שתף קטע נבחר

הלכו לעשות חיים ונרצחו. סיפורי קורבנות הטבח באורלנדו

אדוארד סוטומאיור נהג לחבוש כובעים מטופשים, חואן ראמון גררו פחד לצאת מהארון כי חשש מתגובת הוריו, קימברלי מוריס לא הפסיקה לחייך וסטנלי אלמודובר ה-3 אהב אוכל של אימא לאחר בילוי לילי. לפחות 50 בני אדם איבדו את חייהם בפיגוע במועדון הגאה באורלנדו. אלה הסיפורים של כמה מהם

כמה מהרוגי הפיגוע במועדון באורלנדו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
כמה מהרוגי הפיגוע במועדון באורלנדו(צילום: רויטרס)

 

בארצות הברית עדיין מתקשים לעכל את הטבח הגדול בתולדות האומה שאירע אתמול (יום ראשון) במועדון גאה באורלנדו, פלורידה, וגבה את חייהם של 50 בני אדם לפחות. ברחבי המדינה נערכו במהלך היממה האחרונה עצרות זיכרון להרוגי הפיגוע שבוצע על ידי המחבל עומאר מאטין בן ה-29.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

 

עיריית אורלנדו פרסמה באתר האינטרנט שלה שמות של יותר מ-20 מקורבנות פיגוע הירי הקשה. רוקח, סוכן נסיעות, סדרנית במועדון לילה ועובד באתר שעשועים פופולרי - אלה הסיפורים של כמה מהם:

 

אדי ג'אסטיס, בן 30, היה רואה חשבון שחי בבניין דירות באורלנדו. בעת הירי במועדון באורלנדו הוא שלח מסרון לאמו שבו כתב: "הוא מגיע". דקות אחדות מאוחר יותר כתב לה "אני עומד למות". כשהאם שאלה אם הוא פגוע, השיב לה אדי "כן, מאוד", ובהודעתו האחרונה כתב: "עדיין נמצא בשירותים. אנחנו בידיים שלו. צריכים לבוא ולהציל אותנו. מהר, הוא בשירותים איתנו. הוא טרוריסט". הבוקר הגיעה הבשורה המרה - אדי לא שרד את הטבח.

 

כתב לאמו "אני עומד למות". אדי ג'אסטיס (צילום: AP) (צילום: AP)
כתב לאמו "אני עומד למות". אדי ג'אסטיס(צילום: AP)

"אימא אני אוהב אותך... הם יורים במועדון... לכוד בשירותים...". המסרונים של אדי לאמו (צילום: AP) (צילום: AP)
"אימא אני אוהב אותך... הם יורים במועדון... לכוד בשירותים...". המסרונים של אדי לאמו(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

אמו של הנרצח, מינה ג'אסטיס, עם הנייד והודעות הטקסט מבנה (צילום: AP) (צילום: AP)
אמו של הנרצח, מינה ג'אסטיס, עם הנייד והודעות הטקסט מבנה(צילום: AP)

 

אדוארד סוטומאיור, בן 34, היה אדם אכפתי ואנרגטי שנודע בכך שנהג לחבוש כובעים גבוהים מטופשים במהלך הפלגות (קרוזים). כך סיפר דיוויד סוטומאיור, שגילה שהוא ואדוארד בני דודים בפגישה בפסטיבל הגאווה השנתי של אורלנדו לפני עשור.

דיוויד, שמתגורר בשיקגו, סיפר לסוכנות הידיעות AP שאדוארד עבד בסוכנות נסיעות שהפיקה קרוזים לחברי הקהילה הגאה והיה הרבה בדרכים כדי לקדם את אירועי החברה. "הוא תמיד היה חלק מהכיף", אמר סוטומאיור.

 

שני בני הדודים שלחו זה לזה הודעות טקסט לעתים קרובות ושמרו על קשר קרוב. הפעם האחרונה שנפגשו הייתה במהלך צילום תוכנית הריאליטי RuPaul's Drag Race.

 

דיוויד סוטומאיור הוא דראג קווין שמופיע באחת העונות של התוכנית תחת השם "ג'ייד". הוא סיפר שאדוארד תמך בו ושלח לו הודעות בפייסבוק לעתים קרובות. רק בשבוע שעבר החליפו ביניהם הודעות טקסט דרך הטלפון הנייד. "אתה אף פעם לא חושב שזו הולכת להיות הפעם האחרונה שתדבר איתו", אמר דיוויד. "זה שובר את הלב לדעת שזה פשוט יכול לקרות בכל רגע".

 

"אכפתי ואנרגטי". אדוארד סוטומאיור (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"אכפתי ואנרגטי". אדוארד סוטומאיור(צילום: רויטרס)

דיוויד סוטומאיור באתר הנצחה מאולתר באורלנדו לזכר קורבנות הפיגוע, בהם בן דודו אדוארד (צילום: MCT) (צילום: MCT)
דיוויד סוטומאיור באתר הנצחה מאולתר באורלנדו לזכר קורבנות הפיגוע, בהם בן דודו אדוארד(צילום: MCT)

חואן ראמון גררו, בן 22, סיפר לפני שנתיים לבן דודו רוברט גררו שהוא הומוסקסואל, אבל דאג מאוד מפני תגובת שאר המשפחה שלו. הוא לא סיפר להם עד תחילת השנה. ומה הם עשו? "הם מאוד קיבלו את זה", סיפר בן הדוד גררו, בן 19. "כל זמן שהוא היה מאושר, הם היו בסדר עם זה".

 

אתמול בבוקר, לאחר שרוברט גררו שמע שאנשים רבים נהרגו במועדון הגאה Pulse, אותו מועדון שאותו נהג לפקוד בן דודו חואן ראמון, הוא התחיל לדאוג. בהמשך היום החששות שלו התאמתו כשמשפחתו הבינה שחואן זוהה כאחד הקורבנות בפיגוע.

 

רוברט גררו סיפר שבן דודו עבד בטלמרקטינג ושבחודשים האחרונים למד באוניברסיטת סנטרל פלורידה. לדבריו, חואן לא ממש ידע מה הוא רוצה ללמוד, אבל היה מאושר מאוד מהעובדה שלמד באוניברסיטה. והוא היה מאושר במערכת היחסים שניהל עם גבר שנחשב לבן משפחה בבית שלו. "הוא תמיד היה אדם מדהים והוא היה כמו אח גדול עבורי", סיפר רוברט גררו על בן דודו המנוח חואן ראמון. "הוא מעולם לא היה הטיפוס שהלך למסיבות, העדיף להישאר בבית ולדאוג לאחיינית ולאחיין שלו".

 

חשש לספר למשפחתו שהוא הומוסקסואל. חואן ראמון גררו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
חשש לספר למשפחתו שהוא הומוסקסואל. חואן ראמון גררו(צילום: רויטרס)

אמו של סטנלי אלמודובר השלישי נהגה להכין לו מטבל עגבניות עם גבינה כשחזר הביתה מבילוי לילי. במקום זאת, רוזאלי ראמוס התעוררה אתמול בשתיים בבוקר במיטתה מצלצול טלפון שבישר על הפיגוע במועדון Pulse. "בואי מהר, תזדרזי", צעק לה קול של אישה בטלפון. "את צריכה להגיע לכאן". ראמוס סיפרה שהיא התלבשה במהירות ומיהרה להגיע למועדון באורלנדו. "קיוויתי שהוא נורה אולי ביד או ברגל", היא סיפרה. "אפשר לשרוד ירי ברגל". אלא שבנה נורה שלוש פעמים: בחזה, בבטן ובצד הגוף, והלך לעולמו ב"מרכז הרפואי האזורי אורלנדו".

 

בראיון לעיתון Orlando Sentinel היא סיפרה שבנה בן ה-23, שעבד כרוקח, פרסם באתר Snapchat וידאו של עצמו שר וצוחק בדרכו למועדון הלילה Pulse.

 

"הלוואי שהיה לי את הווידאו הזה כדי לזכור אותו לעד", סיפרה לעיתון האם ששכלה את בנה. היא סיפרה שבנה היה אדם מאושר עם לב גדול. הוא תמיד התעסק עם השיער שלו ושינה את הצורה שלו. כשיצא לבלות בלילה שבין שבת לראשון, שערו היה צבוע. דודתו של אלמודובר השלישי, יולי, סיפרה שהוא היה "אדם מדהים עם נשמה טובה", והוסיפה שהיה לו עתיד מבטיח. לדבריה, אישה צעירה אחת סיפרה לה שסטנלי יצא מהשירותים של המועדון בשעה שקליעים עפו באוויר וניסה לברוח בין המון האנשים. בסוף החודש היה אמור לחגוג יום הולדת 23.

 

תיעד את עצמו צוחק ושר בדרך למועדון הגאה Pulse. סטנלי אלמודובר השלישי  (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
תיעד את עצמו צוחק ושר בדרך למועדון הגאה Pulse. סטנלי אלמודובר השלישי (צילום: רויטרס)

חברה של אלמודובר השלישי, הייזל רמירז, סיפרה לעיתון "וושינגטון פוסט" שהיא ראתה את הווידאו שהוא העלה לרשת ושאתמול אחר הצהריים גילתה שהוא נהרג בפיגוע באורלנדו. היא תיארה את אלמודובר כ"נחמד אך חצוף" וכמי שהרגיש מאוד בנוח עם זהותו המינית. "הוא היה מאוד גאה במי שהוא", סיפרה רמירז ל"וושינגטון פוסט". "הוא היה מאפר יותר טוב מכל אחד אחר. היה לי מאוד קל להיות אני עצמי לצדו".

 

קימברלי מוריס, בת 37, עברה להתגורר באורלנדו לפני כמה חודשים בלבד והחלה לעבוד במועדון Pulse בתפקיד סדרנית. כך דיווח העיתון Orlando Sentinel. "היא הייתה כל כך נרגשת", סיפרה חברתה לשעבר סטאר שלטון לעיתון. "היא רק התחילה לעבוד שם ואמרה לי שהיא נרגשת להיות מעורבת יותר בקהילה הלהט"בית שם", סיפרה שלטון.

 

חברים אחרים של מוריס תיארו אותה כאדם אדיב ומתוק. נארוול בנינגס פגשה את מוריס כשלמדו באוניברסיטת פוסט בעיר ווטרבארי בקונטיקט, שם שיחקו השתיים כדורסל ביחד. "אני לא יכולה לחשוב על רגע אחד שבו לא ראיתי חיוך על הפנים שלה", אמרה בנינגס לעיתון Orlando Sentinel.

 

"אדם אדיב ומתוק". קימברלי מוריס ()
"אדם אדיב ומתוק". קימברלי מוריס

כולם אהבו את לואיס ויאלמה בן ה-22, שעבד ב"יוניברסל סטודיוס", סיפרו חבריו. אדי אנדרסון, חברו לתיכון של ויאלמה, סיפר לעיתון "טמפה ביי טיימס" שוויאלמה אהב את העבודה שלו ב"אזור הארי פוטר" ונודע ביחסו הנעים ובהתנהגותו החמה.

 

ג'ו בוש, שעבד עם ויאלמה בפארק שעשועי הקולנוע המפורסם ביותר בהוליווד, סיפר לעיתון Orlando Sentinel: "הוא תמיד היה חבר שיכולת להתקשר אליו. הוא תמיד היה פתוח וזמין". אולגה גלומבה, עמיתה נוספת של ויאלמה לעבודה, סיפרה ש"הוא תמיד רצה לגרום לאנשים לחייך".

 

עבד ב"יוניברסל סטודיוס". לואיס ויאלמה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
עבד ב"יוניברסל סטודיוס". לואיס ויאלמה(צילום: רויטרס)

בני דודו של פיטר או גונזלס פרסמו בטוויטר הודעת תנחומים קצרה לאחר ששמעו שגונזלס בן ה-22 היה בין קורבנות פיגוע הטבח ההמוני באורלנדו. "נוח על משכבך בן דודי הנפלא", נכתב. "הלוואי ותנוח בשקט בגן עדן".

 

פיטר למד בבית ספר תיכון בניו ג'רזי עד 2013 ועבר לאורלנדו, ושם עבד בחברת המשלוחים UPS. הוא דיבר אנגלית וספרדית וחי בעבר באפריקה, כך עלה מפרטים שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו.

 

"תמיד היה מוכן לעזור לכולם". אריק איוון אורטיז ריברה, שהיגר לארה"ב מפוארטו ריקו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"תמיד היה מוכן לעזור לכולם". אריק איוון אורטיז ריברה, שהיגר לארה"ב מפוארטו ריקו(צילום: רויטרס)

אריק איוון אורטיז ריברה, בן 36, הגיע לפלורידה מפוארטו ריקו כדי לקדם את הקריירה שלו ולזכות בהזדמנות לחיים טובים יותר בארה"ב.

ביום ראשון שם המחבל מאטין קץ לחייו כשירה בו למוות במועדון הלילה הגאה Pulse. "אריק תמיד היה מוכן לעזור לכולם. הוא הקריב את עצמו למען המשפחה שלו", כתב שותפו לשעבר לדירה באורלנדו, אביסמל קולון גומז. "הוא אהב את אחיו, ותמיד היה נדיב".

 

אורטיז ריברה עבד כמנהל מוצר, תחילה ברשת Toys "R" Us, ולאחר מכן ברשת Ross. שותפו לדירה סיפר שהיה לו תואר ראשון בתקשורת מאוניברסיטת Central de Bayamon בפוארטו ריקו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
כמה מקורבנות הפיגוע באורלנדו
צילום: רויטרס
מומלצים