שתף קטע נבחר

"להציל את ורד". התרימו למורה שחולה בסרטן

בית הספר הדמוקרטי במודיעין נרתם לסייע למורה ורד בירנבאום, שחולה בסרטן השד וזקוקה לטיפול בגרמניה. התלמידים והוריהם הקימו דוכן התרמה ובכוונתם לערוך פעילויות נוספות למימון הטיפול: "התנדבות טבעית"

 

דוכן ההתרמה עבור המורה. "אהובה ומוערכת" ()
דוכן ההתרמה עבור המורה. "אהובה ומוערכת"

התלמידים והוריהם התגייסו למען המורה שחייבת לעבור טיפול בחו"ל: בקניון מודיעין הוקם היום (א') דוכן התרמה עבור ורד בירנבאום, מורה בבית הספר הדמוקרטי בעיר שחולה בסרטן השד. לפי המלצת הרופאים, בירנבאום חייבת לטוס לטיפול בגרמניה שעלותו נאמדת ב-50 אלף אירו (כ-225 אלף שקלים).

 

מעוניינים לתרום למורה? - לפרטים לחצו כאן

 

בירנבאום (50), נשואה ואם לארבעה, חלתה בסרטן לפני שלוש שנים וחצי. היא עברה ניתוח ונדמה היה שהצליחה לנצח את המחלה, אולם לפני כשנה חזר הסרטן לגופה. היא עברה ניתוח נוסף ובהמלצת המומחים צוין כי היא צריכה לעבור טיפול משולב במרכז שמתמחה במצבה.

 

כ-350 תלמידי כיתות א'-י"ב לומדים בבית הספר הדמוקרטי במודיעין. הורים, מורים ותלמידים מבית הספר ששמעו על הטיפול שאותו חייבת בירנבאום לקבל התגייסו מיד למטרה. את דוכן ההתרמה בקניון יפקדו אנשי בית הספר עד יום שישי הקרוב.

ילדי בית הספר מציגים את הוורדים המודפסים ()
ילדי בית הספר מציגים את הוורדים המודפסים


"ורד מורה אהובה ומוערכת", אמרה גלי פילבסקי, אם לתלמידה בבית הספר ומיוזמות המהלך. "היא אחד האנשים הכי צנועים שאני מכירה, היא לא אחת כזו שיוצאת החוצה ומבקשת. כעת היא הבינה שאין ברירה, היא פנתה אלינו וביקשה את עזרתנו. שאלנו אותה אם היא מאשרת לנו לצאת עם זה מחוץ לכותלי בית הספר. היא הסכימה כי הבינה שבסופו של דבר המטרה חשובה מהכול".

 

ההורים החליטו לפעול עם ילדיהם והמורים בכמה מישורים. בדוכן ההתרמה בקניון הונח שלט שעליו נכתב כי ורד היא אחת מתשע נשים שחולות בסרטן השד. לצד זאת נכתב "עזרו לנו להציל את ורד". פילבסקי אמרה עוד כי הילדים אף חילקו לעוברים והשבים ורדים מודפסים, שעליהם נכתב: "ורד המורה שלנו נלחמת בסרטן ואנחנו רוצים לעזור לה". ההערכה היא כי היום גויסו כ-4,000 שקלים.

 

פילבסקי הוסיפה כי "ורד מאוד התרגשה, חשתי שהיא ממש מוצפת מרוב התרגשות. תמיד אומרים אצלנו שהקהילה מאוד חשובה ותומכת. אני מבינה שבמקרה של ורד הייתה עליית מדרגה משמעותית - הקהילה נהייתה המשפחה המורחבת שלה. אני ממש מקווה שזה יעזור".

 

בנוסף להקמת הדוכן בקניון יתקיימו במהלך השבוע ברחבי הארץ פעולות נוספות של הורים וצוות ההוראה, שמטרתן לגייס כספים עבור ורד. בין היתר יימכר מזון בריא בשביל האופניים ביער בן שמן ובמקביל ייערך במקום הפנינג עם מתנפחים.

 

בכיתה א': "לקחה את זה כמשימה"

נועה, בתה של גלי, לומדת בכיתה א' בבית הספר. בירנבאום היא המורה של לעברית. "נועה קיבלה את זה בצורה מאוד מרגשת", סיפרה פילבסקי, "היא הקשיבה, הבינה ושאלה מה היא יכולה לעשות כדי לעזור. היא מבקשת לבוא לדוכן ולהסביר לאנשים. היא גם הסבירה לילדים בשכבה שלה. היא ממש לקחה את זה כמשימה".

 

נטע נובק, תלמידת י"א בבית הספר, אמרה: "ורד לא מלמדת אותי, אלא את אחותי הקטנה. זה היה ממש טבעי מבחינתנו להתנדב ליוזמה הזו, לעזור לזולת ולהיות שם גם במצבים קשים". נובק תפקוד במהלך השבוע את הדוכן בקניון והיא אופטימית: אני בטוחה שנצליח ושוורד תטוס. אין לי ספק בכך".

 

לתרומות ניתן להתקשר למספר 03-5777666

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דוכן ההתרמה עבור ורד בירנבאום
מומלצים