שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מורן אטיאס: "לא אכבד דת שלא מאפשרת לי זכויות"

  השחקנית הישראלית מורן אטיאס, שמגלמת אישה מוסלמית בסדרה האמריקנית "הרודן", זוכה לפופולריות רבה גם בקרב הקהל בסוריה ובדובאי: "להצליח לשכנע את הקהל הערבי מוכיח שאתה יכול לעשות הכל בחיים", היא אומרת בראיון. למרות השאיפה לגשר בין העמים, היא לא חוסכת בביקורת על מנהגים דתיים: "לגברים מוסלמים יש חוקים שמבחינה אנושית לא מקובלים עליי"

   

  "יש לי מעריצים מערב הסעודית, דובאי וסוריה. שולחים לי פרחים ומזמינים אותי לארוחות ערב", אומרת השחקנית מורן אטיאס, שכבר שתי עונות מגלמת אישה מוסלמית בסדרת הטלוויזיה האמריקנית "הרודן". ההישג הגדול מבחינתה הוא שהתפקיד יוצר גישור בין יהודים למוסלמים ברחבי העולם. ועדיין, אטיאס לא ממהרת להתמסר לחלוטין לאהדת הקהל: "אני לא יודעת אם הם התאהבו בי, אבל לא חושבת שארצה לבלות את החיים שלי בערב הסעודית. לא ארצה לצאת עם בחור מוסלמי. באופן כללי, לגברים מוסלמים יש חוקים מסוימים: בערב הסעודית גבר יכול להתחתן עם ארבע נשים, אישה לא יכולה להתגרש ולא לנהוג ברכב. אלה דברים שמבחינה אנושית לא מקובלים עליי, אם דת לא מאפשרת לי להיות בעלת זכויות אז אני לא אכבד אותה. אבל יש מוסלמים שהם אנשים נפלאים וטובים שמצאו את הדרך שלהם לכבד את הנביא מוחמד".

   

  אז את לא פוסלת לצאת עם ערבי ישראלי נגיד?

   

  "אני חלילה לא פוסלת שום דת, אבל אני רוצה להמשיך את השורשים היהודים שלנו שהולכים ומצטמצמים בעולם. נכון שיצאתי עם גויים, אבל זה לא קשור ליכולת להמשיך את הערכים שאני סוגדת להם - חינוך יהודי וכדומה".

   

  אטיאס בת ה-35 נמצאת בשנתיים האחרונות על קו לוס אנג'לס-תל אביב-בודפשט. הצילומים לסדרת הטלוויזיה "הרודן", שמשודרת ברשת FX האמריקנית (ובישראל ב-yes) ועוקבת אחר סיפורה של משפחה שנשאבת לתוך קרבות שלטון במזרח התיכון, נערכים בבירה ההונגרית, ולכן בשנה האחרונה היא בילתה שם כבר ארבעה חודשים.

   

  "זה די תובעני", אומרת אטיאס בראיון מבודפשט, "הכי מוקדם שקמתי היה ב-4:20 בבוקר, והצילומים יכולים להימשך עד חצות, אבל זה תפקיד נדיר, אתה נהנה. יש עשרה פרקים לעונה הזאת ואני בתפקיד מאוד מרכזי, כל פרק מצולם במשך משהו כמו שמונה ימים".

  מעריצים גם מדובאי ומסוריה. מורן אטיאס ב"הרודן" (באדיבות yes) (באדיבות yes)
  מעריצים גם מדובאי ומסוריה. מורן אטיאס ב"הרודן"(באדיבות yes)

  אז את די לבד בכל התקופה הזו?

   

  "אין לי זמן להיות לבד. היום זה היום החופשי שלי, אני צריכה לקרוא את התסריט ולא משעמם לי. כשיש איזה יום או יומיים חופשיים אני נוסעת לערים אחרות פה באזור, קצת להתרחק מאותו רחוב שאני רואה כל הזמן".

   

  בעונה הבאה של הסדרה, שצפויה לעלות לשידור בחודש הבא ובין יוצריה ניתן למצוא את הישראלי גידי רף, דמותה של אטיאס, לילה, מקבלת עצמאות: "היא כבר עומדת בזכות עצמה. היא לא אמא של יורשת העצר והיא לא אשתו של הרודן, אלא בעלת אמירה ודעה פוליטית ואפילו רצה לנשיאות. התפקיד הזה מעניק לי הזדמנות גדולה ואני מוקירה תודה על כך. להצליח כשחקנית לשכנע גם את הקהל הערבי, כשמתוך השחקניות האותנטיות הערביות בחרו דווקא בשחקנית ישראלית, מוכיח שאתה יכול לעשות הכל בחיים. זה היסטורי לגלם תפקיד כזה בזמנים כאלה רגישים בעולם הערבי ובעולם כולו בכלל".

  "מרגישה את הסבל אפילו יותר ממה שיש בארץ". אטיאס ב"הרודן" (צילום מסך) (צילום מסך)
  "מרגישה את הסבל אפילו יותר ממה שיש בארץ". אטיאס ב"הרודן"(צילום מסך)
  גם המצב בישראל לא מזהיר עם אינתפאדת היחידים. אני מניח שאת מעורה במה שקורה.

   

  "בשבוע שעבר כשהיה פיגוע בשרונה לא יכולתי להגיע לסט הצילומים מרוב שהעיניים שלי היו נפוחות, אז הזיזו לי את יום הצילום הזה. אני מרגישה את הסבל אולי אפילו יותר ממה שיש בארץ, כי מפה זה נראה דרמטי וכל המראות האלה כואבים לי מאוד. כשיש פיגוע בבית כנסת וספרי תורה מתכסים בדם, אני מראה את זה לתסריטאים כאן ואומרת להם 'אם אתם רוצים לכתוב על טרור, תראו גם את התמונות האלה'. אני רוצה שתהיה יותר סובלנות בארץ משני הצדדים. אני רוצה שהתפקיד שלי יגשר בין העמים, זה החלום המתוק שלי - לחזור לאמירות שמחברות אותנו ולא מפרידות. אני יודעת שיש אנשים שכואבים בשני הצדדים וכמובן שיותר כואב לי כשיש פיגוע בארץ. אבל צריך שתהיה יותר סבלנות וסובלנות.

   

  "הייתי בלוס אנג'לס בערב התרמה לבית חולים ישראלי שאותו הנחה ג'ייסון אלכסנדר, ובחורה פקיסטנית או איראנית, אני לא ממש זוכרת, תרמה עשרת אלפים דולר לבית החולים והיא אמרה שזה בגלל שמורן מצליחה לשחק אישה מוסלמית חזקה. כמובן שיהיו אנשים נגטיביים, אבל אני מרגישה שהתפקיד הזה מאפשר לי לשנות את התדמית שמצטיירת לגבינו. אני גאה להיות ישראלית ויהודייה, גם באיטליה תמיד קראו לי 'הישראלית'".

   

  מתוך "הרודן" (צילום מסך) (צילום מסך)
  מתוך "הרודן"(צילום מסך)

  ככזאת, את נתקלת עדיין בהערות אנטי ישראליות?

   

  "כן. ואלו הדברים הקלישאתיים שכולנו מכירים, אני שומעת שקרים על כך שאנחנו עם כובש שלא מחפש שלום ומשפיל את אזרחיו הערבים. יש המון דברים לגבי ההתעסקות שלנו בכסף וכל הדעות הגזעניות. אין מצב שאני לא עונה על זה. הבמאי פול האגיס למשל - בשיחות הראשונות שלו על ישראל דיבר רק לטובת פלסטין, וברגע שלא הייתה לו מודעות לגבי שדרות, היה לי קשה להמשיך את השיחה כשהוא מדבר רק על עזה.

   

  "נכון שאי אפשר להתעלם מהסבל של הצד השני, אבל אם אתה קורא לפעיל ג'יהאדי שוחר שלום - יש לך אי הבנה חמורה לגבי המעשים שלהם. בתקופה שהייתה מאוד טראומטית והרת גורל, חטיפת שלושת הנערים, הסיקור בארצות הברית היה כמו מין תאונת דרכים, וזה חרה לי. אז יצאתי ועמדתי בטיימס סקוור עם שלט שבו כתוב ששלושה נערים נחטפו. ובאותה מידה - כשהילד הערבי נרצח והתברר שיהודים עשו זאת - התביישתי לקרוא לו יהודי בדיוק כמו שאני מתביישת לקרוא לרוצח רבין יהודי. אנחנו חייבים לקחת אחריות על זה".

   

  השחקנית הישראלית הצליחה היכן שרבים נכשלו ומככבת בטלוויזיה בארצות הברית. "אני עדיין לא ריהאנה, אבל מזהים אותי ברחוב לפעמים", היא אומרת וצוחקת, אבל מעריכה את המקום אליו הגיעה: "עכשיו יש פרומואים לעונה החדשה, אז הפנים שלי מרוחים על השלטים וזה נחמד. יש בסדרה 15 שחקנים ולא ידעתי שהפנים שלי יובילו את העונה הזאת. אולי מאחורי הקלעים יש הצלחה לדמות שלי, אבל בטח לא הייתי מגיעה לזה לולא הצוות המדהים של האנשים שמלווים את הסדרה".

  מורן אטיאס ב"הרודן" (באדיבות סוכנות רוברטו)
  מורן אטיאס ב"הרודן" (באדיבות סוכנות רוברטו)

  אגב, בעונה החדשה לאטיאס יהיו גם סצנות סקס, אולם היא מציינת שלא נדרשה ממנה חשיפה רבה: "בעונה הזאת יש לדמות שלי רומן עם דמות חדשה, אבל דווקא פה הרגשתי לא בנוח עם החשיפה ויש לי סעיף בחוזה שלא מאפשר חשיפה של איברים. כרגע אני לא מרגישה בנוח עם זה, אבל אם יש איזה תפקיד בסרט שבו החשיפה יכולה לעורר רגש עמוק או חזק ולא מיני בלבד, אז אני לא שוללת את האפשרות. האמת היא שזה לא משהו שמנתב לי את הקריירה. כשחקנית אני כבר לא מתעסקת בשאלות האלה, יש לי חומר צילום של שעות על גבי שעות, ואם רואים לי זה לא משהו חשוב. אני מסתכלת על הסיפור - האם חשוב לספר אותו ואם כן באיזו דרך. בתפקיד הזה ספציפית אני לא צריכה להיות בעירום".

   

  בנוסף לתפקיד ב"רודן", אטיאס גם מדגמנת עבור חברת ההלבשה "הוניגמן". עם ההצלחה בא גם הכסף, ומתברר שהיא כבר משתכרת מספיק כדי לרכוש דירה בשווי חמישה מיליון שקלים בתל אביב. "זה שאתה קונה בית בחמישה מיליון או ארבעה מיליון שקלים זה לא אומר שיש לך את כל הסכום. אני אמנם מקווה לעשות סכומים כאלה בשנה הקרובה ולאפשר להורים שלי להזדקן בנחת, אבל אני צריכה להמשיך לעבוד ואני לא עושה את זה בשביל הכסף. יכולתי להרוויח הרבה יותר אם הייתי נשארת באיטליה. ואגב, אם כבר להשקיע בנדל"ן אז בישראל, זה אמנם פחות רווחי מאשר בבודפשט, אבל אני מאמינה בזה".

   

  את חוששת ממס הכנסה שלאחרונה עלה לכותרות בתעשיית הבידור? ראינו שבר רפאלי נחקרה, וקובי פרץ נשלח למאסר בפועל.

   

  "קובי פרץ הולך לכלא? לא ידעתי. שמע, אני לא גרה בישראל כבר 15 שנה, אני לא מפחדת ממס הכנסה. אחי מטפל בכספים, הוא חננה ויעשה הכל ביושר".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים