שתף קטע נבחר

מטוס F-16 ביצע נחיתת חירום בנגב, איש לא נפגע

מטוס קרב שנאלץ לבצע נחיתת חירום פיזר מכלי דלק ותחמושת. לא היו נפגעים, אך תושבי כפר בדואי מוחים: "זה מקום עם משפחות, לא שטח אש". צה"ל: "הכול בוצע לפי הנהלים"

 

"לא התייחסו לזה כאילו זה נפל בשטח מיושב". כפר אל-באגר, היום ( צילום: ג'ומעה טמטאוי  ) ( צילום: ג'ומעה טמטאוי  )
"לא התייחסו לזה כאילו זה נפל בשטח מיושב". כפר אל-באגר, היום( צילום: ג'ומעה טמטאוי )

מטוס קרב מדגם F-16 של חיל האוויר ביצע אתמול אחר הצהריים (יום ב') נחיתת חירום בדרום הארץ, וכחלק מהנוהל הוטלו ממנו מכלי דלק ותחמושת. המכלים התפזרו באזור הכפר הבדואי אל-באגר באזור רמת ציפורים. לא היו נפגעים, אך בצה"ל מסרו כי הנושא נמצא בחקירה. הנחיתה עצמה התבצעה בבסיס סמוך.

 

"בסביבות השעה 16:30 נפלו שני מכלי דלק בתוך הכפר, זה היה מרחק של כמה מטרים מהבית שלי", סיפר ג'ומעה טמטאוי. "אחרי זה בטווח של כמה מאות מטרים נפלה גם פצצה. אנשים נבהלו ולא הבינו מה קרה בשטח ומה היה. כל האזור היה מלא בילדים, אנשים לא הבינו למה הצבא הגיע לשטח. הם לא דיברו עם אף אחד".

"הסתיים בנס ללא נפגעים" ( צילום: ג'ומעה טמטאוי  ) ( צילום: ג'ומעה טמטאוי  )
"הסתיים בנס ללא נפגעים"( צילום: ג'ומעה טמטאוי )

טמטאוי אמר עוד כי "שאלתי קצין צה"ל מה קרה, אבל הוא רק הסכים להגיד 'אחר כך נדבר איתכם'. זה דבר מזעזע, אני לא חושב שאם דבר כזה היה קורה בבאר שבע הם היו מתנהגים ככה. הם לא התייחסו לזה כאילו זה נפל בשטח מיושב. אני בטוח שזה כמובן לא קרה בכוונה, אבל שיסבירו לנו מה קרה. בגלל שזה

בדואים בפזורה בנגב אז זה לא מעניין אף אחד. זה מקום עם משפחות, לא שטח אש. באותה מידה המכלים יכלו ליפול במדרשת שדה בוקר".

 

חיה נח, מנכ"לית "פורום דו-קיום בנגב לשוויון אזרחי", אמרה בתגובה כי "נפילה המכלים בכפר אל-בגאר הסתיימה בנס ללא פגיעות בנפש. הצבא מתייחס אל הכפרים הבדואים הבלתי-מוכרים כשטח הפקר ומסכן את חיי האזרחים שמתגוררים בהם. הכפר ממתין לפתרון של המדינה אך בינתיים אינו מופיע על המפה, דבר שמהווה סכנה של ממש כפי שקרה היום. על הצבא לפעול בכל האמצעים כדי למנוע אירועים כאלה".

 

מצה"ל נמסר כי "הכול בוצע לפי הנהלים, הנושא נמצא בתחקיר".


פורסם לראשונה 13/06/2016 21:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: ג'ומעה טמטאוי
"אנשים נבהלו"
צילום: ג'ומעה טמטאוי
מומלצים