שתף קטע נבחר

תיעוד רגעי הטבח: ילדים ברחו בזחילה ועל זרועות ההורים

אם שמבריחה את בתה בזחילה, אב שנושא את בנו בידיו. כך נראו רגעי הבריחה של ילדים והוריהם שהיו ב"מקס ברנר" במתחם שרונה בתל אביב. ארבעה נרצחו בפיגוע: עידו בן ארי בן 42 מרמת גן, מילה מישייב בת 33 מראשון לציון, ד"ר מיכאל פייגה בן 58 מרמת גן ואילנה נבעה בת 39 מתל אביב

  


ככל שחולפות השעות נחשפות תמונות נוספות של הזוועה שהתרחשה אמש (ד') במתחם שרונה בתל אביב. שני המחבלים מהערייה יטא ירו לכל עבר, קטלו חיים והותירו טראומה לאחרים שבסך הכל ביקשו להעביר ערב במתחם. סרטון נוסף חושף כיצד נראים רגעי הבריחה של הורים, שמנסים למנוע פגיעה בילדיהם בתוך "מקס ברנר". חלק מהנרצחים באירוע יובאו למנוחות היום.
 

עידו בן ארי

עידו בן ארי בן 42 מרמת גן ישב במסעדת בנדיקט יחד עם אשתו ושני ילדיו. כתוצאה מהירי של שני המחבלים הוא נרצח ואשתו טל נפצעה, ועדיין מאושפזת בבית החולים. קרניותיו של המנוח נתרמו לאחר מותו והוריו אמרו כי הדבר חשוב, שהעיניים היפות שלו ימשיכו למישהו אחר. הוא יובא למנוחות בשעה 18:00 בבית העלמין ביבנה.

 

עידו בן ארי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עידו בן ארי(צילום: AFP)

 

"עידו שירת בסיירת מטכ"ל", סיפרה אחותו רעות. "הוא היה מילואמיניק מצטיין הנשיא, מלח הארץ, אבא מקסים, אח נפלא, שעבד בתפקיד בכיר בחברת קוקה קולה והיה מוערך מאוד. המשפחה מלוכדת מאוד, החיים נגמרו להורים שלי ולנו, כלום לא יהיה אותו הדבר. הוא היה המצחיק, היוזם, מי שמפיח חיים בכל שיחה ובכל מפגש, אנשים אהבו להיות לידו".

 

מילה מישייב 

מילה מישייב בת 33 מראשון לציון הייתה ראש צוות בהראל גמל והשתלמות במתחם הבורסה ברמת גן, שם עבדה בשמונה השנים האחרונות. חבריה לעבודה התקשו לקבל את הבשורה על הירצחה. הצוות ניסה להתמודד עם גודל האסון באמצעות שיחות. הם סיפרו כי מילה הייתה אהובה מאוד על כולם ומסורה מאוד לצוות שבראשו עמדה, שמנה תשעה עובדים. "תמיד עם חיוך על פניה, ותמיד אכפתית", הוסיפו. "מילה הייתה אתמול בערב במקום הלא נכון, בזמן הלא נכון. זו אבידה גדולה".

 

בני משפחתה של מישייב סיפרו כי המתינה בבית הקפה לחבר שלה. היא נפגעה בפלג גופה התחתון והספיקה לעדכן אותו במתרחש, לפני שנפטרה מאובדן דם. חברה שישבה איתה ברחה לכיוון אחר וכך ניצלו חייה. היא הותירה אחריה זוג הורים, שני אחים ואחות. הלווייתה תתקיים מחר בשעה 14:00 באשקלון.

 

מיכאל פייגה

ד"ר מיכאל פייגה בן 58 מרמת גן הותיר אחריו אישה, נורית, ושלוש בנות. הוא ראש התוכנית ללימודי מדינת ישראל באוניברסיטת בן גוריון. הוא זכה בשנת 2010 בפרס שפירא על ספרו שבחן את תופעת ההתיישבות האידיאולוגית דרך בחינת התנועה הלאומית דתית גוש אמונים. בעבר התגורר במדרשת שדה בוקר ועבר לפני שנים אחדות להתגורר במרכז הארץ.

 

ד"ר מיכאל פייגה (צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון) (צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)
ד"ר מיכאל פייגה(צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)

 

פרופ' אורן יפתחאל, ראש המחלקה ללימודים רב-תחומיים באוניברסיטת בן גוריון, סיפר על עמיתו שנרצח: "מיכאל היה קולגה וחבר. אנחנו ביום עצוב מאוד. הוא היה אדם משכמו ומעלה. בן אדם מקסים וחוקר מעולה. אנתרופולוג וסוציולוג של החברה הישראלית. הוא לא היה איש פוליטי למרות שחקר נושאים פוליטיים. אחד המחקרים המפורסמים שלו היה השוואה בין שלום עכשיו למתנחלים בספרו 'שתי מפות לגדה'. הוא היה מהטובים ביותר, פתוח וקשוב. זו אבידה אדירה לאוניברסיטה שלנו. הייתה לו יכולת להבין את כל הצדדים ולכן הוא היה אנתרופולוג טוב כל כך".

 

אילנה נבעה

אילנה נבעה בת 39 מתל אביב הותירה אחריה בעל וארבע בנות. מועד הלווייתה טרם נקבע. שכנתה סיפרה: "היא הייתה האישה הכי טובה בעולם, מסורה לבית ולילדים, הכינה תמיד ארוחת צהריים לילדים שלי כשהייתי בעבודה, תמיד הייתה לה דלת פתוחה. אני פשוט בשוק, אני לא מתפקדת", סיפרה השכנה.

 

אילנה נבעה ()
אילנה נבעה

 

בבית המשפחה התקשו הבעל אלון, איש משטרה, והבנות לעכל את הירצחה של האם. "אילנה הייתה אימא לתפארת, אישה מסורה",

 סיפר קרוב משפחתה. "הבנות בשוק, הן בהלם. אלון ידע שאשתו שם והיא לא ענתה - הוא נסע לשם וכשלא מצא אותה הופנה לבית החולים. שם נמסרה לו ההודעה הקשה. הבוקר הגיעו לכאן העובדות הסוציאליות וסיפרו לבנות. הן בהלם. הגיעו המורות שלהן להיות איתן".

 

ארבעה פצועים עדיין מאושפזים

בבית חולים איכילוב עדיין מאושפזים שלושה פצועים במצב בינוני. אחד בטיפול נמרץ נוירוכירורגי בהכרה ונושם עצמונית, אחד מונשם בטיפול נמרץ כירורגי.

אישה במצב בינוני שיצאה ללווית בעלה ותחזור להמשך אשפוז ביחידת הטראומה. פצוע נוסף הוא אחד המחבלים, שנמצא במצב יציב. הוא נושם עצמונית ומאושפז בטיפול נמרץ כללי.

 

בהתאם להערכת מצב משטרתית במטה הארצי הוחלט להעלות את רמת הכוננות של המשטרה במהלך חג השבועות והרמדאן. אלפי שוטרים ייפרסו במוקדי הבילוי השונים וריכוזי הקהל, זאת על פי המשטרה "במטרה לתת מענה אבטחתי נדרש והעלאת תחושת הביטחון של הציבור, לצד טיפול בתחום הסדר הציבורי והתנועה". כמו כן תתבצע פעילות מוגברת כנגד שוהים בלתי חוקיים, לרבות אכיפה ממוקדת כנגד מסיעים, מלינים ומעסיקי שב"חים.  במשטרה מציינים עוד כי מחוז תל אביב יתוגבר אף הוא במסגרת ההיערכות. 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים