שתף קטע נבחר

נתניהו: "דואגים לכך שסוריה לא תהווה כן שיגור להתקפות נגד ישראל"

ראש הממשלה, המבקר ברוסיה, אמר כי הוא שוחח עם הנשיא פוטין על המצב בסוריה. "המדיניות שלי היא לנקוט את כל הצעדים הדרושים למנוע התקפות, ואנו פועלים מעת לעת לפי הצורך"

ראש הממשלה נתניהו נואם בפני ראשי הקהילה היהודית (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
ראש הממשלה נתניהו נואם בפני ראשי הקהילה היהודית(צילום: חיים צח, לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו, המבקר ברוסיה, התייחס בצהריים (יום ד') במהלך מפגש עם ראשי הקהילה היהודית במוסקבה למלחמה בסוריה והשלכותיה על ישראל: "אנו דואגים לכך שסוריה לא תהווה כן שיגור להתקפות נגד ישראל. לא על ידי כוחות סוריים, לא על ידי כוחות אניים, לא על ידי כוחות חיזבאללה וגם כוחות איסלאמיסטיים. יש מספיק אויבים. המדיניות שלי היא לנקוט את כל הצעדים הדרושים למנוע התקפות, ואנו פועלים מעת לעת לפי הצורך".

 

נתניהו הוסיף ואמר כי "אתה שואל על עתיד היחסים עם הנשיא אסד? הייתי שואל מהו העתיד של הנשיא אסד בכלל? אנו לא מתערבים בשאלה זו".

בני הזוג נתניהו (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
בני הזוג נתניהו(צילום: חיים צח, לע"מ)
 

 

 

ראש הממשלה הדגיש כי הוא לא יודע אם "אפשר להחזיר את האומלט הסורי בחזרה לביצה", כלשונו. "המדינות סביבנו, וסוריה בתוכן, חלקן כבר התפרקו ולכן צריך סידור אחר. שוחחתי על כך באריכות עם הנשיא פוטין, והחשוב הוא שמה שיתפוס את מקומן לא יביא לעוד טרגדיות ולא יסכן את המדינות שלנו".

 

נתניהו סיפר גם על הסיוע הישראלי לפליטים סורים: "הורתי לבנות בית חולים שדה שעזר לאלפי סורים, תינוקות, ילדים נשים, גברים, עם פגיעות איומות. מטפלים בהם שם ובבתי החולים שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח, לע"מ
ראש הממשלה נתניהו
צילום: חיים צח, לע"מ
מומלצים