שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רוסיה: "לא שמענו שנתניהו מסתייג מהיוזמה הערבית". בנט: "לא יקום ולא יהיה"
  שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב טען כי ראש הממשלה המבקר במוסקבה לא דרש שינויים ביוזמה הערבית בפגישה עם פוטין. לשכת רה"מ: היוזמה הערבית כלל לא נדונה בפגישה. נתניהו נכח בטקס להשבת הטנק מקרב סולטן יעקוב

   

  נתניהו על הטנק מקרב סולטן יעקוב שישוב לישראל (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
  נתניהו על הטנק מקרב סולטן יעקוב שישוב לישראל(צילום: חיים צח, לע"מ)

  קרב גרסאות: שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב אמר היום (ד') כי לאחר שהנשיא ולדימיר פוטין הבהיר כי הוא תומך ביוזמה הערבית ללא כל שינוי, לברוב "לא שמע שום הסתייגות ודרישה לשינוי מראש הממשלה בנימין נתניהו". עם זאת, בלשכת ראש הממשלה הבהירו הערב: "היוזמה הערבית כלל לא נדונה בשיחה עם הנשיא פוטין". על הדיווח כאילו נתניהו תומך ביוזמה הערבית ללא כל שינוי הגיב יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, בחשבון הטוויטר שלו: "לא יקום ולא יהיה".

   

  לברוב נועד עם מקבילו הפלסטיני ריאד אל-מאליכי ואמר במסיבת עיתונאים: "לא שמעתי שום דרישה ביוזמה הערבית לחידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים בדבריו של נתניהו. וגם רוסיה לא רואה צורך בשינוי ביוזמה. כל העולם רואה ביוזמה כבסיסית".

  שר החוץ הרוסי לברוב (צילום: AP) (צילום: AP)
  שר החוץ הרוסי לברוב(צילום: AP)

  "לא יקום ולא יהיה". בנט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  "לא יקום ולא יהיה". בנט(צילום: גיל יוחנן)

  בלשכת ראש הממשלה אמרו: "נתניהו אמר בעבר שיהיה צורך לעדכן את היוזמה, בייחוד לאור השינויים הדרמטיים שהתרחשו באזור מאז 2002, ובכל מקרה אין היוזמה הערבית יכולה לשמש תכתיב לישראל אלא נושא לדיון בין ישראל לבין מדינות האזור במטרה לקדם שלום אזורי עם מדינות ערב".

   

  נתניהו במוסקבה: לחיצת יד חמה עם פוטין

  נתניהו במוסקבה: לחיצת יד חמה עם פוטין

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  במסיבת עיתונאים הוסיף לברוב כי רוסיה תומכת בכל יוזמה שתסייע להתגבר על המכשול בקיפאון במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

   

  לאחר הפגישה אמר הנשיא פוטין כי השיחות עם ראש הממשלה היו קונסטרוקטיביות. "קיימנו דיון במכלול היחסים הבילטרליים ובבעיות בינלאומיות. נתניהו מבקר כאן לציון 25 שנה לחידוש היחסים הדיפלומטיים בין רוסיה לישראל. היחסים שלנו עמוקים יותר. ברית המועצות הייתה המדינה הראשונה שהכירה בישראל כמדינה עצמאית בשנת 1948".

  נתניהו ורעייתו בטקס להשבת הטנק מקרב סולטן יעקוב (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
  נתניהו ורעייתו בטקס להשבת הטנק מקרב סולטן יעקוב(צילום: חיים צח, לע"מ)

   (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
  (צילום: חיים צח, לע"מ)

  נייר שהיה מוצמד על קופסת כדורי רובה בטנק ()
  נייר שהיה מוצמד על קופסת כדורי רובה בטנק

  פוטין התייחס לשיתופי הפעולה של מדינתו עם ישראל בתחומי הכלכלה, המסחר והחינוך, וציין: "אני בטוח שהקמת אזור סחר חופשי בין האיחוד הכלכלי האירו-אסייתי לבין ישראל תהווה תמריץ לפיתוח יחסים כלכליים. השותפים הישראלים משתפים פעולה איתנו בבניית מטוס סופר ג'ט 100. הם הצטרפו לייצור מערכות ניהול בטיחות וסיוע לוגיסטי למטוס הרוסי החדש MS-21".

   

  בתוך כך, נתניהו המשיך היום בביקורו ברוסיה והשתתף אחר הצהריים בטקס רשמי להחזרת טנק מג"ח מקרב סולטן יעקוב במלחמת לבנון הראשונה. הטקס נערך במעמד מפקד חילות היבשה של רוסיה במוזיאון השריון "פטריוט" שבקובינקה ליד מוסקבה.

   

  "זה מרגש עבורי ועבור כל אזרחי ישראל", אמר נתניהו בטקס. "34 שנים אנו מחפשים אחר לוחמינו ויודעים שלא נפסיק עד שנוכל להביאם לקבר ישראל במדינת ישראל. במשך 34 השנים הללו למשפחות כץ, פלדמן ובאומל אין קבר לפקוד אותו. אבל עכשיו יהיה להם את הטנק הזה. שריד מקרב סולטן יעקוב שהם יוכלו לבקרו ויוכלו גם לגעת בו ולגעת בזכר בניהם. נמשיך לחפש אותם כפי שאנו עושים גם לגבי הדר גולדין ואורון שאול".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים