שתף קטע נבחר

נשארה עם המחבל בדירה: "הוא היה מפוחד, בהלם"

אשתו של השוטר שמיהר לסייע בזירת הפיגוע בשרונה, סיפרה ל-ynet כיצד מצאה את עצמה בבית עם אחד משני הרוצחים שכל המשטרה חיפשה: "שאלנו אותו מי הוא, והוא רק ביקש מים". על רגע המעצר: "בעלי נכנס והצמיד לו אקדח טעון לראש, השכיב אותו על הרצפה ונטרל אותו"

 

 

"רצנו הביתה במטרה להיכנס למקום מוגן, ובעלי רץ להביא את האקדח. נכנסנו לבניין ופתחנו את הדלת של הדירה ואז בעצם הבנו שהצטרף אלינו עוד בן אדם. שאלנו אותו מי הוא, והוא רק ביקש מים. הוא לא דיבר רק אמר: 'מים מים'". כך סיפרה אמש (יום ה') ל-ynet ע', רעייתו של שוטר שמצאה את עצמה בדירה עם אחד משני המחבלים שביצעו את פיגוע הירי שלשום במתחם שרונה בתל אביב.

 

אמש התברר כי השוטר וע', רעייתו, הכניסו אמש לביתם את אחד משני המחבלים שביצעו את הטבח במתחם שרונה. כשהשוטר הבין כי השאיר את רעייתו, אמה ובן זוגה בבית עם רוצח, מיהר לשוב לדירה, שם השתלט על המחבל ועצר אותו.

דירת השוטר שבה שהה המחבל ()
דירת השוטר שבה שהה המחבל

השוטר מיד חזר לביתו לאחר שהבין המחבל בדירתו (צילום: צביקה טישלר ) (צילום: צביקה טישלר )
השוטר מיד חזר לביתו לאחר שהבין המחבל בדירתו(צילום: צביקה טישלר )

ע', שהיא גם בתו של מפכ"ל המשטרה לשעבר אסף חפץ, שחזרה את האירועים: "ישבנו על הספסל ברחבה של הסינמטק. פתאום שמענו שתי יריות, לא הבנו מיד בהתחלה שזה ירי עד שראינו המון אנשים רצים לעברנו. הבנו שקרה משהו ובעצם התחלנו, אני, בעלי וההורים שלי, לרוץ לכיוון הבית. הדירה שלנו ממש מול הסינמטק.  

 

"בעלי בינתיים לקח את הנשק וכובע משטרה ובעצם רץ החוצה לעזור בתפיסה של המחבל, אחרי שהבנו שבעצם היה אירוע ירי. אני נשארתי פה עם ההורים שלי ובעצם עם אותו בחור לא מזוהה שהיה לבוש בחולצה לבנה מכופתרת ומכנסיים מחויטים ועניבה, נראה מאוד עורך דין כזה. הוא היה מאוד מפוחד, הוא לא דיבר מילה, התיישב אצלנו בסלון והגשתי לו כוס מים.

ארבעה נרצחו. זירת הפיגוע במתחם שרונה שלשום (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ארבעה נרצחו. זירת הפיגוע במתחם שרונה שלשום(צילום: רויטרס)

שני המחבלים שביצעו את הפיגוע ()
שני המחבלים שביצעו את הפיגוע

"לא הבנו שמדובר בערבי. לא היה עליו שום דבר, לא היה עליו נשק או משהו, הוא היה בהלם לגמרי. בעלי שבינתיים הגיע לזירה, איפה שהורידו את המחבל הראשון, קלט בעצם שאותו מחבל שנורה על הרצפה לבוש בדיוק אותו דבר כמו הבן אדם שהכנסנו אלינו הביתה כי חשבנו שזה אזרח תמים שצריך עזרה.

 

"ברגע שהוא הבין את זה הוא טס בחזרה הביתה, פתח את הדלת עם אקדח שלוף, תפס את המחבל, השכיב אותו על הרצפה ונטרל אותו, ואזק אותו באזיקים. לא הבנו בהתחלה למה הוא חזר ותקף את האזרח התמים שישב איתנו פה כל כך מפוחד ושאלנו אותו מה קרה מה, הוא עשה מה הוא עשה? ואז בעלי אומר לי, 'הוא לבוש בדיוק כמו המחבל שהורידו, זה המחבל השני'. וזהו, הוא השתלט עליו לבד, אזק אותו באזיקים האישיים שיש לו בבית ואז בעצם פתחנו את החלון וקראנו לשאר הכוחות שהיו למטה ובעצם חיפשו בינתיים את אותו מחבל.

 

"קראנו להם, ואמרתי להם 'בעלי נטרל פה את המחבל, המחבל אצלנו בדירה', והם עלו למעלה, ולאחר שהמחבל היה כבר מנוטרל הם הגיעו לכאן".

 

על הזמן ששהתה עם המחבל בדירה סיפרה עוד: "הוא לא דיבר, כנראה לא רצה להסגיר את המבטא שלו, או שהוא בכלל לא היה מסוגל לדבר. הוא היה בהלם לגמרי, כאילו הוא בקושי הצליח לעמוד, הוא כולו רעד והוא התיישב בהתחלה ממש על הרצפה ולא הצליח אפילו להרים את עצמו. הוא נראה מפוחד בדיוק כמונו. הוא הבין שאין לו מה לנסות להתנגד. בעלי מיד נכנס, הצמיד לו אקדח טעון לראש, השכיב אותו על הרצפה ונטרל אותו עם האזיקים".


פורסם לראשונה 09/06/2016 20:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים