שתף קטע נבחר

נתן אשל סימס ליחימוביץ': "ג'יהאד פמיניסטי רק עליי?"

ראש הסגל לשעבר בלשכת רה"מ, שהודח לאחר הרשעה בהתנהגות לא הולמת, שלח הודעות לחברת הכנסת: "אף אחת לא האשימה אותי בהטרדה מינית". יחימוביץ' הגיבה בטוויטר: "צלם החצאיות נותן לי שיעור על יושרה"

פרק חדש במאבקים בין ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה לחברת הכנסת מהמחנה הציוני: שלוש שנים וחצי אחרי שח"כ שלי יחימוביץ' פרסמה מייל שקיבלה בטעות מנתן אשל, החליפו השניים עקיצות הדדיות. נתן, שפרש מתפקידו לאחר שהורשע בהסדר טיעון בהתנהגות לא הולמת, שלח היום (א') סמס ליחימוביץ': "ג'יהאד פמיניסטי רק עליי?".

 

מוקדם יותר היום כתב נתן סמס נוסף ליחימוביץ': "איפה היושרה והאקטיביזם הפמיניסטי שלך? כשכתבתי למען השלום נזעקת. כשחיים רמון שהורשע בבית משפט מופיע בתקשורת את נעלמת ונאלמת, כשאף אחת לא האשימה אותי בהטרדה מינית ואף אחד לא ראה תמונה שצילמתי".

 

ח"כ יחימוביץ' פרסמה את הודעות הסמס בחשבון הטוויטר שלה והשיבה: "נרגשת ונרעשת. צלם החצאיות שולח לי סמס אישי. אחרי שהטיף לנו על השלום, הוא נותן שיעור על יושרה ופמיניזם. תודה נתן". אשל מסר בתגובה כי "מעולם לא הואשמתי על ידי אישה ולא הודיתי בהטרדה מינית, ומעולם איש לא ראה ופרסם תמונות שצילמתי כביכול. ג'יהאד פמיניסטי רק עליי? על שמאלנים שהורשעו בבית משפט ובתקשורת אף מילה?".

הציוץ של ח"כ יחימוביץ' ()
הציוץ של ח"כ יחימוביץ'

 

בתחילת 2012 התקבל מידע שלפיו שלושה בכירים בלשכת ראש הממשלה פנו ליועץ המשפטי לממשלה לשעבר, יהודה וינשטיין, והעבירו לו פרטים על אודות חשד שאשל הטריד עובדת בלשכה.

 

בהמשך הודח אשל מהתפקיד לאחר שהורשע כאמור בהסדר טיעון בהתנהגות לא הולמת כלפי העובדת. הוא הודה שפיתח וקיים קשר של קרבה יתרה מצדו כלפי העובדת בדרך שאינה ראויה ואינה מקובלת בין ממונה לכפיפה בשירות המדינה.

אשל. סמס לחברת הכנסת (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
אשל. סמס לחברת הכנסת(צילום: אבישג שאר-ישוב)

ח"כ יחימוביץ' (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ח"כ יחימוביץ'(צילום: ירון ברנר)

בינואר 2013 פרסמה ח"כ יחימוביץ' בחשבון הפייסבוק שלה פרטי מייל שנשלח אליה מנתן בטעות, וחשף כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש ממנו לנהל עבורו את המשא ומתן הקואליציוני. על המייל אז הוא חתם

"נתק'ה". במקור יועד המייל ליועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, עו"ד שלומית ברנע-פרגו. יחימוביץ' עמדה באותה העת בראשות מפלגה העבודה.

 

בחודש שעבר סערה המערכת הפוליטית בעקבות פוסט שפרסם ראש הממשלה נתניהו, ובו התייחס לחשדות שלפיהם כמה פלסטינים ביצעו "אונס על רקע לאומני". בינתיים הפלסטינים נוקו מהחשדות שיוחסו להם ושוחררו.

 

בעקבות אותו פוסט, פרסמה ח"כ יחימוביץ' פוסט משלה, שבו מחתה על דברי נתניהו בפרשה. בין היתר היא כתבה כי " התקשית להיפרד מנאמנך המטרידן צלם החצאיות נתן אשל, רדפת את שלושת בכירי לשכתך שביקשו להגן על הקורבן. גם כשהורחק משירות המדינה המשכת להעסיק אותו בסתר. לא התחברת ולו לשנייה אחת לתהליך המדהים שמתרחש כאן של נשים שקמות ודורשות צדק. לא הענקת להן גיבוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתן אשל
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים