שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות בהרצליה - הגרסה האינטימית

שתיהן נחשבות שכונות שקטות ואינטימיות עם צביון כפרי, אבל רק אחת מהן נגישה יותר לצירי תנועה מרכזיים. אז איזו שכונה מומלצת יותר למגורים - נווה עמל או נווה ישראל? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף מדלן

 

 

מתלבטים באיזו שכונה משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם החלטנו לחזור להרצליה: איזו שכונה משתלמת יותר - שכונת נווה עמל או שכונת נווה ישראל? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף אתר מדלן.

 

באר שבע עירי: השכונה השווה בבירת הנגב

גרה בשינקין, לא ת"א: איפה לגור בגבעתיים

ליד חופים שוכנת: זו השכונה השווה באשקלון

 

אז מהם מחירי הדירות בשכונת נווה עמל ובשכונת נווה ישראל? דירת 3 חדרים מיד שנייה בנווה עמל עולה 1.470 מיליון שקלים. בשכונת נוה ישראל עולה דירה דומה 1.5 מיליון שקלים. כיום אין בנייה חדשה בשכונות אלה. המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) בשכונת נווה עמל הוא 6 מתוך 10 והמדד החברתי-כלכלי בשכונת נווה ישראל הוא 7 מתוך 10. השכר הממוצע של תושבי נווה עמל הוא 8,900 שקלים ואילו של תושבי נווה ישראל הוא 11,070 שקלים.

שכונת נווה עמל (צילום: יוגב אטיאס) (צילום: יוגב אטיאס)
שכונת נווה עמל(צילום: יוגב אטיאס)

שכונת נווה ישראל (צילום: יוגב אטיאס) (צילום: יוגב אטיאס)
שכונת נווה ישראל(צילום: יוגב אטיאס)

בשכונת נווה עמל נמצא בית הספר היסודי גורדון, מהנחשבים בעיר ומוכר בעיקר במקצועות לאמנויות. בשכונת נווה ישראל פועל בית הספר היסודי בן צבי. ומה לגבי המרחק מצירים מרכזיים? נווה עמל מרוחקת כ-40 דקות נסיעה ברכב בשעות העומס ממרכז עזריאלי בתל-אביב, כ-22 דקות נסיעה מאזור התעשייה בהרצליה פיתוח וכ-12 דקות ממחלף רעננה צפון. נווה ישראל מרוחקת כ-35 דקות נסיעה ברכב בשעות העומס ממרכז עזריאלי בתל-אביב, כ-15 דקות מאזור התעשייה בהרצליה פיתוח וכ-12 דקות ממחלף רעננה צפון.

 

ההסבר של רוה איתן ממדלן: שכונת נווה ישראל קרובה למרכז העיר ולדרכי יציאה ראשיות. למרות מיקומה היא שומרת על צביונה כאינטימית ושקטה. בשנים האחרונות מקדמת עיריית הרצליה פרויקטים חדשים בשכונה למתחמי מסחר ובילוי. שכונת נווה עמל מנותקת יחסית ממרכז ומערב העיר כתוצאה ממחסור בדרכי גישה נוחות, אולם קרובה יותר למחלף 531 שייפתח בקרוב. יחד עם זאת, הבידוד היחסי שלה והעובדה כי היא מאופיינת בעיקר בצמודי קרקע משווים לה אווירה כפרית ונעימה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי חי ואלי סגל
הילה ציאון ואלכסנדרה לוקש
צילום: אבי חי ואלי סגל
רוה איתן, סמנכ"ל מחקר באתר מדלן
מומלצים