שתף קטע נבחר

אביו של הרוצח באורלנדו: "הוא ראה גברים מתנשקים - וכעס"

מיר מאטין, אביו של מי שזוהה כמבצע הטבח במועדון הגאה באורלנדו, טען בראיון לרשת NBC כי למעשיו של בנו אין קשר להיותו מוסלמי: "לפני כמה חודשים הוא ראה שני גברים מתנשקים במיאמי. אנחנו בהלם ממעשיו"

 

 

הרוצח עומאר מאטין ()
הרוצח עומאר מאטין

בזמן שהרשויות מעריכות כי הטבח במועדון הגאה באורלנדו בלילה (שעון ארה"ב) הוא אירוע "טרור פנימי", אביו של האיש שאחראי למותם של 50 בני אדם טוען כי הוא לא היה מונע ממניעים אידיאלוגיים: בראיון לרשת NBC טען מיר סאדיק מאטין, אביו של עומאר מאטין שזוהה כמבצע הרצח ההמוני, כי לדעתו המניע הוא שנאה להומוסקסואלים.

 

בראיון הוא סיפר: "לפני כמה חודשים הוא ראה שני גברים מתנשקים במיאמי. הוא כעס על כך ולדעתי זו הסיבה למעשיו. אין לזה כל קשר לדת". האב הביע צער על מעשיו של בנו: "אנחנו לא היינו מודעים שהוא יבצע מעשה נורא שכזה. אנחנו בהלם כמו אמריקה כולה".

 

הרשויות טרם החלו בזיהוי הגופות ובפינוי שלהן, מאחר שכוחות הביטחון עדיין עוסקים בסריקת האזור ובדיקת כלי הרכב של הרוצח, החונה עדיין מחוץ למועדון. מפקד המשטרה בעיר ג'ון מינה ביקש להודות לכוחות המיוחדים הראשונים שנכנסו למועדון: "אני רוצה לשבח את הפעולות האמיצות של מי שהיו מעורבים בחילופי האש, וליחידה ללוחמה בטרור שהצילה לפחות 30 בני אדם שהיו עלולים להירצח".

 

הטבח בוצע במועדון הגאה "Pulse" בעיר אורלנדו שבפלורידה. מאטין (29), אזרח אמריקני ממוצא אפגני, חוסל בתום קרב יריות שהתפתח במהלך ניסיון של כוחות מיוחדים לחלץ בני ערובה שבהם החזיק. לפי המשטרה, האירוע מוגדר "טרור פנימי", והייתה זו התקפה "שאורגנה ותוכננה היטב". לדברי הרשויות, ייתכן שיש לו "נטיות" לאיסלאם הקיצוני, אך הדבר אינו ודאי.


 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

ברשת CBS דווח כי נבדק אם המניע למתקפה באורלנדו היה טרור איסלאמי וזאת בשל סגנון המתקפה שדומה מאוד למתקפת הטרור בבריסל ובפריז. היורה היה חמוש באקדח וברובה.

 

מאטין פרץ למקום מצויד ברובה ובאקדח בשעה 02:00 לפנות בוקר, שעון מקומי, והחל לירות לכל עבר. הוא פגע בעשרות אנשים, אבל במשך שעות לא מסרו הרשויות מידע על הרוגים. רק בצהריים התגלו ממדי האסון. במסיבת העיתונאים הודיעה המשטרה כי הוא היה חמוש גם בחומרי נפץ, וכי הוא נהרג במהלך קרב היריות עם הכוחות המיוחדים. הדרמה כולה נמשכה יותר משלוש שעות, ובמהלכה חילצה המשטרה כ-30 בני אדם מהמועדון.

 

במשך שעות דווח כי החמוש מתבצר במקום עם בני ערובה ואף נושא עליו פצצה. המשטרה קראה לאנשים להתרחק מהמקום, וסרקה את האזור בעזרת כלבי גישוש. גם פיצוץ מבוקר של חפץ כלשהו נעשה - לדברי המשטרה כדי להסיח את דעתו של היורה, וכוחות פריצה מיוחדים הוזעקו. הם אלה שחיסלו בסופו של דבר את הרוצח בתום קרב יריות.

 

ג'ון אלאמו שבילה במועדון סיפר כי היה בחדר במועדון כשלפתע ניצב החמוש מול החדר הזה. "שמעתי 20, 40, 50 יריות. המוזיקה נפסקה". מבלה אחר, רוב ריקי, סיפר שהירי החל זמן קצר לפני המועד שבו אמורה הייתה המסיבה להסתיים: "כולם שתו את השלוק האחרון שלהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים