שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נתניהו בזירת הפיגוע: "תפסנו את האיש ששיתף פעולה עם המרצחים"

  ראש הממשלה הגיע למתחם שרונה יממה לאחר פיגוע הירי ואמר כי נעצר חשוד במעורבות בפיגוע. הוא פירט פעולות עליהן החליט הקבינט, ואמר כי הגינוי של הרשות הפלסטינית לא היה חד משמעי: "שמעתי את צהלות השמחה מעזה וחלקים אחרים של החברה הפלסטינית ביהודה ושומרון"

    

  נתניהו במתחם שרונה, הערב    (צילום: אסף מגל)

  נתניהו במתחם שרונה, הערב    (צילום: אסף מגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יממה לאחר הטבח במתחם שרונה, הגיע הערב (יום ה') ראש הממשלה בנימין נתניהו כשהוא מוקף באבטחה כבדה לביקור במרכז הקניות שבו נרצחו אמש ארבעה ישראלים ע"י שני מחבלים חמושים ברובים. "כיתרנו את יטא ותפסנו את האיש ששיתף פעולה עם המרצחים", הכריז נתניהו, ופירט פעולות עליהן החליט הקבינט: "שללנו היתרי עבודה ממאות בני החמולות שלהם, שללנו גם את הקלות הרמדאן לביקורים בישראל מעשרות אלפים, גיבינו כוחות בקו התפר וגם פה בתל אביב, והחלטנו על נקיטת עוד שורה של צעדים שלא אפרט".

   

  נתניהו, הערב במתחם שרונה (צילום: דנה קופל ) (צילום: דנה קופל )
  נתניהו, הערב במתחם שרונה(צילום: דנה קופל )

  נתניהו חשף את דבר מעצרו של החשוד בסיוע למחבלים, זאת למרות שצו איסור פרסום מוטל על פרטי החקירה. "במקום הזה נרצחו ארבעה ישראלים, חפים מפשע. אנחנו אבלים את מותם", הוסיף ראש הממשלה. "אני יודע אישית איזו טלטלה כבירה עוברת המשפחות שלהם. ליבנו איתם, ואנחנו מייחלים להחלמת הפצועים. העם הזה חזק. הם לא יכריעו אותנו. אני רואה שהחיים אפילו חוזרים למסלולם סביבנו וטוב שכך".

   

  לאחר מכן מתח נתניהו ביקורת חריפה על התנהלותה של הרשות הפלסטינית לאחר הפיגוע: "אני שמעתי בהערכה את הגינויים החריפים והחד משמעיים מהבירות המובילות בעולם למעשה הרצח הנפשע הזה. לא שמעתי גינוי כזה מהרשות הפלסטינית. לעומת זאת שמעתי את צהלות השמחה מעזה וחלקים אחרים של החברה הפלסטינית ביהודה ושומרון. זה רק מזכיר לנו מול מי אנחנו עומדים ומול מה אנחנו עומדים. אנחנו ננצח".

   

  הנרצחים (מימין לשמאל): עידו בן ארי, אילנה נבעה ומיכאל פייגה (צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן גוריון) (צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן גוריון)
  הנרצחים (מימין לשמאל): עידו בן ארי, אילנה נבעה ומיכאל פייגה(צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן גוריון)

  יש לציין כי בצהריים פרסמה הרשות הפלסטינית הודעת גינוי חריגה בעקבות הפיגוע הרצחני בת"א, אולם לא התייחסה אליו באופן ישיר. בהודעה נמסר כי הנשיאות הפלסטינית מדגישה שוב את התנגדותה לכל הפיגועים אשר פוגעים באזרחים מכל צד, יהיו התירוצים וההצדקות לה אשר יהיו. "השגת שלום צודק ויצירת אווירה חיובית - הן אשר יתרמו להסרה והפחתה של הסיבות למתיחות ולאלימות באזור", מסרה הרשות.

   

  בפיגוע נרצחו עידו בן ארי בן 42 מר"ג, אילנה נבעה בת 39 מתל אביב, מיכאל פייגה בן 58 מרמת גן ומילה מישייב בת 32 מראשון לציון. שני המחבלים שביצעו את הטבח במתחם שרונה בתל אביב הם מוחמד מחאמרה וחאלד מחאמרה, בני דודים בני 21 מהעיירה יטא שליד חברון. גורמים במנגנוני הביטחון הפלסטיניים מסרו ל-ynet כי השניים, שרצחו כאמור ארבעה ופצעו 16, נעדרו מבתיהם במשך יומיים לפני ביצוע הפיגוע.

   

  תיעוד דרמטי: הירי והבהלה ברגע הפיגוע

  תיעוד דרמטי: הירי והבהלה ברגע הפיגוע

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בנאום שנשא הערב שר הביטחון אביגדור ליברמן בטקס לציון עשור למלחמת לבנון השנייה במצפור הר אדיר, הוא הבטיח כי המחבלים ושולחיהם ישלמו את המחיר. "בתקופה שבה ערפל סמיך ממשיך לכסות את שמי האזור, במציאות שבה הדבר היציב היחיד הוא חוסר היציבות, מדינת ישראל עומדת בבטחה וסומכת על עצמה, על כוחה ועל עוצמתה. וכפי שאמרתי בביקור שערכתי השבוע בפיקוד הצפון - שלא ינסו לבחון אותנו".

   

  "אלו שניסו אמש והצליחו לפגוע ביהודים חפים מפשע, כבר עתה הם ומשפחותיהם משלמים וישלמו את מלוא המחיר. גם שולחיהם, במישרין או בעקיפין - אלו שמסיתים ומספקים את התשתית הרעיונית והמבצעית למעשים אלו, לא ינוקו ואנו נגיע אל כל אחד ואחד מהם. עם הטרור אין פשרות ואין הפוגות. בטרור צריך להילחם כל הזמן ובמלוא העוצמה", הוסיף ליברמן.

   

  שר הביטחון ליברמן, הערב במצפור הר אדיר (צילום: זהר שחר) (צילום: זהר שחר)
  שר הביטחון ליברמן, הערב במצפור הר אדיר(צילום: זהר שחר)

   (צילום: זהר שחר) (צילום: זהר שחר)
  (צילום: זהר שחר)

  "אני מתחייב שכל מי שהיה מעורב בפיגוע הרצחני אתמול לא יחמוק מעונש ואנחנו נגיע אליו ונמצה איתו את הדין. במעמד זה, אני רוצה לשלוח את תנחומיי למשפחות שאיבדו את יקיריהם בפיגוע הרצחני ולשלוח איחולי החלמה מהירה לפצועים", סיכם שר הביטחון.

   

  שר החינוך נפתלי בנט, שהשתתף גם כן בטקס, הוסיף: "קו ישיר עובר בין אלה שחטפו את החיילים בלבנון לבין אלה שחילקו אתמול ממתקים בג'נין. אבל מול היורים בגב הסועדים, עומד עם חזק". 

   

  בצהריים פרסמה הרשות הפלסטינית הודעת גינוי חריגה בעקבות הפיגוע הרצחני בת"א ובה נמסר כי הנשיאות הפלסטינית מדגישה שוב את התנגדותה לכל הפיגועים אשר פוגעים

  באזרחים מכל צד, יהיו התירוצים וההצדקות לה אשר יהיו.

   

  בהודעה צוין כי "השגת שלום צודק ויצירת אווירה חיובית - הן אשר יתרמו להסרה והפחתה של הסיבות למתיחות ולאלימות באזור". עוד צוין בהודעה כי השגת השלום תמנע פעולות שיגבירו את המתיחות ואת הפנייה לאלימות".

   

  בשל הפיגוע הודיעה המשטרה על העלאת רמת הכוננות במהלך חג השבועות וחג הרמדאן. ההחלטה התקבלה בהתאם להערכת מצב משטרתית במטה הארצי. במהלך החג ייפרסו אלפי שוטרים במוקדי הבילוי וריכוזי הקהל. כמו כן, מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הוחלט לבטל את ההיתרים לביקורים בישראל בתקופת הרמדאן, ולשלול את היתרי העבודה של החמולה שממנה יצאו שני המחבלים.


  פורסם לראשונה 09/06/2016 19:37

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים