שתף קטע נבחר

לא הרעלה: נסגר תיק נגד חשוד ברצח זוגתו

מירה פלד נמצאה ללא רוח חיים בנובמבר 2014. חצי שנה אחרי מותה הוצאה גופתה מהקבר לאחר שבן זוגה, איתן חנני, נעצר בחשד שרצח אותה. היום הודיעה הפרקליטות: אין אינדיקציות להרעלה. משפחת המנוחה: "קיבלנו את ההודעה בצער ותדהמה"

הפרקליטות הודיעה על החלטתה לסגור את התיק נגד איתן חנני, תושב תל אביב בן 61, שנחשד כי רצח את בת זוגו מירה פלד בנובמבר 2014. בתחילה דווח כי פלד מתה מוות טבעי, אולם אז עלה חשד שהיא הורעלה. חצי שנה אחרי שפלד נמצאה ללא רוח חיים הוצאה גופתה מהקבר לצורך בדיקה. לאחר שלא נמצאו אינדיקציות להרעלה החליטה הפרקליטות על סגירת התיק. פלד הייתה בת 49 במותה.

 

בהודעתה לבני משפחת המנוחה ולעורך דינו של החשוד ציינה פרקליטות מחוז תל אביב כי התיק נסגר מחוסר אשמה. בנימוקיה הסבירה הפרקליטות בין היתר כי "לאחר עיון מעמיק ויסודי בחומרי החקירה הרבים שנאספו על ידי המשטרה ולאחר קבלת חוות דעת טוקסיקולוגית בתיק הוחלט לסגור אותו".

 

עו"ד דן כץ, המייצג את משפחת המנוחה, מסר בתגובה: "המשפחה קיבלה בצער רב ותדהמה את החלטת הפרקליטות לסגור את התיק מחוסר אשמה. הנסיבות שהובילו את המשטרה למעצר החשוד ופתיחת החקירה נגדו אינן עולות בקנה אחד עם ההחלטה. עדיין, לאחר יותר משנה של חקירה, אין בידי הרשות החוקרת כדי להצביע על סיבת המוות, ולכן נראה שסגירת התיק בשלב זה מקדימה את זמנה. המשפחה חוששת שלא בוצעו כל הפעולות הדרושות, או שנעשו באיחור רב מדי, לצורך הוצאת האמת לאור".

חנני וקברה של מירה פלד (צילום: מוטי קמחי, עידו ארז) (צילום: מוטי קמחי, עידו ארז)
חנני וקברה של מירה פלד(צילום: מוטי קמחי, עידו ארז)

ב-30 בנובמבר 2014 הגיע קרוב משפחתה של פלד לביתה בצפון תל אביב, ומצא אותה לא רוח חיים. קצין משטרה שנשלח לזירה בדק את הגופה ולא גילה סימני אלימות, ובשל כך קוטלג האירוע ללא חשד לפלילים.

 

כשבועיים לאחר מכן התקבל במרחב ירקון מידע שלפיו פלד לא מתה מוות טבעי ולא ממחלה, וכי חנני הוא שאחראי לכך. בעקבות כך הורה אז מפקד מרחב ירקון, תת-ניצב יהודה דהן, על הקמת צוות חקירה מיוחד לנושא.

 

החוקרים בדקו מסמכים שקשורים לאירוע וגילו כי גם בדו"ח של מד"א

וגם בעדות של הקצין טען בן הזוג כי המנוחה הייתה חולת סרטן. אלא שבדיקה העלתה כי היא כלל לא הייתה חולה.

 

המשטרה החלה בחקירה סמויה של חנני, אספה עליו פרטים, גילתה את אורחות חייו ובמקביל החליטה להוציא את הגופה על מנת לבדוק את סיבת המוות.

 

במאי בשנה שעברה הותר לפרסום כי גופתה של פלד הוצאה חודשיים לפני כן מקברה בבית עלמין באזור השרון. בלשי צח"מ ירקון בראשות סגן-ניצב ירון ארם הגיעו למקום עם צו של שופט, ובסיוע אנשי חברה קדישא העבירו את הגופה למכון לרפואה משפטית באבו כביר. הגופה הועברה למכון לרפואה משפטית על מנת לבדוק אם היו רעלים בגופה.

 

חנני, שירש את כספה של המנוחה לאחר מותה, נעצר בחשד לגרימת מוות בכוונה תחילה, זיוף ושיבוש מהלכי חקירה. לאורך כל החקירה הוא הכחיש את המיוחס לו. בני משפחת המנוחה טענו מנגד כי הם לא הבחינו בהתרופפות מצבה הרפואי. אחת מהם העידה כי "לאחר מציאת הגופה הוא נסע לאיזשהו מקום ולקח תכשיטים. הרגשנו שמשהו לא בסדר במצב כזה אמור היה להיות טיפה רגש". בני הזוג חיו יחד 14 שנה. היום הודיעה כאמור הפרקליטות כי התיק ייסגר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים