, אבל אני סוגר את הישיבה מיד", אמר אלאלוף והוסיף: "מצאתי לנכון למחות ולבטל את הישיבה כאקט מחאה לדברים הגזעניים הנשמעים בתקשורת, במיוחד אלה המיוחסים לרמי סדן. אין מקום לאיש כזה, המבטא גזענות ופוגע באנשים, בתפקיד ציבורי. הגיע הזמן להילחם בתופעה הזאת. עמדתי מגובה עם שר האוצר, ראש הסיעה שלי, ומתואמת איתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
השר דרעי ורמי סדן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים