שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בקשות משרד רה"מ: מידע על פילגשים ומאפר מערבי

  משרד החוץ התבקש לאתר מאפר וספר בכל אחת מהמדינות באפריקה שבהן יבקרו רה"מ ורעייתו. השגרירויות התבקשו ללקט פרטים פיקנטיים על אודות הנשיאים שנתניהו עתיד להיפגש עמם. משרד רה"מ: מפיץ בקשה זו ננזף

  לקראת מסעם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה באפריקה נתבקש משרד החוץ לאתר בכל אחת מהמדינות שבהן מתקיים הביקור מאפר וספר עבור בני הזוג. שגרירויות ישראל נדרשו להקפיד שאותם בעלי מקצוע יהיו ממוצא מערבי, ושהמאפר והספר לראש הממשלה יהיה ממין זכר בעוד שעבור רעייתו - ממין נקבה.

  בני הזוג נתניהו. דרישות לקראת המסע באפריקה (צילום: קובי גדעון) (צילום: קובי גדעון)
  בני הזוג נתניהו. דרישות לקראת המסע באפריקה(צילום: קובי גדעון)

  וזה לא הכול: במסגרת ההכנות לנסיעה שיגר המטה לביטחון לאומי שבמשרד ראש הממשלה מייל לגורמי משרד החוץ שמטפלים בביקור, ובו שלל דרישות. בין השאר התבקשו השגרירויות ללקט אנקדוטות ופרטים פיקנטיים על אודות הנשיאים האפריקנים שנתניהו עתיד להיפגש איתם, כולל אם יש להם פילגש – במייל התבקשו הגורמים לברר פרטים על "פילגשים ודברי מתיקה".

   

  ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "משרד ראש הממשלה אינו אוסף חומר פרטי על מנהיגים, רעיותיהם וילדיהם. לקראת כל פגישה מכין המל"ל פרופיל כללי על הגורם שעמו מתקיימת

  הפגישה לצורכי התמצאות. הפרט המדובר נכתב על ידי עובד המל"ל ועל דעתו בלבד! ממלא מקום ראש המל"ל נזף בעובד בעקבות בקשה חריגה זו. מובן מאליו שהנושא לא עלה כלל לסדר היום".

   

  לגבי הטענה שהשגרירויות התבקשו לאתר מאפר וספר ממוצא מערבי נמסר: "השגרירות באתיופיה דיווחה כי ישנה מצוקת כוח אדם. עובדת משרד ראש הממשלה שאלה מיוזמתה אם ישנם בעלי מקצוע שאינם מקומיים".

   

  מסעו של נתניהו יתקיים בראשית חודש יולי ויימשך חמישה ימים. הוא יכלול ארבע מדינות – אוגנדה, רואנדה, קניה ואתיופיה – ושיאו יהיה טקס ממלכתי בטרמינל הישן באנטבה, במלאות 40 שנה למבצע שבו נפל אחיו של ראש הממשלה, סא"ל יוני נתניהו ז"ל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים