שתף קטע נבחר

שריפה גדולה כובתה בבניין ליד נתיבי איילון

שריפה הבעירה 10 קומות מתוך 13 בבניין מגורים ומשרדים סמוך למחלף ההלכה. קשישה בת 94 נפגעה קל משאיפת עשן. אביו של ילד שהיה בדירה שבה פרצה האש דיווח: "הדירה בוערת". דיירת טוענת שקצר חשמלי בדירתה גרם לשריפה. הדיירים חולצו מהגג באמצעות מנופים וסולמות. מחלף ההלכה נחסם לכל הכיוונים

 

 

 (צילום: לינדה לוי) (צילום: לינדה לוי)
(צילום: לינדה לוי)

דיירי בניין רב-קומות ברחוב ביאליק ברמת גן הסמוך למחלף ההלכה בנתיבי איילון פונו בצהריים (יום ב') בשל שריפה שפרצה בקומה התשיעית בבניין בן 13 קומות. חובשים ופרמדיקים של מד"א טיפלו בקשישה בת 94 שנפגעה קל משאיפת עשן, והיא פונתה לבית החולים שיבא בתל השומר. שני נכים ששהו בדירות שנשרפו חולצו על ידי הכבאים בסריקות אחרי כיבוי האש. ynet העביר שידור חי מהזירה.

 

האש בערה בסך הכול ב-10 קומות בבניין המשמש למגורים ולמשרדים. 28 צוותי כיבוי פעלו לכיבוי השריפה. בשל הדליקה, רחוב ביאליק נחסם בחלקו ומחלף ההלכה נחסם לכל הכיוונים. בנתיבי איילון הורגש עומס תנועה כבד ממחלף חולון לכיוון צפון. במשך זמן מה קראה המשטרה לנהגים שלא להגיע לנתיבי איילון בגלל עומסים כבדים ממחלף לה גווארדיה עד קק"ל בשני הכיוונים.

 

מדובר בבניין שמשלב מגורים ומשרדים. לאחר כיבוי האש מוגדרות שבע דירות פסולות מגורים, מתוכן חמישה משרדים ושתי דירות מגורים. משפחה אחת פונתה על ידי העירייה למגורים זמניים בכפר המכביה, והמשפחה השנייה עברה לקרובי משפחתה. אזור החניה הדרומית של הבניין נחסם וכוחות הכיבוי טיפלו בהסרה של מפגעים מהקיר הדרומי. העבודות יימשכו מחר. כוחות שיטור עירוני מבצעים שמירה היקפית על הבניין עד להגעת חברת האבטחה שתשמור על הבניין מחשש לביזה.

 (צילום: כיבוי אש והצלה) (צילום: כיבוי אש והצלה)
(צילום: כיבוי אש והצלה)

צילום ממסוק המשטרה (צילום: מסוק משטרתי) (צילום: מסוק משטרתי)
צילום ממסוק המשטרה(צילום: מסוק משטרתי)

 (צילום: כיבוי אש והצלה) (צילום: כיבוי אש והצלה)
(צילום: כיבוי אש והצלה)

 (צילום: כיבוי אש והצלה) (צילום: כיבוי אש והצלה)
(צילום: כיבוי אש והצלה)
 

 (צילום: שאול גולן ) (צילום: שאול גולן )
(צילום: שאול גולן )

מכוניות עלו באש בחניון הבניין (צילום: שאול גולן ) (צילום: שאול גולן )
מכוניות עלו באש בחניון הבניין(צילום: שאול גולן )

 (צילום: שאול גולן ) (צילום: שאול גולן )
(צילום: שאול גולן )

 (צילום: שאול גולן ) (צילום: שאול גולן )
(צילום: שאול גולן )

הלכודים פונו לגג לחילוץ על-ידי מנופים וסולמות, וכמה רכבים עלו באש מחפצים בוערים שנפלו מהבניין. צוותים של משטרת רמת גן ועיריית רמת גן הוזעקו למקום.

 

יפה נחמני, המתגוררת בקומה 9, סיפרה שהאש פרצה בבית שלה: "אני לא יודעת מה קרה. ככל הנראה מדובר בקצר חשמלי. אנחנו בסדר ברוך השם אבל אין לי בית עכשיו. אנחנו לא יודעים איך זה קרה. אני הייתי בעבודה והבית היה ריק. הנכד שלי בן 15 ירד שעה לפני כן".

 

נחמני סיפרה כי בעת פרוץ השריפה שהו בדירה בנה בן ה-41 וחברתו. לפתע הבחינו השניים באש שפרצה מאחד החדרים. "הם התקשרו למכבי האש ופינו את עצמם. הבן ירד למטה בלי הנעליים שלו. ייתכן שמדובר בקצר מהממיר של הטלוויזיה. הנס היה שזה קרה בזמן שהוא ראה טלוויזיה".

 (צילום: מסוק משטרתי) (צילום: מסוק משטרתי)
(צילום: מסוק משטרתי)

 (צילום: בועז טל) (צילום: בועז טל)
(צילום: בועז טל)

 (צילום: אורטל שרידה חיון) (צילום: אורטל שרידה חיון)
(צילום: אורטל שרידה חיון)

 (צילום: Yaniv Barzily) (צילום: Yaniv Barzily)
(צילום: Yaniv Barzily)

 

 (צילום: סטיוארט ווטרס) (צילום: סטיוארט ווטרס)
(צילום: סטיוארט ווטרס)

 (צילום: אסף ממן) (צילום: אסף ממן)
(צילום: אסף ממן)

 (צילום: Shelly Kantarovsky) (צילום: Shelly Kantarovsky)
(צילום: Shelly Kantarovsky)

צוותי ההצלה בשטח (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
צוותי ההצלה בשטח(צילום: דוברות המשטרה)

דוריס אהרון, דיירת בבניין, סיפרה: "אני לא יודעת מה קרה, ישנתי. שכנים דפקו לי חזק בדלת 'דוריס תפתחי, יש שריפה'. הם עזרו לי וירדתי למטה. כולם התחילו לצעוק ולרוץ במדרגות למטה. כל המדרגות היו מלאות בעשן".

 

מהנדס של עיריית רמת גן הגיע למקום כדי לבדוק את מסוכנותו של הבניין. מפקד תחנת הכבאות ברמת גן, טפסר אהרון גודינר, סיפר כי הדיווח הראשוני התקבל מאביו של ילד שהיה בדירה שצעק שכל הדירה בוערת. "אולי היה משחק של ילד באש, אבל הסיבה עדיין לא ידועה. זה בניין משנות ה-70 ואז לא היו את אותם תקנים שיש כיום. היום זה לא היה עובר".

 

ראש העיר רמת גן ישראל זינגר הגיע לזירה: "אנחנו נדאג למה שצריך. נעשה הכול גם אם צריך דיור זמני חלופי". ברקע השריפה אמרו בשירותי הכיבוי כי זה שנתיים שהם מבקשים מעיריית רמת גן להקצות באזור מקום לתחנה. לדבריהם, פתיחת תחנה בחלק הצפוני של העיר תצמצם את זמן ההגעה, במיוחד לנוכח פקקי התנועה והעובדה שאזור מתחם הבורסה רווי בגורדי שחקים. עוד אמרו בשירותי הכיבוי כי חיפוי הפלסטיק הגביר את הבערה, אולם מדובר בחומר שנכון לזמן השימוש בו עמד בתקנים.

 

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה כי "זה שנתיים וחצי עוסקת העירייה באיתור מקום להקמת תחנה נוספת לכיבוי האש באזור מתחם הבורסה. כבר לפני שנה וחצי אותר והוצע לכיבוי אש מקום ברחוב התעש במתחם הבורסה, והם סירבו לקבל אותו ולהשתמש בו בתואנות שונות".

 

עוד מסרו בעירייה כי "לפני כשנה נקבע כי כיבוי אש ישתמשו בשטח שהוצע להם מלכתחילה ולמרות הזמן הרב שעמד לרשותם, הגישו בקשה להיתר רק לפני שלושה חודשים. על מנת להימנע ממצבים מסכני חיים ביקשה העירייה מכיבוי אש להציב, עד להקמת התחנה החדשה, כוחות כוננות ב'בית דורון' המצוי ברחוב ארלוזורוב (מול מתחם הבורסה), אולם כיבוי אש בחרו שלא לעשות זאת, מסיבותיהם הם".

 

רענן בן צור השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
הבניין הבוער
צילום: שאול גולן
מומלצים