שתף קטע נבחר

לבני: אציג תוכנית להקמת גוש דמוקרטי מרכזי

ח"כ ציפי לבני אמרה בכנס הרצליה כי בחודשים הקרובים היא תציג תוכנית להקמת גוש דמוקרטי מרכזי: "המחנה הציוני היה ההתחלה של המהלך הזה ועכשיו צריך להרחיבו"

 

 

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) אמרה אחר הצהריים (יום ה') בכנס הרצליה במרכז הבינתחומי כי בכוונתה להציג בחודשים הקרובים "תוכנית להקמת גוש דמוקרטי מרכזי". לדבריה, "המחנה הציוני היה ההתחלה של המהלך הזה ועכשיו צריך להרחיבו".

 

לבני ציינה כי "התפקיד שלנו עכשיו זה להעיר את המחנה המתון והרדום - ולייצר גוש ברור שנלחם על ישראל היהודית והדמוקרטית, בעד שתי מדינות לאום ונגד הדרך של קואליציית השותפים הטבעיים מימין. יש רוב לשתי מדינות בעם ויש צורך במחנה גדול שיבטא את הרוב הזה באופן ברור וחד. שיהיו שתי רשימות-על ברורות, כפי שברור מה זה להיות רפובליקני ומה זה להיות דמוקרטי. אנחנו צריכים להקים כאן בישראל את המחנה הדמוקרטי הישראלי. המשימה שלנו עכשיו היא להעיר את המחנה המתון ולרתום אותו למאבק על ערכי היסוד של ישראל. ההיסטוריה לא תסלח לנו אם לא נעשה זאת".

 

לבני, שדיברה אחרי שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון, אמרה: "אני שמחה שיעלון יוצא להילחם על הערכים - אבל השאלה האמיתית היא מה אנחנו עושים עם השטחים. ישראל חייבת עכשיו לקבל את ההחלטה שלא קיבלה 50 שנה. יש רוב לשתי מדינות בעם ויש צורך במחנה גדול שיבטא את הרוב הזה. בחודשים הקרובים אציג תוכנית מסודרת להקמת גוש דמוקרטי ברור וחד - בעד שתי מדינות, בעד הדמוקרטיה - ונגד קואליציית השותפים הטבעיים מימין".  

 

בנאומה בכנס הרצליה אמרה עוד כי "הרוח הרעה שנזרעה בישראל בבחירות האחרונות, קצרה סופה - וישראל נמצאת היום בלב סערה אלימה שמאיימת לרמוס את ערכי היסוד שלה. אנחנו צריכים לספר סיפור של כעס, על מה שקורה למדינה, ותקווה - שאפשר לשנות. ישראל חייבת עכשיו לקבל את ההחלטה שלא קיבלה 50 שנה. בלי החלטה על סיפוח או חלוקה - אנחנו מתברברים ללא כיוון, ללא הכרעה על עתידנו, והסכסוך חודר פנימה ופוגע בערכים של ישראל. בינתיים, הבית היהודי ושותפיו מבינים שבמדינה אחת מהים לירדן ישראל לא תוכל להיות גם יהודית וגם דמוקרטית, ולכן הם פוגעים בדמוקרטיה ובבית המשפט העליון כבר עכשיו".

 

לבני קראה לקיים משאל עם עכשיו - לא אחרי הסכם. "משאל על שאלה אחת: האם אנו רוצים מדינה אחת וסיפוח כל מיליוני הפלסטינים שביהודה ושומרון - או חלוקה ושמירה על ישראל יהודית ודמוקרטית. אין אופציות אחרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים