שתף קטע נבחר

כפר קאסם: יריות על רכב של ילדה נכה בת 8

אלמונים ירו לא פחות מ-15 קליעים לעבר רכב שמסייע לילדה להתנייד. בתקרית אחרת שאירעה כמה שעות לאחר מכן נורו יריות לעבר בית עסק בכפר. אביה של הילדה: "היא מפחדת לעלות לרכב". טרם נעצרו חשודים

 

 

 

שני אירועי ירי התרחשו הלילה (בין ראשון לשני) בכפר קאסם. במקרה הראשון אלמונים ירו 15 כדורים לעבר רכב שמיועד לילדה נכה בת 8, אשר מתניידת באמצעות כיסא גלגלים. רכב נוסף בשכונה נפגע מהירי. שלוש שעות אחרי הירי הראשון התרחש אירוע נוסף ובו נורו יריות לעבר בית עסק בכפר. בשני המקרים לא היו נפגעים, אך נזק כבד נגרם. כוחות משטרה הגיעו לשתי הזירות ופתחו בחקירת הנסיבות לירי.

 

מכת רציחות במגזר הערבי

 

מרואן סרסור, אביה של הילדה הנכה, סיפר ל-ynet: "בלילה, בזמן שבירת הצום, שמענו ירי חזק בשכונה. כשיצאנו לראות במה מדובר לא האמנתי שירו לעבר הרכב שלנו, שמיועד לילדה שלי הנכה. אני אדם מכובד ולא מתערב בשום דבר. לא עשיתי רע לאף אדם. דווקא אני בקשר טוב עם כולם". 

מפחדת לעלות לרכב. הילדה בת ה-8 ()
מפחדת לעלות לרכב. הילדה בת ה-8

הרכב שניזוק. "הוכחה שהפושעים עלולים לפגוע בכל אחד, גם בנכים" ()
הרכב שניזוק. "הוכחה שהפושעים עלולים לפגוע בכל אחד, גם בנכים"

"ברכב שנפגע אני מסיע את הילדה שלי הנכה לטיפולים, להדרכות וללימודים", הוסיף האב. "עד עכשיו קשה לי לעכל את המקרה ואני לא מצליח להבין מי עמד מאחורי הירי. אם מישהו כועס עליי ואני לא יודע על כך, אז הוא מוזמן לדבר איתי בצורה טובה, אבל לא בירי".

 

לטענתו של האב, מצבם הנפשי של בני המשפחה קשה מאוד בעקבות הירי: "הילדה שלי מפחדת לעלות לרכב. מזל שלא היו אנשים בחוץ בזמן הירי, אחרת זה יכול היה להסתיים באסון". 

אביה של הילדה: "לא מבין מי עומד מאחורי הירי" ()
אביה של הילדה: "לא מבין מי עומד מאחורי הירי"

מוסטפא סרסור, קרוב משפחתם של מרואן ובתו, הוסיף: "מדובר באירוע חמור מאוד ואין מצב לעבור עליו בשתיקה. לדעתי, המעשה האכזרי הזה פגע בכל תושבי הכפר. זה רק מראה

שהפושעים עלולים לפגוע בכל אדם, כולל בנכים".

 

לטענתו, תושבי כפר קאסם אינם חשים בטוחים בעקבות אירועי הירי הרבים במקום: "לצערי הפושעים משתוללים ולא דופקים חשבון לאף אדם. למרות שלפני שנתיים נפתחה אצלנו נקודת משטרה ליד העירייה, התושבים לא חשים ביטחון כי האלימות ממשיכה ורוב היורים מסתובבים חופשי".

 

אחמד עיסא, תושב כפר קאסם, סיפר: "ועדת הסולחה קראה למגר את תופעת האלימות ובמיוחד בחודש הרמדאן, אבל כלום לא עוזר. אתמול בלילה, בתוך שלוש שעות היו לנו שני ארועי ירי. עד מתי אנחנו יכולים לשתוק על מעשים כאלו? נמאס לנו לחיות באווירה שמהווה סכנה לחיינו. בגלל הירי, הורים רבים מפחדים לצאת מבתיהם. אם המצב לא יטופל, אז האסון הבא לא יהיה רחוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים