שתף קטע נבחר

טרור הבקת"בים בארמון הנציב: "יכולים להישרף כמו בדומא"

שוב ושוב תוקפים פלסטינים מג'בל מוכבר את בתי השכונה בירושלים בבקבוקי תבערה, נפצים ואבנים. תושבת השכונה דורשת מיגון: "אני לא ישנה בלילות, מחכה לבום הבא". העירייה: "אנו פועלים עם המשטרה להגברת הביטחון"

 

 

ביתה של נאווה שגב, תושבת שכונת ארמון הנציב בירושלים, הותקף בתקופה האחרונה שמונה פעמים על ידי מחבלים פלסטינים באמצעות בקבוקי תבערה, כוורות נפצים ואבנים. בחמש מהפעמים האלה היא נזקקה להחליף חלון, וכעת היא דורשת מהרשויות להתקין אצלה חלונות ממוגנים.

 

לאחר מספר חודשים של ירידה יחסית במספר האירועים, ביום שישי האחרון חזר טרור הבקת"בים לשכונה. לעבר ביתה של שגב הושלכו ארבעה בקבוקי תבערה מכיוון כפר ג'בל מוכבר הסמוך, ובמזל אף אחד לא נפגע אך נגרם שוב נזק לבית. בפעמים הקודמות שילם מס רכוש על החלפת החלון (2,000-4,000 שקל כל פעם).

 

לדברי שגב, באגף הביטחון של העירייה הבטיחו למגן את החלון, אולם הדבר לא קרה. בעירייה מכחישים שניתנה הבטחה כזאת וטוענים שהמיגון שאותו הם מקדמים הוא במרחב הציבורי ולא הפרטי.  

הנזק לבית משפחת שגב והמחסומים מול ג'בל מוכבר (צילום: גיל שכטר) (צילום: גיל שכטר)
הנזק לבית משפחת שגב והמחסומים מול ג'בל מוכבר(צילום: גיל שכטר)

 (צילום: גיל שכטר) (צילום: גיל שכטר)
(צילום: גיל שכטר)

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

בראיון באולפן ynet הבוקר (ב') סיפרה שגב על שגרת החיים תחת הטרור בשכונה: "ב-20:00 בערב אני נועלת את כל הדלתות והחלונות של הבית כי אני פוחדת שיזרקו לי משהו פנימה. אני במרחק שני מטר מהכפר. לא יכול להיות שאזרח במרכז העיר, עיר הבירה, יחוש שהוא חי בחוסר ביטחון. אנשים גם לא יכולים לברוח מפה, כי מי יבוא לגור בדירות שלנו? הערך שלהן ירד במיליוני שקלים.

 

"אני במצב פוסט טראומה. אני כבר שלושה לילות לא ישנה. אני כל הזמן מחכה לבום הבא. ביום שישי, כשהמקרה קרה, אפילו לא שמעתי את זה, ואם האש לא הייתה נעצרת בדיוק כשעברה את החלון, הבית היה נשרף עליי. כמו בדומא, אותו דבר".

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "אנו פועלים בתיאום עם משטרת ישראל להגברת הביטחון ברחבי העיר בכלל בדגש על מוקדי חיכוך. בהתאם לכך מוצבים בחודשים האחרונים, דרך קבע, שוטרי מג"ב ברחוב מאיר נקר, והותקנו אמצעי ביטחון כולל גידור, תאורה ומערכות צפייה. באשר למיגון חלונות בבתים פרטיים, עיריית ירושלים פועלת במרחב הציבורי ולא בתחום הפרטי. בנוסף, מיגון מהסוג הנטען מעולם לא הובטח לגברת שגב, אלא דובר על תגבור אמצעי הביטחון ברחוב כאמור לעיל".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל שכטר
הנזק לחלון בארמון הנציב
צילום: גיל שכטר
מומלצים