שתף קטע נבחר

השחקן קילל מאמן - ויפצה אותו ב-25 אלף ש'

במהלך טורניר טניס שולחן לנכים, ולעיני הנוכחים, קרא שחקן לעבר המדריך של יריבו: "מטומטם, חתיכת אפס". השופטת: פינג פונג זה לא כדורגל

בית משפט השלום בתל אביב קיבל לאחרונה תביעת לשון הרע שהגיש מדריך פינג פונג נגד שחקן ממועדון שיריב, שלעיני נוכחים רבים במהלך תחרות קרא לעברו "חתיכת מטומטם, אפס אידיוט". השופטת ריבה ניר קבעה שהאמירות השפילו את התובע, והוא יפוצה ב-25 אלף שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

התחרות נערכה בבית הלוחם בחיפה, במסגרת ליגת הנכים בטניס שולחן. במהלך התמודדות בין שחקן מקבוצת ספיבק רמת גן לשחקן מקבוצת בית הלוחם תל אביב, קרא הראשון למדריך של יריבו: "חתיכת מטומטם, אפס, אידיוט", תוך שהוא מדמה תנועת חבטה בעזרת המחבט שהיה בידו.

 

הניסיונות לפייסו לא צלחו. בהמשך, פנה השחקן לאחראי המקצועי על המדריך, וצעק לעברו: "המאמן המטומטם שלך מסמן עם הידיים לשחקן היריב שלי מאחורי הגב שלי". הוא המשיך לקלל ולא נרגע עד שהמארגנים נאלצו להפסיק את התחרות.

 

בתביעה שהגיש המדריך הוא דרש פיצויים בסך 100 אלף שקל בגין הוצאת לשון הרע. הוא סיפר שבשל הצעקות הוא נאלץ להפסיק לאמן את חניכו באמצע המשחק ולעזוב את המקום. לדבריו במקום היו הרבה אנשים – שחקנים ומאמנים – וכולם שמעו את הצעקות שהופנו לעברו תוך התייחסות ליכולותיו המקצועיות, באופן שביזה אותו.

 

השחקן הכחיש את גרסת התובע, ולחלופין טען שגם אם יוכח שאמר אותם, הרי שמדובר ב"זוטי דברים", כלומר דברים פעוטים המהווים עניין של מה בכך ואינם מצדיקים חיוב בפיצוי כלשהו. הוא הוסיף כי בתי המשפט קבעו בעבר שקללות וגידופים שנאמרו בשעת כעס ובזמן חילופי עלבונות תוך כדי משחק ספורט אינם נחשבים לשון הרע.

 

לא כמו במגרשי הכדורגל

אבל השופטת ריבה ניב קבעה כי "הדברים שנאמרו מפי הנתבע, היקפם והתמשכותם, מכריעים לטובת התובע". היא סברה שהתנהגותו של השחקן חרגה מההתנהגות המקובלת במשחקי טניס שולחן, וציינה: "מטבע הדברים, ועל אף היותם משחקי ספורט, אינם דומים למתרחש במגרשי הכדורגל".

 

כמו כן היא התחשבה בכך שלא מדובר בקללה חד-פעמית שנפלטה ברגע של זעם, כי אם באירוע מתמשך, שבו השחקן התייחס שוב ושוב אל התובע באופן משפיל עד כדי כך שבסופו של דבר צריך היה להפסיק את המחשקים.

 

"האמירות, שהייתה בהן התייחסות מפורשות ליכולותיו המקצועיות של התובע (ולחוסר יכולתו) כמאמן, והכל בנוכחות שחקנים, מאמנים נוספים ואנשי מקצוע בתחום – ביזו את התובע, פגעו בעיסוקו ויש לראותן כלשון הרע", נכתב בפסק הדין.

 

לבסוף חויב השחקן בפיצוי בסך 25 אלף שקל וכן 5,000 שקל בגין הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד. סכום הפיצוי היה נמוך מזה שנצבע, מאחר שהשופטת התרשמה שמרבית העדים לא שמעו את כל האמירות.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד דורון לוי
  • ב"כ הנתבע: עו"ד רון לוינטל
  • עו"ד אבי הורביץ עוסק בדיני לשון הרע
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים