שתף קטע נבחר

פשע שנאה נגד סטודנטית ערבייה: "הרגשה רעה"

אלמונים ניקבו את צמיגי רכבה של תושבת בית צפאפא בבירה, ואף רמזו על פעולת "תג מחיר". בראיון ל-ynet ביקשה הקורבן להימנע מהכללה נגד כל הציבור היהודי: "כמו שלא כל המוסלמים דאעש, לא כל היהודים תג מחיר"

 

רכבה של דרוויש ()
רכבה של דרוויש

גאדה דרוויש (40), תושבת שכונת בית צפאפא בירושלים, נפלה בשבוע שעבר קורבן לפשע שנאה בסמוך למכללת דוד ילין בעיר, שבה היא לומדת לתואר שני בחינוך הוראה ולמידה. אלמונים ניקבו את ארבעת צמיגי רכבה והוסיפו את הכתובת "ת"מ", שאותה פירשו חוקרי המשטרה כ"תג מחיר". המכללה הביעה זעזוע עמוק מהאירוע וקראה למשטרה לאתר את העבריינים.

 

דרוויש החנתה ביום שלישי האחרון את רכבה ברחוב בשכונת בית הכרם. עם חזרתה לרכב בתום שיעור היא נדהמה לגלות את ההשחתה. "זו הרגשה קשה, זה מכעיס", סיפרה דרוויש ל-ynet בנוגע לתחושותיה למראה הנזק. "זו לא הפעם הראשונה שהחניתי ברחוב הזה, ולא ציפיתי שמישהו יעשה דבר כזה".

 

הסטודנטית, נשואה ואם לשלושה, מלמדת בבית הספר היסודי בשכונת סילוואן. גם את התואר הראשון בחינוך היא עשתה במכללת דוד ילין. לדבריה, היא מעולם לא חשה יחס שונה במכללה בגלל מוצאה. "אני לובשת כיסוי ראש שלפעמים גורר מבטים, אבל לא משהו מיוחד", אמרה דרוויש.

"מחנכים את הילדים שיש דרך לשלום" ()
"מחנכים את הילדים שיש דרך לשלום"

למרות ההשחתה ברכבה, דרוויש הקפידה להדגיש כי היא לא מפנה אצבע מאשימה כלפי כל הציבור היהודי: "אנחנו גרים בבית צפאפא באזור שבו חיים יהודים וערבים אחד ליד השני. כשאני לוקחת את הילדים למקומות כמו גן החיות, קניון מלחה וגן סאקר אף פעם לא הייתה לי הרגשה לא טובה".

 

היא אמרה עוד כי "גם כשיש פיגועים בירושלים אנחנו בדרך כלל מנותקים מזה. כמו שלא כל המוסלמים הם דאעש, כך אני מאמינה שלא כל היהודים הם תג מחיר. אנחנו אנשי חינוך, ואנחנו מחנכים את הילדים שלנו לכך שיש דרך אחרת לשלום, לא רק אלימות".

 

במכללת דוד ילין, שבה יותר משליש מהלומדים הם ערבים, שלחו הבוקר

מכתב עדכון לסטודנטים עם פרטי המקרה, וגינו אותו. "גאדה היקרה, ברצוננו להביע בשם כל באי המכללה זעזוע עמוק ביותר מהמעשה הנפשע. אנו תקווה שמבצע המעשה יאותר במהרה על ידי המשטרה ויועמד לדין". במשטרת ירושלים אישרו את הפרטים, אך טרם נעצרו חשודים במעשה.

 

גדי גבריהו, יו"ר ארגון "תג מאיר" שנאבק בפשעי גזענות, שנאה ולאומנות, מסר בתגובה: "משטרת ישראל חייבת לנקוט יד קשה נגד מבצעי פשעי השנאה במכללת דוד ילין בירושלים, יפיע ואבו גוש. מה שמתחיל בגרפיטי, עובר להצתת מכוניות ומסגדים וממשיך בהצתת בני אדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכבה של דרוויש לאחר ההשחתה
מומלצים